Problem z utrzymaniem zieleni może potrwać do lipca

Brak ukwiecenia na placu Wolności, porośnięty chwastami park imienia Henryka Sienkiewicza i zaniedbane trawniki zdecydowanie nie cieszą oczu włocławian. W środę w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem był stan zieleni w mieście.


Co roku plac Wolności ozdabiały dywany kwiatowe i kwitnące klomby, dzisiaj miejsca przeznaczone do nasadzenia kwiatów świecą pustkami. 16 maja odbył się briefing prasowy, którego tematem był stan zieleni w mieście. Brak ukwiecenia i zaniedbane trawniki, zastępca prezydenta ds. gospodarki miejskiej Jarosław Najberg, tłumaczył decyzją radnych, którzy odebrali prezydentowi ważne uprawnienia, przez co włodarz nie może zaciągać kredytów, ani też zawierać umów, jeśli nie są uwzględnione w budżecie rocznym.

Cofniecie uprawnień do zawierania umów wieloletnich, albo przekraczających rok budżetowy zobowiązań, spowodowało, że nie mogliśmy ogłosić przetargu w odpowiednim czasie, w związku z tym miasto jest teraz zarośnięte. Opóźnienia potrwają do lipca wówczas będziemy mogli rozstrzygnąć przetargi. Dziś nie posiadamy środków, które moglibyśmy przesunąć, aby uporządkować to co jest potrzebne, czyli nie ma nasadzeń, nie ma kwiatów, zielsko rośnie - mówił zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki miejskiej Jarosław Najberg

Pieniądze w budżecie są i były zaplanowane, jednak nie można ich uruchomić, gdyż wszczęcie postępowania przetargowego wymaga uprawnień. 

Na dzień dzisiejszy są prowadzone negocjacje z firmami, które do tej pory utrzymywały zieleń i które mają teraz wyjątkową sytuację negocjacyjną. Normalne funkcjonowanie utrzymania zieleni będzie możliwe dopiero w lipcu po rozstrzygnięciu przetargu - oznajmił Jarosław Najberg

Zastępca prezydenta ds. gospodarki miejskiej, mówił również, że dobrym rozwiązaniem problemu z utrzymaniem zieleni w mieście byłaby obsługa przez firmę budżetową, spółkę komunalną, bądź taką na którą bezpośredni wpływ ma miasto.
3 komentarze

gość-15405

Hahahahahahaha....oni maja podatników za idiotów ?

5 0
ID:77500

gość-28400

Myślę , że teraz w ramach czynu społecznego wszyscy urzędnicy miejscy powinni wyjść zza biurek , ruszyć w miasto , powyrywać chwasty , posadzić nowe kwiaty na klombach , opróżnić kosze na śmieci , podlać usychające drzewa , skosić trawę itp. Po prostu zabrać się do jakiejś efektywnej roboty .

5 0
ID:77504

gość-50528

Czy spółdzielnia Południe kupuje ziemię w Machnaczu ?, jeśli tak to ciekawe czy wiedzą , że kupują ziemię zachwaszczoną.

1 0
ID:77505


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..