Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła budżet na 2018 rok, który został przyjęty w grudniu z zawartymi poprawkami klubu PiS. W poniedziałek 12 marca radni jednomyślnie przegłosowali plan budżetowy dla Włocławka.


W poniedziałek 12 marca odbyła się XXXIX Sesja Rady Miasta Włocławek na której jednomyślnie przyjęto poprawiony budżet. Przypomnijmy, że prezydent przedstawił swój projekt budżetu, jednak PiS wniósł do niego 28 poprawek. Zmiany wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość ingerowały w prowadzone już inwestycje, dlatego też włodarz zaskarżył uchwalony budżet do Regionalnej Izby Obrachunkowej. 

RIO zobowiązała Radę Miasta aby przywrócić w budżecie 16 prowadzonych już inwestycji orzekła też, że ma prawo zmieniać inwestycje na które nie ma zawartych umów oraz nie podjęto żadnych zobowiązań finansowych. Radni zdążyli w wyznaczonym przez RIO terminie przegłosować poprawiony budżet.

Nareszcie budżet mamy uchwalony i z tego się należy cieszyć, myślę, że wszyscy powinniśmy wyciągnąć wnioski i naukę na przyszłość. Mam świadomość, że kluby nie do końca mogą odczuwać satysfakcję z tego, że niektóre wnioski nie zostały uwzględnione, mam tego świadomość ale musielibyśmy dysponować kwotą 150 milionów złotych, żeby zaspokoić wszystkie oczekiwania - mówił prezydent Marek Wojtkowski

Radni musieli zwrócić pieniądze na trwające już wieloletnie inwestycje, jednak w zamian prezydent wygospodarował kwoty, aby pokryć pomysły wskazane przez PiS.

Dziś został uchwalony budżet na 2018 rok, wszyscy radni zagłosowali za tym budżetem, niestety 2,5 miesiąca potrzeba było prezydentowi na to, żeby uzgodnić pewne poprawki, które zostały zgłoszone przez radnych, aby można było ten budżet realizować. Cieszę się, że ten cel został osiągnięty i że kompromis został wypracowany, możemy już mówić, że miasto ma budżet na 2018 rok, który należy realizować – powiedział radny PIS Jarosław Chmielewski

Poprawki wprowadzone przez PiS, które zostały wpisane do budżetu to: budowa ulicy jodłowej i brzozowej, budowa alejek na cmentarzu komunalnym, budowa placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 35, budowa drogi przy ulicy Dziewińskiej, budowa parkingów przy ulicy Planty, połączenie i budowa ulic Cienistej od Łubnej i Brzezinowej, modernizacja drogi do Przedszkola Publicznego nr 30, budowa mini stadionu przy Zespole Szkół nr 3, wiaty przystankowe na terenie miasta, zakup testów narkotykowych dla policji, środki na sport kwalifikowany, środki na podwyżki dla pracowników administracji szkół i przedszkoli oraz na podwyżki dla pracowników bibliotek.


4 komentarze

gość-20402

Teatr na dwa spektakle , jeden spektakl rozgrywa się na scenie (dla naiwnych wyborców)a drugi za kulisami i ten jest ważniejszy .

8 0
ID:76799

gość-91301

Kpiny z wyborców- część pierwsza zakończona. Teraz dalszy ciąg nastąpi w kampanii wyborczej. Kolejne obiecanki i mydlenie oczu mieszkańcom Włocławka. Spójrzcie kto będzie na listach wyborczych. Ci sami ludzie, którzy nie potrafili uchwalić budżetu. Oszukali mieszkańców ze swoich okręgów wyborczych, zdejmując inwestycje, o które wnioskowali. Wybierajcie ludzi do samorządu z rozwagą !!!

8 0
ID:76811

gość-66802

Ja jestem ciekaw, kto będzie nowym prezydentem włocławek. Do obecnego mam sporo zastrzezen, przydalby sie na tym miejscu ktoś nowy. Nie mówię, że zupełnie obcy, znikąd. To właśnie powinien byc ktos od nas, zaangazowany w sprawy Włocławka, ale z nowymi pomysłami. Inaczej nic się nie zmieni.

5 2
ID:76844

gość-40721

PIS przeciągnął poprawki tam, gdzie radni w tym ugrupowaniu mieli więcej do powiedzenia. Podczas gdy inni, np. z okręgu wyborczego nr 2 - Oś. Kazimierza Wielkiego nie zadbali o swoich mieszkańców i nie poparli ich inwestycji .Wystarczy sprawdzić kto to jest i więcej na nich nie głosować. Nie umieją porządnie zabrać głosu, wypowiedzieć się, gdy wyborcy tego od nich oczekują. Nie interesują się ich problemami !!!

7 0
ID:76853


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..