Zero tolerancji dla przemocy w szkole

Włocławska Straż Miejska oraz Gimnazjum nr 4 organizują konkurs literacki dla gimnazjalistów.

- Chcemy zachęcić młodych ludzi, aby pokazali własne pomysły na bezpieczną szkołę i bezpieczne miasto – mówi starszy inspektor Norbert Struciński ze Straży Miejskiej. - Dla nas każdy sygnał od mieszkańców jest bardzo ważny i cenny. Uważamy, że bez społeczeństwa nie ma bezpieczeństwa. Tylko wspólne zaangażowanie w tym zakresie może przynieść oczekiwany skutek. Organizatorzy konkursu mają nadzieję osiągnąć również inne cele. - Chodzi o uświadomienie młodzieży, że bezpieczeństwo zależy także od nich a ich głos jest brany pod uwagę – mówi Elżbieta Michałek dyrektor Gimnazjum nr 4. – dajemy młodym ludziom możliwość wypowiedzieć się, co należy zmienić, aby nasza szkoła i nasze miasto były bezpieczne. Zapewniamy, że opinie uczniów będą uwzględniane zarówno w pracy szkoły jak i Straży Miejskiej. Jednocześnie chcemy propagować rządowy program „Zero tolerancji dla przemocy w szkole” – dodaje dyrektor szkoły. Strażnicy miejscy liczą również na to, że wskazane w pracach zagrożenia pozwolą na stworzenie topografii miejsc niebezpiecznych znajdujących się na drogach uczęszczanych przez gimnazjalistów. Pozwoli to na bardziej efektywne lokowanie patroli na terenie miasta. Patronat nad konkursem objął Andrzej Pałucki Prezydent Miasta Włocławek. Prace należy składać do 14 marca w Komendzie Straży Miejskiej przy ulicy Bojańczyka 11/13. Prace muszą mieć charakter indywidualny i składać się z dwóch części o tytułach: „Mój pomysł na bezpieczną szkołę” oraz „Mój pomysł na bezpieczne miasto”. Regulamin oraz ankieta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej Straży Miejskiej www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?sit=136
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA