Pałac w Smólsku z nagrodą w kategorii Sukces Roku 2018

Przejeżdżając obok zastanawialiście się, jak jest w środku, czy można tam wejść i spędzić czas? Odpowiedź jest tylko jedna TAK! Pałac w Smólsku swoją historią sięga 1824 roku, która nieustannie trwa do dzisiaj. Organizowane są tutaj biznesowe i rodzinne uroczystości, konferencje i szkolenia, plenery artystyczne, degustacje winiarskie czy też koncerty muzyczne.


Wzniesiony na wzgórzu wśród pięknych parkowych drzew, górujący nad otoczeniem, z szeroko otwartymi bramami wita gości Smólski Dwór. Tu, gdzie na każdym kroku współczesność przeplata się z historią panuje niepowtarzalny klimat gościnności dworskiej oraz kameralna atmosfera, a wszystko to w otoczeniu wspaniałej przyrody. 

Park to oaza spokoju. Piękny drzewostan, liczne ptactwo i soczysta zieleń tworzą wyjątkowy klimat. Droga prowadząca do dworu obsadzona jest lilakami, alejki w ogrodzie różami, a dróżki przy stawie jaśminem. Po jeziorze, pełnym ryb,  można  pływać kajakiem, łódką lub rowerem wodnym, a także zarzucić wędkę. W altanie na wyspie można chłonąć ciszę i odgłosy przyrody lub z przyjaciółmi spotkać się przy grillu. Żądni mocniejszy wrażeń mogą popróbować swych sił na quadach lub motorach, a na wielbicieli wycieczek terenowych czekają rowery.

Pałac w Smólsku jest jedyną znaną realizacją Hilarego Szpilowskiego zaprojektowaną na planie centralnym w koncepcji kompozycyjnej nawiązującą do modelu willi palladiańskiej. Pieczołowicie odrestaurowany, przy pomocy najnowocześniejszych technologii dwór przystosowano do współczesnych wymogów użytkowych. Zachowano jednocześnie zasadę reprezentacyjności pomieszczeń parterowych. 

Centralnym, a zarazem najpiękniejszym miejscem jest sala balowa o imponujących rozmiarach. Salonik, pokój myśliwski, kominkowy, biblioteka, oraz  przestronna jadalnia – w każdym z tych pomieszczeń zachowano ich dawnych wygląd. Na wyższych kondygnacjach znajduje się 8 apartamentów dwuosobowych. Natomiast w pałacowych piwnicach stworzono przytulne miejsce odpoczynku. Tam też na gości czeka bogato zaopatrzona piwnica win. Blasku rezydencji dodają obrazy. Są to dzieła twórców realistycznego malarstwa polskiego, w dużej mierze tak zwanych monachijczyków. Na ścianach zawisły między innymi płótna wybitnych przedstawicieli tego kierunku: Alfreda Wierusz-Kowalskiego, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Juliana Fałata czy Franciszka Eismonda.

W sobotę 7 kwietnia Pałac w Smólsku otrzymał nagrodę w kategorii Sukces Roku 2018, która została wręczona na tegorocznej Gali Osobowości i Sukcesy Roku 2018 w Łochowie. W imieniu Pałacu statuetkę odebrała prezes Hanna Gajewska.

Niesamowite wyróżnienie, które przypieczętowało nasze zaangażowanie w odrestaurowanie zespołu pałacowo-parkowego. Dworski nastrój, ziemiańska gościnność, współczesność przeplatana historią to słowa klucze, które opisują nasz niepowtarzalny klimat, tutaj po prostu warto być! - mówi prezes Hanna Gajewska 

Wśród nagrodzonych osób można wyróżnić Katarzynę Figurę, Magdalenę Gessler, Edytę Herbuś, Otylię Jędrzejczak i wielu innych znakomitych postaci.

Dwór to wymarzone miejsce na rodzinne imprezy i wypoczynek, a także bale i wesela. To również wspaniała propozycja organizowania plenerów malarskich, warsztatów artystycznych, szkoleń i spotkań biznesowych oraz imprez integracyjnych połączonych z wieloma atrakcjami.

Rezerwacje, kontakt: https://www.facebook.com/palacwsmolsku/ oraz http://dworwsmolsku.pl/dwor/#dwor

Źródło: Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany - komentarze nieaktywne.

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..