PO wytyka błędy lokalnym posłom Prawa i Sprawiedliwości

W poniedziałek 29 stycznia odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej z udziałem Lidera PO w regionie Tomasza Lenza. Podczas spotkania z mediami partia zarzuciła włocławskim posłom Prawa i Sprawiedliwości „brak lokalnego patriotyzmu”.


Platforma Obywatelska zarzuca lokalnym posłom Prawa i Sprawiedliwości błędy i zaniechania, które dotyczą między innymi budowy dworca kolejowego we Włocławku i obwodnicy Brześcia Kujawskiego.

Obwodnica Brześcia Kujawskiego to ważna inwestycja w regionie, istotna dla Włocławka i rozwoju regionu, o którą zabiegaliśmy od dawna. Do budowy obwodnicy samorząd dołożył 20 mln zł. Inwestycja nie jest realizowana - mówił poseł na Sejm Tomasz Lenz

Zdaniem Tomasza Lenza, poseł na Sejm Joanna Borowiak nie dotrzymała obietnicy i nie postarała się, aby w budżecie państwa znalazły się pieniądze, które będzie można dołożyć do przeznaczonych już środków z samorządu na budowę obwodnicy Brześcia Kujawskiego.

Platforma Obywatelska zostawiła budżet państwa w strasznym stanie, w poprzednich latach poseł Lenz sam wykreślił obwodnicę Brześcia Kujawskiego z budżetu wpisując ją na listę ponownie rok później, jeżeli chodzi o infrastrukturę budowana jest nadal Via Carpatia, która pochłania wiele środków. Odnosząc się do dworca kolejowego bardzo zabiegałam o jego rozbudowę, jestem wspierana przez europosła, dworzec jest wpisany na listę inwestycji – mówi poseł na Sejm Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak.

W ramach przypomnienia 17 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się konferencja prasowa z udziałem europosła Janusza Zemke i posła na Sejm Tomasza Lenza, podczas, której mówiono o tym, że wszyscy parlamentarzyści w tym poseł Joanna Borowiak zabiegają by dworzec we Włocławku znalazł się na liście inwestycji.


31 komentarzy

gość-20520

Platforma Obywatelska ? Czy to ci sami ludzie którzy milczeli jak w Warszawie i w innych miastach wyrzucano na bruk lokatorów reprywatyzowanych kamienic i jak podpalano w lesie śp Pania Brzeską ? Pytam dla porządku bo tyle się o tym dopiero teraz mówi .

3 7
ID:76380

gość-39056

Drodzy mieszkańcy Włocławka, przede wszystkim nie mieszajmy polityki krajowej do sytuacji lokalnej w naszym mieście. Prawda jest taka,że radni PIS w imię swoich interesów postanowili zburzyć budżet dla Włocławka. Jak można było zabrać inwestycje (środki finansowe), o które zabiegali od lat, mieszkańcy jednego osiedla na inne. To obłudne zachowanie wobec wyborców, żeby tuż przed wyborami pokazać się.A gdzie byli przez te ostatnie lata? Niektórzy z nich nie uczestniczyli, nawet w dyżurach radnych z mieszkańcami Włocławka.Wyrzucenie do kosza inwestycji, na które wykonano projekty i przeszły procedurę przetargową,a następnie wyłoniony został wykonawca grozi naliczonymi karami za zerwanie umów. Czyżby radni PIS chcieli za to obciążyć mieszkańców Włocławka? A może zapłacą z własnej kieszeni? Logicznie myśląc przeniesienie parkingu lub placu zabaw z jednego miejsca w drugie już daje wiele do myślenia, a wykreślenie całkowite tego typu inwestycji świadczy o lekceważeniu wyborców naszego miasta.

15 1
ID:76391

gość-65104

Drodzy mieszkańcy ? Dlaczego mieszkańcy są zawsze najdrożsi przed wyborami ? A po wyborach partyni farbowani karierowicze chca wyborców za krytykę zgłaszać na policję ? To pytania przedwyborcze .

7 1
ID:76394

gość-67233

Słuszne uwagi ,wprowadzenie 25 nowych zadań w ramach poprawek budżetowych już graniczy ze śmiesznością, ponieważ ich ilość jest nie do zrealizowania bez wykreślenia zaproponowanych do budżetu inwestycji. W tym widać celowe działanie i zabawę PIS Włocławkiem.

14 1
ID:76395

bOb

Włocławscy parlamentarzyści pamiętają o swoich wyborcach zawsze przed kończąca się kadencją, obiecują pierdoły, typowa kiełbasa wyborcza, a chwalą się np. remontem lub budową ulicy, a przecież to ich za........y obowiązek, dbać o infrastrukturę!!!
WYBIERZMY NOWYCH LUDZI, A TYM NYGUSOM PODZIEKUJMY!!!!
TRZEBA PRÓBOWAĆ DO SKUTKU, MOZE WRESZCIE SIE TRAFI DOBRY PARLAMENTARZYSTA!!!

