Szkolili się z taktyk i technik interwencyjnych

Polski  Związek  Instruktorów  Służb  Mundurowych  wraz  ze  Strażą  Miejską  we  Włocławku byli organizatorami  stażu szkoleniowego, który odbył się w miniony weekend. Tematyką zajęć był "Bazowy program szkoleniowy taktyki i technik interwencyjnych dla  zespołów 2-osobowych".


Staż szkoleniowy kierowany był do funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas dwudniowego szkolenia  funkcjonariusze policji, służby więziennej, straży miejskich i gminnych oraz innych formacji mundurowych ćwiczyli najbardziej skuteczne techniki wykorzystywane w codziennej służbie.  

Uroczystego otwarcia seminarium dokonali Komendant Straży Miejskiej Bogdan Mielniczek wraz z Przewodniczącym Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych międzynarodowym  instruktorem Dariuszem Otockim. Prowadzącymi szkolenie byli  licencjonowani  instruktorzy  PZISM, wśród których był funkcjonariusz Straży Miejskiej we Włocławku Krzysztof Urbański.  W szkoleniu uczestniczyło ponad 50 funkcjonariuszy z całej Polski, w tym 6 strażników z Włocławka.

Oprócz szkolenia była też niespodzianka: włocławscy strażnicy zabrali pozostałych uczestników na zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego miasta. Miło było słyszeć, iż Włocławek jest miastem pięknym i gościnnym, z którym warto współpracować. Jak stwierdził Zarząd PZISM  nasza Straż Miejska potrafi profesjonalnie przygotować zaplecze do kolejnych, podobnych szkoleń.

Podczas uroczystego zakończenia stażu zastępca komendanta  Henryk Witczak wszystkim uczestnikom wręczył zaświadczenia PZISM oraz upominki z logo naszego miasta ufundowane przez prezydenta i dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnictwo funkcjonariuszy w takich szkoleniach w znaczący sposób wpływa na profesjonalizm oraz fachowość wykonywanych przez nich obowiązków i tym samym poprawę bezpieczeństwa publicznego.
2 komentarze

gość-57234

Dobra promocja miasta!

0 0
ID:70971

gość-28524

Bójcie się łobuzeria, strażnicy sie wyszkolili :P

0 0
ID:70979


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..