Szkolili się z taktyk i technik interwencyjnych

Polski  Związek  Instruktorów  Służb  Mundurowych  wraz  ze  Strażą  Miejską  we  Włocławku byli organizatorami  stażu szkoleniowego, który odbył się w miniony weekend. Tematyką zajęć był "Bazowy program szkoleniowy taktyki i technik interwencyjnych dla  zespołów 2-osobowych".


Staż szkoleniowy kierowany był do funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas dwudniowego szkolenia  funkcjonariusze policji, służby więziennej, straży miejskich i gminnych oraz innych formacji mundurowych ćwiczyli najbardziej skuteczne techniki wykorzystywane w codziennej służbie.  

Uroczystego otwarcia seminarium dokonali Komendant Straży Miejskiej Bogdan Mielniczek wraz z Przewodniczącym Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych międzynarodowym  instruktorem Dariuszem Otockim. Prowadzącymi szkolenie byli  licencjonowani  instruktorzy  PZISM, wśród których był funkcjonariusz Straży Miejskiej we Włocławku Krzysztof Urbański.  W szkoleniu uczestniczyło ponad 50 funkcjonariuszy z całej Polski, w tym 6 strażników z Włocławka.

Oprócz szkolenia była też niespodzianka: włocławscy strażnicy zabrali pozostałych uczestników na zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego miasta. Miło było słyszeć, iż Włocławek jest miastem pięknym i gościnnym, z którym warto współpracować. Jak stwierdził Zarząd PZISM  nasza Straż Miejska potrafi profesjonalnie przygotować zaplecze do kolejnych, podobnych szkoleń.

Podczas uroczystego zakończenia stażu zastępca komendanta  Henryk Witczak wszystkim uczestnikom wręczył zaświadczenia PZISM oraz upominki z logo naszego miasta ufundowane przez prezydenta i dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnictwo funkcjonariuszy w takich szkoleniach w znaczący sposób wpływa na profesjonalizm oraz fachowość wykonywanych przez nich obowiązków i tym samym poprawę bezpieczeństwa publicznego.
2 komentarze

gość-57234

Dobra promocja miasta!

0 0
ID:70971

gość-28524

Bójcie się łobuzeria, strażnicy sie wyszkolili :P

0 0
ID:70979


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni: firmy migrują, prezydent biernie się przygląda

Radni klubu PiS krytykują prezydenta Włocławka za to, że nie realizuje swoich..

Poseł Zbonikowski przed sądem, do ugody nie doszło

Żona posła Łukasza Zbonikowskiego oskarża go o naruszenie nietykalności. 21 marca, w..

Prywatna firma nie zapłaci, a szpital musi. Dlaczego?

Podczas spotkania z mediami posłanka Joanna Borowiak pytała, dlaczego prezydent miasta..

Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji..

Poseł zaprasza dwóch marszałków. W jakim celu?

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych pomiędzy Kutnem a Włocławkiem..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..