Posłowie PO o kandydaturze Jarosława Chmielewskiego

Dzisiaj posłowie Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha, zorganizowali konferencję prasową, podczas której odnieśli się do zajmowanych stanowisk przez samorządowców Prawa i Sprawiedliwości.


W ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński oznajmił, że Komitet Polityczny PiS zadecydował, iż osoby, które pracują w spółkach skarbu państwa nie będą mogły kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości na żadnym szczeblu samorządu. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, wyjaśniła na Tweeterze, że na listach kandydatów w wyborach samorządowych na radnych wszystkich szczebli nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w spółkach skarbu państwa i samorządu terytorialnego. 

Posłowie Platformy Obywatelskiej, podczas spotkania z mediami, poruszyli kwestię stanowiska, które zajmuje szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Chmielewski, bowiem od 9 kwietnia zasiada w zarządzie przedsiębiorstwa ANWIL S.A., które spółką skarbu państwa nie jest, jednak parlamentarzyści PO, twierdzą, że rzuca to nowe światło na sytuację kandydata PiS na prezydenta Włocławka.

Szef lokalnych struktur PIS Jarosław Chmielewski, został członkiem zarządu największej spółki we Włocławku i uzyskuje z tego tytułu zarobki sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jarosław Kaczyński zadeklarował w zeszłym tygodniu, że samorządowcy, którzy są członkami władz spółek skarbu państwa i spółek zależnych, nie będą kandydatami w wyborach samorządowych. Ta deklaracja rzuca nowe światło na sytuację we Włocławku. Publicznie stawiamy pytanie, czy Jarosław Chmielewski jest cały czas kandydatem PiS na prezydenta miasta, czy też funkcje jaką pełni i pieniądze są dla niego ważniejsze – mówił poseł PO Arkadiusz Myrcha

Jarosław Chmielewski odpowiedział na pytanie posłów opozycji i poinformował, że nie zamierza rezygnować z ubiegania się o urząd prezydenta Włocławka.

Posłowie z Platformy Obywatelskiej orientują się, że włocławianie źle oceniają kandydaturę ich partyjnego kolegi i w związku z tym, chcą odwodzić od kandydowania innych, którzy mają wyższe poparcie. Mam dla nich niestety złe wiadomości, chcę ubiegać się o urząd prezydenta Włocławka i nie zamierzam zrezygnować z tego, bo chcę pracować na rzecz naszego miasta i poprawić elementy, które dzisiaj negatywnie wpływają na Włocławek – powiedział szef lokalnych struktur PiS Jarosław Chmielewski

Obecna na konferencji radna Platformy Obywatelskiej odniosła się do sytuacji jaka panuje we włocławskiej Radzie Miasta. Agnieszka Chmielewska twierdzi, że rozgrywki polityczne przeniosły się na grunt miejski.

Nie ma rozwoju, nie ma pracy dla mieszkańców, nie ma podejmowanych decyzji dla dobra mieszkańców. Niestety nie dzieją się rzeczy zaplanowane w budżecie, które by poprawiły ogólną sytuację w mieście chociażby z mieszkaniami komunalnymi i jest stagnacja na życzenie części radnych, którzy blokują wszystkie działania – powiedziała radna PO Agnieszka Chmielewska

Poseł Tomasz Lenz uważa, że włocławscy radni opozycji nie pozwalają prezydentowi na swobodne działania, prowadzenie inwestycji oraz przeszkadzają w zarządzaniu miastem, aby przed wyborami mieszkańcy poparli na prezydenta kandydata Prawa i Sprawiedliwości.
13 komentarzy

gość-59917

wy lepiej popatrzcie na waszego prezydenta i na jego działanie. jakoś u siebie nic nie widzicie, a innym wytykacie. z niecierpliwością czekam na wybory. nigdy więcej takiej kadencji. to dramat jakiś

15 1
ID:78158

gość-23893

Panie Tomek Lenz, niestety były poseł PO Marek Wojtkowski jest bardzo złym prezydentem, bo brak mu koncepcji rozwoju miasta, a kadry ciągnie tylko z powiatu. Czyżby we Włocławku nie było ludzi mających odpowiednie kwalifikacje do pełnienia funkcji zastępców prezydenta, prezesów, czy dyrektorów.
Chmielewski też jest w tej chwili mieszkańcem powiatu i tam jest jego dom.
Tak więc pozostaje głosowanie na Kukuckiego lub Maciaka, jak się zdecyduje na kandydowanie i w ostatniej chwili nie zrezygnuje.