10 1
ID:76396

gość-24879

Niech klub radnych PIS przedstawi mieszkańcom Włocławka z poszczególnych okręgów wyborczych pisma w sprawie zdjętych przez nich inwestycji, w zamian za proponowane .Nie chce ujawnić, aby nie stracić wyborców? Pamiętajmy, że to radni mają wpływ kształt budżetu Włocławka ,a nie parlamentarzyści- oni powinni zabiegać o dodatkowe środki z zewnątrz. Ale jeśli nie rządzą w mieście to nie będą o to zabiegać, dla nich im gorzej tym lepiej .Takie to wojenki partyjne, a mieszkańcy i miasto na tym tracą.

12 1
ID:76399

gość-24879

Panie z Platformy, jak mówi się na konferencji prasowej "A to trzeba powiedzieć B" -przedstawcie oficjalnie treść pism klubu PIS w sprawie zdjętych inwestycji . Wyborcy będą Wam wdzięczni.

12 0
ID:76400

gość-24879

Dopóki rządzi inna opcja we Włocławku, parlamentarzyści z pis-u nie kiwną palcem .Ci ludzie z nikim nie potrafią i nie chcą współpracować dla dobra naszego miasta.

9 2
ID:76401

gość-60879

NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM DO PRZYZNANIA INWESTYCJI JEST WERYFIKACJA PISM INTERWENCJI WNIESIONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW WŁOCŁAWKA Z KAŻDEGO OKRĘGU WYBORCZEGO. OD RAZU BĘDZIE WIDAĆ CZY TO POMYSŁY RADNYCH CZY POTRZEBY MIESZKAŃCÓW, KTÓRE NALEŻY ZREALIZOWAĆ. DLACZEGO RADA MIASTA NIE USIĄDZIE RAZEM I NIE OMÓWI MERYTORYCZNIE TEGO TEMATU? CZYŻBY SĄ, AŻ TAK PRYMITYWNI?

9 0
ID:76402

gość-38135

Gdzie są radni z okręgów wyborczych, w których powinni działać? Nie dbają o wykonanie inwestycji proponowanych przez ich wyborców. Zapewne będą prosić się przed wyborami i mówić czego to oni dokonali. W rzeczywistości nie wsparli swoim zachowaniem rejonów, w których powinni działać. Obudźmy się w czasie wyborów i nie głosujmy na nich! Zmieńmy radnych, którzy od lat biorą diety i nie robią nic. Zróbmy tak, aby nr 1 na liście wyborczej nie zawsze stanowił gwarancję uzyskania mandatu radnego. A na parlamentarzystów przyjdzie czas w następnych wyborach.

10 0
ID:76403

gość-60881

Poszkodowanymi wskutek takich działań radnych miasta będą włocławianie. Nie dajmy się zmanipulować. Oceńmy trafnie sytuację w jesiennych wyborach. Głosujmy na ludzi, a nie na partie.

11 0
ID:76404

gość-57436

Od kiedy to "solidarnościowcy" z PIS- polubili byłego prezydenta? Kiedyś krytykowali go za jego przeszłość i pełnioną prezydenturę, a dziś głosują ręka w rękę przeciwko mieszkańcom, którzy stracą inwestycje, o które zabiegali- o ironio losu już za kadencji poprzedniego prezydenta.Co na to elektorat pisowców? Czy widzi obłudę tych ludzi? Bo przeciętny mieszkaniec Włocławka to zobaczył.

11 0
ID:76408

gość-55291

Bezwzględni radni, którzy zabierają dzieciom budowy placów zabaw, jedną z niewielu rozrywek w tym mieście. Czyżby lepiej byłoby jak dzieci będą włóczyć się po blokowiskach? To jest mądre i wychowawcze podejście tych ludzi do tego zagadnienia? Na pewno nie. A gdzie troska o bezpieczeństwo naszych pociech? ZAPAMIĘTAJMY TYCH RADNYCH I NIE GŁOSUJMY NA NICH.

11 0
ID:76409

gość-55291

Zabrać jednym i udawać, że dajemy drugim- to hasło radnych opozycyjnych. Ta gra może skończyć się porażką i oby tak się stało.

10 0
ID:76410

gość-55291

Parkingi, drogi wewnętrzne- nawet niektórzy radni głosujący przeciw nie widzieli ich złego stanu lub całkowity brak, a w związku z tym jaki to ma wpływ na wjazd karetki pogotowia lub odwodnienie terenu.Ludzie opamiętajcie się i skierujcie środki finansowe na te inwestycje.

10 0
ID:76411

kros

Odwiedzimy te panie i tych panów na spotkaniach przedwyborczych !!!! Co wtedy powiedzą??! Ano zobaczymy -)

9 1
ID:76412

domi

Najbardziej zawsze traci rejon Kazimierza Wielkiego- czy radni z tego okręgu wyborczego są tak słabi, czy nie mają w zamiarze zjednoczyć sił dla przeforsowania inwestycji. A może mieszkają tu "podludzie" i nic im się nie należy?!. Bo przecież widać od lat brak rozwoju tej części miasta.

