Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej walczą ze smogiem

Na konferencji prasowej 8 lutego radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawili projekt, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania dofinansowania z budżetu miasta do prywatnych inwestycji, które mają na celu ograniczenie niskich emisji.


Projekt, który złożyli radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej do przewodniczącego rady, ma obniżyć stawki opłat o 50% za zajęcie pasa drogowego, niezbędnego do podłączenia posesji do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie dla prywatnych właścicieli nieruchomości z budżetu miasta ma poprawić dostępność do ciepła systemowego, przez co znacząco poprawi się jakość powietrza.

Proponujemy aby stawki za korzystanie związane z zajęciem pasa drogowego, zmniejszyć o 50%, dzięki temu zmniejszy się bariera ekonomiczna, a w konsekwencji doprowadzi to do tego, że mieszkańcy chętniej będą przyłączali się do sieci ciepłowniczej” – mówił wiceprzewodniczący SLD w woj. kujawsko-pomorskim Piotr Kowal

Z informacji, które radni SLD uzyskali podczas spotkań z mieszkańcami wynika, że koszty zbudowania instalacji wewnętrznych oraz zakup węzła cieplnego często uniemożliwiają podłączenie posesji do ciepła systemowego, przez co włocławianie zmuszeni są do korzystania z palenisk węglowych. 

Przychody miasta mogą spaść o pół miliona rocznie, jednak radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdzą, że jest to ważna inwestycja.

Oceniamy, że będzie to kosztować miasto około pół miliona rocznie, ale mając ten cel nadrzędny jakim jest poprawa jakości powietrza, uważamy, że to nie jest obniżenie wpływów, tylko dobrze zainwestowane pieniądze - powiedział przewodniczący SLD we Włocławku Krzysztof Kukucki

Klub radnych lewicy, uważa, że miasto musi podjąć zdecydowane kroki i działania, aby skorzystać z planowanych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto może pozyskać na rzecz mieszkańców dofinansowanie w wysokości 50% z przeznaczeniem na instalacje fotowoltaiczne na domach jednorodzinnych oraz na obiektach należących do samorządu.
10 komentarzy

gość-86287

no, to jest właś nie to o czym zawsze mówię. pozorowane działania. jaki smog? ludzie? hahah, czy wy widzieliście kiedyś w ogóle smog? ja rozumiem, że zaraz powstanie ministerstwo ds smogu, potem wydział w urzedzie miasta, powstaną opłaty i podatki w sprawie czystego powietrza, policja i sm beda karac za wszystko co zwiazane z zanieczyszczeniem powietrza (auta, papieosy itpo)... orwell?? nie, niedaleka przyszłość. Jakiś imbecyl wmówił wam że u nas jest smog (jak żyje 50 lat to ja tu smogu nie widziałem i nie widzę), a wy łykacie te bajki jak pelikany. Jak wam powiedzą, że jesteście niebiescy to też uwierzycie? SLD - z takimi pomysłami to ja sie nie dziwie że już was praktycznie nie ma.

4 0
ID:76527

gość-62686

drodzy radni SLD, czekam aż zaczniecie walczyć z: BEZROBOCIEM przede wszystkim, NEPOTYZMEM w um i miejsckich instytucjach, MARAZMEM rady miasta i prezydenta, WYDAWANIEM miejskiej kasy na bzdury i bzdureczki. Interesują nas konkretne działania w konkretnych sektorach. Bajki o kominach, mchu, paporoci i smerfach zostawcie wielbicielom po nowoczesnej i innym lemingom łykającycm wszytsko co się im podsunie.

6 0
ID:76528

gość-35143

To dlatego betonuje sie wszedzie i likwiduje transport zbiorowy. Hypokryzja bez granic

5 0
ID:76530

gość-0000000

likwidacja niskich emisji? jak najbardziej, ale najpierw uporządkujmy najwazniejsze dla mieszkańców i maista sprawy, to jest sprawa 5tej kategorii. najpierw ludzie chcą mieć u siebie rynek pracy i konkretne zarobki. No bo tak szcerze - jak ktos zarobi 2 tysiące, to co go obchodzi jakis smog? on sie martw, żeby jakims cudem przezyc w okolice kolejnej wypłąty. Smog to on ma głęboko... na końću baaaardzo dłuiej listy życzeń. A że wy chcecie? a kogo to obchodzi? Was jak widze nie interesują nasze potrzeby, więc nas nie interesują wasze pomysły.

5 0
ID:76531

gość-61931

Dokładnie. Ludzie nie mają pracy albo zarabiają tyle że im na chleb suchy ledwo starcza a ten i smogu znowu. Jak mi dacie zarobić godna pensje zapewnicie lokalny rynek pracy na poziomie to ja wam na ten smog coś odpale nawet CO MIESIĄC. Nie chce cudów. Wystarczą mi zarobki na poziomie średniej EU. W końcu jesteśmy pełnoprawnym członkiem unii. skoro fajki podatki i paliwo mamy w podobnych cenach to wypłaty również chcemy podobne

7 0
ID:76536

gość-67707

Walczą ze smokiem! He he dobre

1 0
ID:76543

P.S.

Wybory idą
Jaki Pan Kukucki aktywny
Ciekaw jestem kolejnych pomyslow tego radnego

3 0
ID:76545

gość-81930

@~P.S.: następne hasło wyborcze pana aQQ ,,włocławscy emeryci schodzcie prędzej i odajcie mieszkanie za opiekę '' . SLD wie co zrobić z tymi mieszkaniami .

0 0
ID:76546

gość-52027

Ekologia. Zaniechac hipokryzji, obnizyc oplaty za wywoz smieci, ceny za energie elektryczna i opal, przestac betonowac i wycinac drzewa pod nowe drogi, rozwinac siec transportu zbiorowego autobusowego i kolejowego, wprowadzic tramwaj na teren Wloclawka, usprawnic transport zbiorowy do wiosek wokol Wloclawka rowniez w niedziele i swieta.

2 0
ID:76549

gość-50211

Nadchodzi czas pajacowania , malpowania , ogłupiania , zamydlania , lania wody(i wódy) a wszystko przodem do koryta tyłem do prawdziwych problemów !

4 0
ID:76551


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..