Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z udziałem poseł Pauliny Hennig-Kloska. Na spotkaniu z mediami przedstawiono drugą część programu Koła Nowoczesna, który dotyczy wsparcia przedsiębiorców i lokalnej gospodarki.


Jednym z priorytetów programu Nowoczesnej jest pobudzenie gospodarki lokalnej, co przełoży się na utworzenie nowych miejsc pracy. Podczas konferencji prasowej Poseł na Sejm Paulina Hennig-Kloska powiedziała, że sytuacja Włocławka jest specyficzna, bo mimo spadającego bezrobocia w kraju, które aktualnie wynosi poniżej 7% w naszym mieście utrzymuje się na wysokim poziomie i wynosi 13%, a w powiecie nawet 20%.

Program powstał w oparciu o rozmowy z przedsiębiorcami, przeprowadziliśmy je z ponad setką firm, dzięki temu wykreował nam się obraz, czego włocławscy przedsiębiorcy oczekują od samorządu – powiedział przewodniczący Nowoczesnej we Włocławku Jakub Girczyc

Rozwiązania założone w programie mają na celu wspomaganie małych, średnich i mikroprzedsiębiorców w początkowym okresie rozwoju firmy. Priorytetem jest pomoc potencjalnym przedsiębiorcom w uzyskaniu wiedzy z zakresu prowadzenia, zakładania działalności gospodarczej oraz obniżenie podatków do 18 zł za m2 i do 10 zł za m2 w obszarach rewitalizacji. Firmy, które po raz pierwszy prowadzą działalność we Włocławku mogłyby liczyć na obniżenie podatku od nieruchomości o 50%.

Włocławek, żeby rozwiązać problemy gospodarcze i nie odchodzić od statystyk, potrzebuje po prostu dobrego menadżera, który pchnie w to miasto nową siłę, będzie potrafił nie tylko sprowadzić tutaj odpowiednich inwestorów, którzy będą w stanie zapłacić godne pensje, ale również zapewni odpowiedni stan dróg lokalnych, postawi na rozwój infrastruktury, który będzie korelować z ich potrzebami i jednocześnie poda rękę mieszkańcom, którzy chcą tworzyć własne biznesy – mówiła Poseł Na Sejm Paulina Hennig-Kloska

Poseł uprzedzała, że jeśli nie powstaną w mieście nowe i dobrze płatne miejsca pracy, włocławianie zaczną wyjeżdżać do miast w których będą mieli lepsze perspektywy.

W Brzeskiej Strefie Gospodarczej zatrudnionych zostanie około 2 tysięcy pracowników, widzimy tu różnicę wynikającą z zarządzania. Mimo, że posiadamy tereny inwestycyjne i mamy możliwości, aby ściągnąć przedsiębiorców, tych inwestorów nie ma – mówił Jakub Girczyc

Przewodniczący Koła Nowoczesna we Włocławku, twierdzi że nie widać zaangażowania w pomoc inwestorom, którzy mogliby tworzyć firmy na terenie Włocławka.


4 komentarze

gość-66059

Może niech pan Girczyc z Nowośmiesznej przybliży potencjalnym przedsiębiorcom jak to było w Zenicie z kursami rehabilitacji po liceum którymi można teraz tyłek podetrzeć , albo z budynkiem na Młynarskiej ....oczywiscie w ramach szkolenia przyszłych biznesmenów .

3 0
ID:76790

gość-11245

Nastepni, ktorzy za moje podatki od pustych magazynow beda robic dobrze komus innemu. Gospodarczosc stymuluje sie obnizaniem podatkow WSZYSTKIM matoły, a nie tylko kolesiom.

7 0
ID:76791

gość-10083

@~gość-11245: sPOko sPOko oni i tak skończą tak jak Kijowski albo jak Ricardo PO Maderze .

3 1
ID:76795

gość-13588

Dlaczego rozwija się brześć kujawski a nie Włocławek - bo daje ulgi w podatkach dla wszystkich a nie dla kolesi.
Włocławek posiada mase terenów w okolicach papieżka /pchli targ. Ale po co tu inwestować jak można zainwestować w 9 km dalej w Pikutkowie zaraz przy autostradzie i nie płacić podatku przez 5 lat"? U nas lepiej nie dać komuś zarobić i samemu nie zarobić przez co tereny leżą odłogiem !!

1 0
ID:77350


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..