9 0
ID:76414

gość-69300

Pewnie takie zamieszanie odpowiada naszym samorządowcom i parlamentarzystom, aby nie wykonać dla mieszkańców placów zabaw, chodników, parkingów oraz np. dworca, bo powiedzą, że tych nie zrobimy przez PiS, a tych innych nie będzie przez PO.

9 0
ID:76416

gość-22582

TO RADNI PIS-u SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA PROPONOWANE PODMIANY-ODDANIE ZADAŃ INWESTYCYJNYCH Z ICH REJONÓW !! NIE GŁOSUJMY NA NICH W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH !! NIE SĄ LOJALNI WOBEC SWOICH WYBORCÓW,

11 0
ID:76424

LALA20


Alles zussamen - wszystko razem - '' Psy szczekają, karawana idzie dalej ''

P.S.
Zróbcie radnym konia, jak to uczynił Neron - noch mall - jeszcze raz - '' głos na puszczy ''
Freiburg - Włocławek

3 1
ID:76425

kama

SLD dopilnuje prawidłowej realizacji zagwarantowanych inwestycji, zdjętych przez tych zakłamanych pisowców.

6 0
ID:76426

WIT45

Zaufajmy obecnemu prezydentowi, że pozostanie przy swoich założeniach budżetowych i udowodni,,że jest osobą na właściwym dla niego stanowisku. Dbającym o dobro dorosłych i dzieci we Włocławku. Wbrew partykularnym interesom radnych niezależnych i tym z PIS-u. A WYBORCY BĘDĄ NA PEWNO O TYM PAMIĘTAĆ.

12 0
ID:76429

iga

Jak już nic nie robią dla Włocławka parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, to niech chociaż wpłyną na koleżanki i kolegów radnych , aby nie pozbawiali dzieci placów zabaw, bo wtedy chamstwo i drobnomieszczaństwo się szerzy.

12 0
ID:76432

rolek

MIESZKAŃCY OKRĘGU KAZIMIERZA WIELKIEGO OTWÓRZCIE OCZY - to także i przede wszystkim wskutek poprawki radnych Niezależnych, na czele z byłym prezydentem zdecydowano zabrać środki finansowe na place zabaw przy ulicach Płockiej i Ptasiej. A dlaczego?? Otóż po szyldem Wydziału Komunikacji przy ulicy Kościuszki 12 postanowiono wyremontować również siedzibę Rady Powiatowej SLD, która mieści się w budynku Kościuszki 12. Nie liczcie zatem na pomoc SLD w wykonaniu inwestycji dotyczących placów zabaw. Kolejna ściema. Nie interesują się wyborcami. "Podziękujmy" tym cwaniakom przy urnach wyborczych.

8 0
ID:76437

gość-30858

Jak to się mówi cel uświęca środki. Prywata górą. Dzieci mogą poczekać, aż dorosną?! -) A co na to radni kandydujący z okręgu Kazimierza Wielkiego??? Bo panowie Niezależni stąd nie kandydują !!!

8 0
ID:76442

mira

Samorządowcy i parlamentarzyści PIS oraz radni Niezależni zapomnieli, że mają służyć mieszkańcom Włocławka według ich potrzeb, a nie prowadzić własnej polityki, dla swoich wymyślonych interesów. WYBORCY!!! Wielu z nich wybieranych jest na kolejne kadencje. Czy to nie zjawisko patologiczne? Wybierzmy nowych młodych ludzi. Nie skażonych jeszcze polityką na "własnym podwórku".

8 0
ID:76446

gość-47943

W TEJ SYTUACJI MIESZKAŃCY CZYLI POTENCJALNI WYBORCY APELUJĄ DO OBECNEGO PREZYDENTA O WYKONANIE INWESTYCJI, NA KTÓRE ZOSTAŁA JUŻ WYKONANA DOKUMENTACJA PROJEKTOWA.

7 0
ID:76450

korab

Doskonały pomysł zorganizowania konferencji prasowej z udziałem posłów i radnych Platformy Obywatelskiej. Oby odbywały się częściej. Dowiemy się o postępowaniu parlamentarzystów i radnych oraz budżecie i planowanych inwestycjach.

8 0
ID:76451

LALA20

@~kama:

Twoje myślenie jest pozytywne.

P.S.
Myślę, że jesteś tak ładna i zgrabna jak filmowa '' Kama '' z filmu '' Faraon ''.

0 0
ID:76489

gość-51888

Wystarczy wczytać się w komentarze (+skomentuj) mieszkańców, po konferencji prasowej PO, aby zrozumieć na kogo powinniśmy głosować w jesiennych wyborach samorządowych. Na pewno- nie na obecną opozycję w radzie miasta.

6 0
ID:76499

LALA 20

@~gość-51888:

Polecam Ci film na faktach - '' Jesień Czejenów '' - jesień za zwyczaj jest smutna.
Do tego faktu, polecam film na faktach - '' Szlak łez ''.

0 0
ID:76507


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..