„Szesnaście róż” – duży sukces spektaklu w Warszawie

W niedzielę, 4 lutego o godzinie 19.00, w Teatrze Za Dalekim (założonym przez nieżyjącego już, znakomitego polskiego aktora Zbigniewa Zapasiewicza) odbyła się warszawska premiera spektaklu „Szesnaście róż”.


Przedstawienie to powstało we Włocławku i zostało zrealizowane przez włocławskich twórców. Scenariusz napisał i  wyreżyserował Jan Polak, aranżacji piosenek dokonał Piotr Matuszkiewicz, który również akompaniuje podczas spektakli aktorce Katarzynie Anzorge, scenografia i kostiumy, to dzieło Doroty Główczyńskiej i Dariusza Piotrowskiego, przedstawienie wyprodukowała włocławska Agencja Artystyczna „Nowakowski Impresariat” przy współpracy Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

We Włocławku mogliśmy oglądać to przedstawienie już kilkakrotnie, po raz pierwszy w ramach tzw. „wieczoru gospodarzy” podczas Wakacyjnego Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy.

Warszawski spektakl obejrzał nadkomplet publiczności. Na tzw. „dostawki” i miejsca stojące czekało kilkadziesiąt osób. Obecny dyrektor Teatru, pan Andrzej Bukowiecki, zdołał jakoś  wszystkich pomieścić. Na widowni byli obecni, między innymi, pani Tatiana Pawłowska- znakomita scenografka, pani Dorota Kadula- właścicielka krakowskiej agencji artystycznej CDN, pani Agata Sobierajska z Teatru „Syrena” w Warszawie (włocławianka, będąc uczennicą LMK uczestniczyła w pracy młodzieżowego teatru „Próba”, prowadzonego przez Jana Polaka), pan Tomasz Mędrzak- aktor, w przeszłości dyrektor teatru Ochoty, obecnie teatru TM”, odtwórca roli Stasia Tarkowskiego w filmie „W pustyni i w puszczy”, pamiętny Leszek Talar z serialu „Dom”.

„Szesnaście róż” przyjęto w Warszawie entuzjastycznie. Spektakl wielokrotnie przerywano oklaskami, po jego zakończeniu zgotowano wykonawcom i realizatorom owację. Katarzyna Anzorge i Piotr Matuszkiewicz kilka razy wchodzili do ukłonów, w końcu publiczność zażądała bisów, wywołała też na scenę autora scenariusza i reżysera, Jana Polaka. Dyrektor Andrzej Bukowiecki wyraził nadzieję, że włocławski teatr jeszcze niejednokrotnie zagości na scenie Teatru Za Dalekiego.

Planowane są kolejne spektakle „Szesnastu róż” w Teatrze „Rampa” i Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie. Przedstawienie będzie grane również w innych miastach w Polsce. To znakomita promocja włocławskiego teatru, włocławskich twórców i naszego miasta.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA