W bloku na Południu unosi się fetor po zmarłym

Do naszej redakcji internauta przesłał szokującą informację: w mieszkaniu bloku przy ulicy Gałczyńskiego przez około miesiąc leżały zwłoki mężczyzny. Twierdzi, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe” nie zadbała o specjalistyczne w takim przypadku odkażanie lokalu.


Zwłoki starszego mężczyzny zostały odkryte 2 maja. Ale do tej pory unosi się fetor, bo nikt nie zadbał o odkażanie pomieszczeń.

Nikt nic nie sprząta, a po takim czymś mieszkanie powinno być wysprzątane a wszystkie sprzęty agd, rtv, meble, wykładziny wyniesione i zutylizowane przez specjalną firmę zajmującą się sprzątaniem po zmarłych. Zwłoki tego pana ujawniono  i zabrano 2 maja a trupie zarazki i smród dalej się rozchodzi. Strażacy w aparatach tlenowych wchodził przez balkon do tego mieszkania. Bardzo przykra sprawa, ale zdrowie żywych też jest myślę ważne, a Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe” nie robi nic - napisał nasz internauta.

Straż pożarna potwierdza, że brała udział w akcji. Ich rola ograniczyła się do wejścia po drabinie do lokalu na I piętrze i udostępnienia mieszkania policjantom poprzez otworzenie drzwi wejściowych. 

A jak sprawę komentuje spółdzielnia? – Ta przykra sytuacja wydarzyła się w mieszkaniu należącym do osoby prywatnej i to w jej gestii leży zdezynfekowanie i wysprzątanie pomieszczeń. Właściciel został powiadomiony o tym obowiązku – poinformowano naszą redakcję.

16 komentarzy

gość-56267

Zapewne znalazł by się paragraf na ukaranie właściciela mieszkania za utrudnianie życia sąsiadom. Fetor po zmarłym to jest absolutna masakra po kilku dniach a co dopiero po miesiącu. Trzeba zrywać podłogi i kuc tynki do gołych ścian w ekstremalnych przypadkach.

6 0
ID:71766

gość-39298

Współczuje lokatorom.

4 0
ID:71767

gość-38299

Kiedyś opisywaliście podobny przypadek na Olszowej. W obu zadaję sobie pytanie: czy nikt wcześniej nie zauważył nieobecności lokatorów?

4 0
ID:71768

gość-72212

Spółdzielnia południe tak już działa, bez zrobienia zadymy nic nie można u nich załatwić

6 1
ID:71770

gość-29982

Koszmarny smród, wiem coś na ten temat.

3 0
ID:71774

gość-88831

Zaciągać się i na zdrowie!

1 2
ID:71776

parafianin

W sobotę 13 maja o godz 13 będze msza u św. Maksymiliana z udziałem trumny ,po mszy o 14 pogrzeb. Gratuluję księżom rosądku. Pan ten był grzecznym człowiekiem ale nie bywał w kościele, księdza po kolędzie też nie przyjmował. Po co to, to wbrew jego woli. Dziękujemy Redakcji za zajęcie się tą sprawą.

0 1
ID:71777

parafianin

W nekrologu jest napisane, że zmarł 2maja, to absolutna nieprawda, Chodzi o emeryturę? , czy tylko o to ,że jakąs datę trzeba wpisać.

1 1
ID:71778

gość_28872

Na Długiej staruszka nigdy nie sprzątała a swoje potrzeby załatwiała na podłogę w mieszkaniu. Robale, smród, masakra. Wtedy pomogliście, może i teraz pomożecie.

1 0
ID:71780

gość-72913

Nie da się opisać, jaki to dramat. Fetor? sprawa drugorzędna, najpierw trzeba ustalić, gdzie była rodzina, opiekunowie i sąsiedzi. Wielki wstyd za znieczulicę!!!!!!!

1 0
ID:71781

gość-23068

@~gość-72913: Pan był samodzielnym człowiekiem, chorował , był w szpitalu , po powrocie ze szpitala właśnie zniknął, T o był cichy spokojny człowiek, córka za granicą , nieutrzymywała kontaktów z tatą.

0 0
ID:71786

Panie Lewandowski

Bądź Pan poważny
Jeżeli spółdzielnia "Południe" powiadomiła nieznanego lub nawet znanego sobie spadkobiorcę papierkiem podłożonym przez swojego posłańca do skrzynki pocztowej to nie jest tzw. skuteczne powidomienie.

1 0
ID:71787

gość-84591

Ksieza to chca ciagle pieniedzy pamiemam jak byl u mnie na koledzie iciagle narzekal ze pieniedzy maja na kosciol a za tydzien go widzialam w sklepie jak kupywal sobie perfumy za 500zl a ludzie gloduja

0 0
ID:71791

gość-72655

Ludzie o czym wy piszecie. Pan nie mogl umrzec miesiąc temu bo 21.04 dostał mandat za picie od straży miejskiej. A policja nawet nie powiadomiła rodziny o śmierci.

0 0
ID:71826

Gość

@~gość-72655: Lekarka z pogotowia powiedziała ,że ok. miesiąc, jak wyszła od niego z mieszkania to już prześmiardła tak samo strażak, prawie zwymiotował zanim wszedł przez okno do niego. jest ryzyko epidemii jak rodzina wrzuci do pudła na odzież ubrania z szaf. Ten fetor jest jeszcze wyczuwalny i co gorsze to są groźne zarazki. Ciekawe czy, spółdzielnia dopilnuje dezynfekcji , czy Pan Lewandowski w swoim stylu oleje ludzi.

0 0
ID:71830

????

To w jaki sposób rodzina dowiedziała się o śmierci swojego krewnego?

0 0
ID:71831


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o..

Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której..

Klub Radnych PiS chce budowy mieszkań we Włocławku

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której..

Jest kolejny kandydat na stanowisko prezydenta miasta

W środę odbyła się konferencja radnych niezależnych na której przedstawiono..

SLD chce zwiększenia środków na transport zbiorowy

Dzisiaj na placu Wolności odbyła się konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..