15 1
ID:78159

gość-44789

ja głosuje na Kukuckiego. Włocławianin na prezydenta Włocławka. dosyć tych z powiatu, oni się po prostu nie nadają do zarządzania miastem. Nie wiem, może na stołku sołtysa jakiegoś, czy wójta by dawali rade. Tu się nie nadają ewidentnie, o czym najlepiej świadczy kończąca się dzięki Bogu nieudolna kadencja.

14 4
ID:78160

gość-85372

zdanie posłów PO nikogo już nie interesuje. Ta partia powoli przechodzi do historii i już nic jej nie uratuje. ani nowoczesna ani kodziarze.Oni po prostu pokazali jak głeboko w d... mają zwykłego szarego człowieka. Nikt was tu nie chce, nikogo nie obchodzi wasza opinia. Do pracy proponuje się w końcu zabrać. Może takiej u podstaw? Nie no, zdecydowanie lepiej nic nie robic i paplac na konferencjach, briefingach itp. Politycy są w tym kraju niepotrzebni. A już na pewno w takiej ilości

11 3
ID:78162

gość-18313

Z PO odeszło już (w/g ukrywanych danych) 80% tzw aktywu .Ostatnie odejście do PiS pani radnej PO miasta stołecznego Warszawy jest bardzo znaczące i pokazuje jaka jest skala ucieczki z partii POlitycznych Oszustów .
Postawa Pani Gronkiewicz -Waltz w stosunku do lokatorow kamienic też obrazuje ogromne lekceważenie i brak szacunku PO-wców dla zwykłych wyborców . A oni tu wyjeżdżają z morałami i naukami a pod stołem knują z SLD , QQcki to tez prawie jak PO .

2 6
ID:78165

gość-54793

Mów za siebie gościu!!!! Wolę PO po przejściach niż obrzydliwych Pisiorów

10 10
ID:78167

gość-77527

były poseł zamiast sprawnie zarządzac miastem lata z meczu na mecz i z wystawy na recital. ja nie chce takiego prezydenta. taki prezydent nic nie daje miastu, nic nie poprawia, na nic nie wpływa. ciągle tylko zdjęcia uśmieszki i lelum polelum. a miasto jak umierało tak umiera. Mało tego - cieszy się ze brzeskiej strefy!!! SZOK!!! prezydent miasta cieszy się, że ogromna kasa z podatków pojdzie do gminy Brześć... brak słów... Bo bezrobocie spadnie w mieście? A CO TY ZROBIŁĘŚ W TYM MIEŚCIE ŻEBY TO ZMIENIĆ? dziękujemy panu. juz wystarczy. wracaj pan do siebie. juz pora.

8 1
ID:78169

gość-43455

@~gość-54793: wole obrzydliwych pisiorów niż aferzystów i kombinatorów, którzy nie spełnili żadnej obietnicy wyborczej przez 8 lat. jak lubisz byc dymany, twoja sprawa.

6 9
ID:78171

gość-39019

Tylko Kukucki

4 3
ID:78175

gość-70821

Tak sobie dogadujecie od Platfusów Pisiorów a przecież Pan Mateusz Morawiecki swojego czasu był doradcą... Donalda Tuska;/

4 0
ID:78176

gość-96141

Włocławianie obudźcie się i zróbcie porządek w tym mieście , bo nikt za was tego nie zrobi. Stara ekipa radnych out. Zadymiarzy występujących przeciwko inwestycjom dla mieszkańców nie chcemy.

3 0
ID:78193

EmerytSygnalista

@~gość-54793: To jest ta sama banda klęczników.

0 0
ID:78489

EmerytSygnalista

Panie Kukucki. Podatki od dyskontów dla miasta Włocławka podwoić a nawet potroić. Głosuję na Pana.

0 0
ID:78491


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..