Można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła

Gmina Miasto Włocławek ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Miasto Włocławek, w ramach Programu priorytetowego EKOpiec 2018 współfinansowanego przez WFOŚiGW w Toruniu


Nabór wniosków odbywać się będzie w terminie od dnia 12 lutego do dnia 15 marca z zastrzeżeniem, że termin ten może ulec skróceniu, w przypadku skompletowania wymaganej ilości wniosków (ok. 75 sztuk), z uwagi na ograniczenia środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Liczy się kolejność składanych wniosków.

Warunki składania wniosków

Wniosek musi zostać złożony w formie przygotowanego Formularza, który można pobrać za pośrednictwem strony internetowej www.wloclawek.pl w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Środowisko, informacje, wykaz danych pn. „Program EKOpiec 2018”, osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Włocławek (Wydział Środowiska) ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek, I piętro, pokój nr 19/20 oraz w siedzibie Urzędu Miasta Włocławek (Biuro Obsługi Mieszkańców, stanowisko ds. Gospodarki Komunalnej i Środowiska) Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek, holl/budynek B.

Wnioski można składać tylko i wyłącznie w okresie naboru w innym przypadku nie będą rozpatrywane, muszą być również kompletne (zawierające wszystkie niezbędne załączniki wymienione w formularzu). Dofinansowaniu nie podlegają zadania już wykonane ani związane z wymianą innych źródeł ciepła niż źródła na paliwa stałe oraz nie przysługuje, jeżeli w budynku/lokalu mieszkalnym obok ogrzewania węglowego istnieje już inne alternatywne ekologiczne źródło ciepła (np. piec na gaz lub inne ogrzewanie wymienione w punkcie III). 

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Osoby fizyczne, posiadające prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie Gminy Miasto Włocławek, na której planowana jest wymiana źródła ciepła, tj.: właściciele, współwłaściciele nieruchomości, stanowiący budynek mieszkalny jednorodzinny lub lokal mieszkalny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe lub użytkownicy wieczyści nieruchomości, na których posadowiony jest budynek mieszkalny jednorodzinny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe.

Co podlega dofinansowaniu?

Dofinansowaniu podlega wyłącznie całkowita wymiana źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi
w budynkach i lokalach mieszkalnych na: Kotły na paliwa stałe 1, kotły gazowe , kotły olejowe 2, kotły elektryczne piece zasilane prądem elektrycznym, podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dotacja (koszt kwalifikowany) obejmuje: zakup, montaż i uruchomienie źródła ciepła.  Program EKOpiec 2018 nie obejmuje wymiany źródeł ciepła w nieruchomościach wykorzystywanych sezonowo, np. w domkach letniskowych oraz zadań polegających na montażu kominków oraz zabudowy gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Wysokość dofinansowania 

Dotacja na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji wynosi: z budżetu Gminy Miasto Włocławek 2 000 zł,ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu 2 000 zł,
łącznie 4 000 zł, lecz nie więcej niż do wysokości poniesionych kosztów.

Wnioski wraz z załącznikami można składać w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22, I piętro, pokój nr 19/20, bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Wydział Środowiska Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.  

Szczegółowych informacji na temat naboru udziela pracownik Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Włocławek w godzinach pracy Urzędu (tel. 54 414 43 07), adres email: srodowisko@um.wloclawek.pl

1 komentarz

gość-81930

Kilka lat temu naiwni załapaliśmy się na wymianę pieca miałowego na gazowy dopłacaono nam 50%ceny . A po roku ceny gazu wzrosły o 50% i.... jedna pensja nie wystarczała na rachunki - piec stoi nieużywany ! . Teraz palimy w ,,śmieciuchu '' i żaden partyjny dupek drugi raz nie namówi nas na te wynalazki których serwis kosztuje tyle co czynsz a paliwo musi być idealnie czyste .
Niech sobie to zainstaluje ciepły prezes i niech mu dopłacą on zarabia 15 tysieczny miesięcznie , my dziękujemy nie stać nas na to .

2 0
ID:76548


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..