Gitarzysta z Włocławka najlepszy w konfrontacjach

Adam Muszyński zdobył Grand Prix podczas finału IX Płockich Konfrontacji Gitarowych. W konkursie biorą udział amatorzy, którzy potrafią podbić serca jury grając indywidualnie lub w zespole. Włocławianin swoją przygodę z gitarą zaczął w 2001 roku. Z powodzeniem.

Płocka impreza odbyła się już po raz dziewiąty. Jury, pod przewodnictwem Wojciecha Hoffmana, gitarzysty rockowego, postanowiło przyznać najwyższą nagrodę – Grand Prix – Adamowi Muszyńskiemu. Włocławianin od lat szarpie struny i ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Redakcja: Twoja przygoda z gitarą rozpoczęła się w roku 2001

Adam Muszyński – Dokładnie, byłem motywowany chęcią naśladowania ówczesnych idoli - Metallica, Black Sabbath, Zakk Wylde, czy Jimi Hendrix. Po dwóch latach pilnego ćwiczenia pod okiem Sławka Kanderskiego założyłem thrash metalową kapelę Divine Insanity, która działała przez około pięć lat. Był to czas ciągłego uczenia się na (głupich najczęściej) błędach i nabierania niezbędnego doświadczenia. Po zagraniu 30 koncertów, zdobyciu wyróżnień na regionalnych przeglądach KATAR i STRUNA (2006 rok), nagraniu dwóch "demówek" oraz materiału na płytę długogrającą, na początku roku 2009 zespół postanowił zawiesić działalność na czas nieokreślony. Wtedy też dołączyłem do radziejowskiego Hornad, grającego muzykę o zbliżonej charakterystyce. W tak zwanym międzyczasie, wskutek rosnącej fascynacji muzyką progresywną (od King Crimson i Pink Floyd po Dream Theater i ich kolejnych klonów) oraz chęcią podzielenia się pomysłami niepasującymi do zespołów, w których się udzielałem, zacząłem tworzyć własne utwory o zupełnie innej stylistyce.

Red: I odniosłeś sukces.

Adam Muszyński: W roku 2011 zakwalifikowałem się do finału ogólnopolskiego konkursu "Wojny Gitarowe". Mój utwór pt. "Abandoned" został wydany przez wrocławskie ABsonic na kompilacyjnej płycie CD (więcej o wydawnictwie na www.absonic.pl). Koncert finałowy odbył się w krakowskim klubie Żaczek w październiku tego samego roku. Wygrali najlepsi, a reszta miała sporo dobrej zabawy! Kolejnym sukcesem było zdobycie I Wyróżnienia na IV Płockich Konfrontacjach Gitarowych (maj 2012). W finale, prócz zagrania własnego "Abandoned", zmierzyłem się z legendarnym "For The Love of God" Steve'a Vai'a. Osiągnięcie to  powtórzyłem dwa lata później.  W  2014 roku skończyłem prace nad debiutanckim albumem. W czerwcu album “Wonderful Delusion” opatrzony szyldem Addyction został wydany przez krakowską wytwórnię Lynx Music.

Red: Od tego roku zostałeś członkiem włocławskiej kapeli Keep Rockin'

Adam Muszyński – Trzy lata później ukazał się nasz nowy album “Screaming Out Your Name”, który zbiera bardzo pozytywne opinie w środowisku muzycznym oraz punktuje wysoko w recenzjach dziennikarzy z całej Polski. Od kilku lat pasjonuję się inżynierią dźwięku. Do tej pory w swoim studio, które powoli buduję, miałem przyjemność pracować nie tylko nad własnym albumem solowym, płytą Keep Rockin’, ale także wydawnictwami innych zespołów. W ostatnich latach wyprodukowałem płyty zespołów TransFuzja, Zachlapany Szczypior, Lunacy, Batali, Hornad oraz kilka mniejszych projektów.

Red: Jakie masz najbliższe plany?

Adam Muszyński: W najbliższym czasie planuję rozpoczęcie prac nad drugim albumem solowym i intensywne koncertowanie z Keep Rockin’ W stopniowo rozbudowywanym studio będę zaś pracować nad kolejnymi projektami muzycznymi w charakterze realizatora nagrań.

Red: Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za realizację kolejnych wyzwań.

Adam Muszyński: Dzięki za wsparcie i rozmowę.
3 komentarze

gość_82322

3maj się!

1 1
ID:71835

gość-71893

wymiatasz kolego

1 1
ID:71838

gość_37229

Brawo Ty!

1 1
ID:71871


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA