Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której tematem było budownictwo mieszkaniowe w naszym mieście. Krzysztof Kukucki podczas spotkania z mediami zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów politycznych działających w mieście do rozmów przy okrągłym stole.


Przypomnijmy, że na XXXV sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania aportem gruntów do spółki MBM we Włocławku w postaci 4 hektarów nieruchomości w okolicy ulic Celulozowej i Stodólnej, więcej (tutaj).

Spółka MBM potrzebuje kredytu, jednak warunkiem uzyskania wierzytelności jest zobowiązanie miasta do podwyższenie jej kapitału zakładowego. Radni PiS i niezależni swoimi głosami zdecydowali, że Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe nie otrzyma wsparcia finansowego od miasta. Podczas konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyli swoją decyzję tym, że spółka generuje duże wydatki ze środków publicznych, a powołanie jej kosztowało już podatników ponad milion złotych. Deklarowali również, że są zdecydowanie za budownictwem w mieście w ramach programu "Mieszkania +", gdyż jest możliwość pozyskania na ten cel środków zewnętrznych, więcej (tutaj).

Winny się tłumaczy, to najlepszy dowód, że to powiedzenie jest słuszne. PiS jest winny tego, że przez dwa lata rządów z Platformą Obywatelską w mieście nie powstał nawet zalążek budowy mieszkań. PiS jest winny również, że dzisiaj nie możemy odzyskać blisko miliona złotych podatku, który zgodnie z obowiązującym prawem musiała zapłacić spółka MBM. Podatek jest do odzyskania, warunkiem jest jednak rozpoczęcie budowy – mówił przewodniczący Rady Miejskiej SLD we Włocławku Krzysztof Kukucki

Radni Sojuszu Lewicy demokratycznej wielokrotnie podkreślali, że ich nadrzędnym celem jest budowa mieszkań we Włocławku. Jak poinformował Krzysztof Kukucki, aby zrealizować swoje zamierzenia przyjęli ultimatum polityczne radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Na przedostatniej sesji Rady Miasta padło ultimatum polityczne albo będziemy budować mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie+", albo mieszkań nie będzie wcale. Z wyliczeń ekspertów ekonomicznych wynika, że budowa mieszkań w ramach tego programu jest gorszym rozwiązaniem, niż to, które proponujemy, ale wychodząc naprzeciw ultimatum, wiedząc, że dzisiaj PiS rozdaje karty w Radzie Miasta, zaproponowaliśmy, że w ramach rządowego programu „Mieszkanie+”, będą budowane budynki przy ulicy Celulozowej. Okazało się, że radni PiS głosują przeciwko programom rządowym Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Krzysztof Kukucki

Na oficjalnej stronie rządowego programu „Mieszkanie+”, znajduje się informacja, że w ramach tego projektu we Włocławku przy ulicy Tumskiej oraz Celulozowej ma powstać około 400 mieszkań.

Przewodniczący Rady Miejskiej SLD, zaprasza przedstawicieli wszystkich klubów działających w mieście oraz prezydenta do okrągłego stołu, aby wyznaczyć pilne i bieżące sprawy miasta oraz sposób ich załatwiania. Krzysztof Kukucki uważa, że jest duża potrzeba takiego spotkania i istnieje konieczność rozwiązania problemu w sprawie mieszkań oraz impasu, który zaszedł w sprawach bieżącego funkcjonowania Włocławka, czyli kredytu.
2 komentarze

gość-77304

A co z pomysłem pana aQQ z odbieraniem mieszkań emerytom w zamian za opiekę ? Czy to był pomysł z gatunku ,,co wasze to moje a od mojego won '' ...?

0 2
ID:77827

EmerytSygnalista

Panie Kukucki, nie zbaczaj pan na prawo. Będę głosował na pana.

0 0
ID:78490


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..