Kukiz: to nie demokracja tylko partiokracja

Zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, ponieważ ma nadzieję na zmianę ustroju politycznego w przyszłości i wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

W minioną niedzielę Paweł Kukiz odwiedził Włocławek. Zanim spotkał się z mieszkańcami, odpowiadał na pytania mediów. Zapytaliśmy, w jaki sposób będzie przekonywał włocławian do oddania głosów na jego kandydaturę i czy zna problemy naszego miasta.

One są takie same, jakie mają mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Opola, Wrocławia i wszystkich innych miast. Podstawowym problemem jest relacja władza - obywatel. Władza jest panem obywatela za obywatelskie pieniądze. Dążę do zmiany systemu, gdzie ta relacja będzie odwrotna powiedział Kukiz.
To obywatel ma być pracodawcą polityka i ma mieć możliwość oceny polityka - czy prowadzi działania zgodne z interesem obywatelskim, a może realizuje partykularne interesy swojego klanu, z którego pochodzi.

Obecnie nie ma żadnej różnicy jak klan się nazywa - SLD, PiS, PO. To system naczyń połączonych i tak naprawdę toczy się walka, by mieć jak największy udział w łupieniu obywateli. Te klany nie mają nawet światopoglądu tylko hasła, które mają przyciągnąć obywateli, a nie mają nic wspólnego z rzeczywistością twierdzi Paweł Kukiz.
Kandydat na prezydenta RP z przekonaniem mówi, że w Polsce nie ma demokracji.


A czy zdaniem Kukiza dorośli do tego, aby być pracodawcą dla polityków, czyli do wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych?

Żadne z państw liczących się w świecie ni posługuje się ordynacją proporcjonalną. Bywam często w Stanach Zjednoczonych, gdzie takie okręgi obowiązują. I jestem przekonany, że Polacy są znacznie lepiej przygotowani na takie wybory niż czarnoskóry mieszkaniec Harlemu, Bronxu lub Meksykanin. Nie uważam swoich współobywateli za mniej rozgarniętych. Pozostanie przy obecnej ordynacji może spowodować, że Polacy dojrzeli do tego, żeby kupować kałasznikowy stwierdził kandydat na prezydenta.
Jeśli nie uda się wygrać wyborów, Kukiz z polityki nie zrezygnuje. Bedzie zabiegał, aby jesienią wprowadzić jak najwięcej kandydatów do sejmu, którzy będą mieli jeden postulat: zmiana ordynacji wyborczej i tym samym ustroju państwa.

Komitet wyborczy Kukiza zebrał ponad 200 tysięcy podpisów bez struktur i dotacji partyjnych, co, zdaniem kandydata, świadczy o tym, że zaczyna się budzić duch obywatelski w Polsce.
8 komentarzy

dzonny_killer

kolejny artysta jaja sobie z ludzi robi... :p

1 1
ID:61696

george best

Drugi po Korwinie który walczy o wolność ludzi i ich wybór.
Okupacja Brukselska niedługo zejdzie .

1 1
ID:61705

Bajerant

@dzonny_killer: Weź się i ogarnij. Możesz też czasem pomyśleć.Posłuchaj jaki syf mamy w tym twoim kraiku zwanym RP

1 1
ID:61706

george best

@~Bajerant: Wiesz złodziejom nie przetłumaczysz .Głupolom że socjalizm to najgorsze ścierwo też nie .Jedna zasada tym którym od 89 roku jest dobrze to albo mają posadki i pusto w mózgu albo biora rozmaite dotacje lewe faktury i pieniąchy do kiermanki.
Mądry uczciwy czlowiek chce pracować zarabiać i żyć tak jak chce .Nie byc rabowanym podatkiem dochodowym który idzie na utrzumanie wiadomo kogo .
1/3 tego co dyktuje Unia to to samo co chciał Adolf Hitler posłuchać wystarczy tych bzdur które z mównicy wyglaszają Szchultz,Baroso i reszta głupiomądrych .

1 1
ID:61711

dzonny_killer

@~Bajerant: sam się ogarnij... dość mam artyściątek, którym poprzewracało się w głowie, albo po prostu robią sobie kolejne show... kukiza porównam do Pietrzaka (ale nie proboszcza, ale kabareciarza)... A syf jest, bo nikt nie potrafił po komunie posprzątać: sld nie będzie siebie karać, po jest nijaka, psl to sprzedajna dz...., a pis to tylko pozoranci... :p jedna wielka żenada

1 1
ID:61715

larsson

@~george best: Stary, liczą się argumenty. Pewnie oprócz wielu zastrzeżeń jak niewątpliwie posiadasz w stosunku do Kukiza, trzeba obiektywnie stwierdzić, że nie jest uwikłany w układy oraz z tego co mówi zależy mu na tym kraju, tak jak mnie. Dlaczego miałbym go nie poprzeć? Zwłaszcza, że dzisiaj patriota wychodzi na głupka, czytając komentarze na forach i wygłaszane opinie np. Palikota.

1 1
ID:61742

george best

@~larsson: Ani Kukiz ani Korwin nie są uwikłani w jakies układy.Zobaczysz na jesieni pójda razem i wreszcie nastanie ta wolność o której tak sympatycy PiS lub PO głośno mówią że mają wolność ha ha .

1 1
ID:61770

dzonny_killer

@~george best: dlaczego teraz nie mogą się zjednoczyć? po kiego takie głupie rozdrobnienie na prawdziwej polskiej prawicy? Korwina wyciulali z KNP - zeszmacili się totalnie... to ma być realna siła przeciwko platfusom, czy kiecorom? Prawica bije się sama ze sobą, każdy wyżej sra niż głowę nosi, a korzystają na tym ci, co nie powinni... :p

1 1
ID:61807


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA