Dziś rozpoczyna się policyjna akcja „Bezpieczne ferie”

Dzisiaj po południu dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną ferie zimowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci będą prowadzili działania zmierzające do zapewnienia im zarówno bezpiecznego wypoczynku, jak i podróży.


Mimo, że ferie w naszym województwie zaczynają się dopiero w ostatnim terminie zimowego wypoczynku, to kujawsko-pomorscy funkcjonariusze już od 12 stycznia prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne „Bezpieczne ferie” oraz organizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do celu”. Policjanci rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze oraz występujących zagrożeń. Tego typu działania będą dalej kontynuowane w trakcie ferii.

Okres zimowego wypoczynku wiąże się z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Podczas ferii funkcjonariusze będą realizowali również działania edukacyjne, uświadamiające pieszych o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym i potrzebie stosowania odblasków.

Przypominamy, że każdy rodzic lub opiekun, przed wyjazdem dziecka autobusem, w razie potrzeby, może zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie kontroli autobusu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Przypominamy, aby czas i miejsce kontroli umówić najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wystarczy osobiście lub telefonicznie (nr alarmowy – 997 lub 112) skontaktować się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło bezpłatną usługę, która pozwala sprawdzić przez internet podstawowe informacje o autobusie. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Dzięki niej upewnimy się m.in. czy autobus ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, posiada ważne obowiązkowe badania techniczne oraz stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego, dane techniczne, takie jak liczba miejsc, czy masa pojazdu.
1 komentarz

gość-28082

nie rozumiem tych ciągłych ostrzeżeń i artykułów, kontrole są wzmożone przez cały okres ferii we wszystkich województwach, więc jeden by chyba wystarczył;p obstawiam, że kierowcy jużdawno się zaopatrzyli w yanosika, żeby nie dostać zbyt kosztownego upominku :P

0 0
ID:76555


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..