W autobusach MPK pojawiły się wyjątkowe plakaty

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że 25 kwietnia we wszystkich autobusach MPK rozwieszone zostały plakaty, autorstwa jednego z najlepszych grafików i plakacistów, Andrzeja Pągowskiego.


Okazją jest przypadający 25 kwietnia Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. To poważny problem w kontaktach rodzinnych. Psychiczne i emocjonalne dręczenie dziecka, izolowanie go od jednego z rodziców. Zespół świadomych, bądź nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem na skutek niewłaściwych postaw jednego lub obojga głównych opiekunów, najbliższego otoczenia dziecka i funkcjonowania prawa rodzinnego i jego instytucji, w sytuacji rozchodzenia się rodziców.

W tym roku w Polsce będziemy uczestniczyć już w 10 obchodach międzynarodowego Dnia Świadomości Alienacji rodzicielskiej w Polsce. Obchodzimy go corocznie 25 kwietnia. Wydarzenia z tej okazji zainicjowałem w 2008 roku w Krakowie, a rok później zostały one objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Do tej pory z mojej inspiracji zostały zorganizowane wydarzenia z tej okazji w kilkudziesięciu miejscowościach w naszym kraju. Były one także konsultowane przeze mnie. We Włocławku zorganizował je pan Rafał Siudak. Z jego inicjatywy, o światowej renomie plastyk - pan Andrzej Pągowski wykonał nieodpłatnie graficzny projekt plakatu, z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, zatytułowany "Nie kradnij dziecku miłości do mamy lub taty".” – mówi Maciej Wojewódka, inicjator i koordynator wydarzeń z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Polsce, działający w Komitecie Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica.

Podczas Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej nagłaśniany jest problem przemocy wobec dzieci jaką jest alienacja rodzicielska i jej różnorodne negatywne skutki oraz problemy dzieci wychowujących bez nieograniczonego dostępu do obecności i miłości w ich życiu prawidłowo postępujących mamy i taty, niezależnie czy ich rodzice mieszkają razem czy osobno.

W opinii  Macieja Wojewódki alienacja rodzicielska oraz wychowywanie dziecka bez mamy lub taty są także czynnikami wpływającymi na kształtowanie się postaw terrorystycznych, czego można doszukiwać się jako faktycznej przyczyny zbrodniczych działań zarówno Andersa Behringa Breivika, jak i Osamy bin Ladena. Ekspert uważa, że głoszenie motywacji religijnej przez obie te osoby można rozważać jako znane w psychiatrii mechanizmy racjonalizacji, projekcji i przeniesienia. Oboje tych terrorystów wychowywało się bez ojca, a pewne symptomy wskazywały na możliwość bycia poddawanymi alienacji rodzicielskiej.

W tej sprawie inicjator wydarzeń  Maciej Wojewódka złożył w 2016 roku petycję do Pani Premier, która została następnie przekazana do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W jego ocenie, niestety nie potraktowano jej zgodnie z powagą sytuacji.

Wydarzenia z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej odbywają się w Europie, obu Amerykach i Australii, a sporadycznie także w Afryce i Azji.

Więcej informacji dotyczących problemu można uzyskać w dostępnym do pobrania w bezpłatnym e-booku, Dziecko, rodzic i rozwód oraz alienacja rodzicielska - problemy, pomysły porady, autorstwa Macieja Wojewódki.
3 komentarze

gość-82967

no niestety moja była żona gra dzieckiem i mnie izoluje od mojego dziecka i nikt na to nic nie moze poradzic, wystarczy ze dziecku bedzie wmawiac, a dziecko uwierzy matce, z którą przebywa na codzien, no bo czemu ma nie uwierzyc? a potem to sie odbije w przyszłości na dziecka psychice. baby są chore, zawsze grają dziećmi, bo nie mają innych argumentó, a sądy rodzinne zawsze stoją po stronie kobiet,

1 1
ID:71320

gość-52968

mam to samo stary, co ja od 5 lat przezywam to masakra, wyobraz sobie ze jeszcze nigdy z wlasna córką na spacerze nie byłem, nie wolno mi i tyle, hehe, ale to sie zemsci, jeszzce kilka lat...

1 1
ID:71324

gość-87108

Przede wszystkim musicie sobie zdać sprawę, że dziecko nie jest Wasz własnością, gdyż w przeciwnym przypadku przedstawiacie się jako niedojrzali i nieodpowiedzialni ojcowie, a następnie skoncentrować się nie na swoim zranionym ego ale na potrzebie dziecka do cieszenia się nieskrepowanym dostępem do miłości i obecności w jego życiu obojga prawidłowo postępujących rodziców - mamy i taty, niezależnie czy rodzice dziecka mieszkają razem czy osobno.

1 1
ID:71570


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA