Pogryziona przez psy domaga się wysokiego odszkodowania

Dramat pani Katarzyny rozegrał się w styczniu 2015 roku. Kiedy kobieta wraz z maleńką Marysią w wózku spacerowała po Nowej Wsi, z posesji wybiegły psy, które zaatakowały ją i dziecko. Pani Kasia próbowała chronić córeczkę i została dotkliwie pogryziona. Teraz domaga się milionowego odszkodowania od Gminy Włocławek.


Właściciel trzech psów jako pierwszy zauważył, że matka z dzieckiem zastały zaatakowane i wezwał pogotowie. Pani Katarzyna Kozłowska, w stanie krytycznym, z bardzo ciężkimi obrażeniami ciała, trafiła do włocławskiego szpitala. Groziła jej amputacja nogi. Potem poszkodowana została przewieziona do placówki w Bydgoszczy, gdzie przeszła kilka skomplikowanych operacji. Potem była poddawana żmudnej rehabilitacji w Ciechocinku.

39-letni właściciel psów został zatrzymany przez policję, a zwierzęta trafiły na obserwację weterynaryjną. Badania wykluczyły, że mogły chorować na wściekliznę. Kolejne testy wykazały, że psy nie przejawiały agresji. Mężczyzna stanął przed sądem i odpowiadał za narażenie dziecka na śmierć lub utratę zdrowia i nieumyślne spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu pani Katarzyny. W marcu tego roku został skazany na osiem miesięcy bezwzględnego więzienia i 5 tysięcy zł odszkodowania na rzecz poszkodowanej.

Teraz pani Katarzyna domaga się odszkodowania od Gminy Włocławek w wysokości 1,2 mln złotych, bo twierdzi, że urzędnicy wiedzieli o agresywnych psach. Ewa Braszkiewicz, wójt gminy Włocławek, twierdzi, że gmina prawa nie złamała a zarzuty są bezpodstawne, ponieważ w gestii samorządów jest zajmowanie się psami bezdomnymi, a nie tymi, które mają właściciela.
 
Wkrótce w wydziale cywilnym włocławskiego sądu odbędzie się pierwsza rozprawa, podczas której strony będą miały szansę na polubowne rozstrzygnięcie sporu.
4 komentarze

gościuu

też bym się domagał, kobitka straciła zdrowie przez brak wyobraźni własciciela wielkich groźnyxch psów, nie odpuściłbym, dla przykładu grubo ukarał, także w ramach przestrogi dla potomnych

1 1
ID:67386

gość-51411

Brawo Pani Kasiu , czas zakonczyć błazenadę z zasrańcami i samorządowcami w roli głównej ! Ma Pani rację to ewidentna wina samorządu który ludzi traktuje gorzej niż psy i koty . Przez takie traktowanie Pani jest poszkodowana a Pani dzieci SĄ POZBAWIONE macierzyńskiej opieki !!! Ten kto wycenił straty moralne Pani i Pani dzieci na 1.2 miliona złotych ZA NISKO JE WYCENIŁ !!! Powinna Pani walczyć o dożywotnią rentę rodzinną w wysokości miesięcznej pensji pani Braszkiewicz !!!!! Pani proces może być procesem przełomowym w walce o mieszkanców o prawo do spokoju i bezpieczeństwa w miejscach publicznych .

1 1
ID:67392

Pomorska Fundacja Rottka

Pani Kasia, która jest podopieczną naszej fundacji nie została pogryziona przez rottweilera, stanowczo domagamy się zmiany ilustracji do artykułu.
www.rottka.pl

1 1
ID:67393

Robert 2

W tej naszej rzeźni szumnie nazywanej szpitalem od razu chcieli kobiecie amputować nogę (brawo włocławscy chirurdzy) w okolicznych miastach macie opinie rzeźników (ostatnio przypadek uratowania nogi starszemu panu w Bydgoszczy a u nas nic tylko ciachać). A Pani Katarzynie życzę zdrowia i wygrania sprawy.

1 1
ID:67398


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA