Bez korków na osiedlu Michelin, są konkretne propozycje

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w poniedziałek konferencję prasową, podczas której przedstawili rozwiązania mające na celu poprawienie układu komunikacyjnego na osiedlu Michelin.


Po konsultacjach z mieszkańcami osiedla Michelin, działacze lewicy opracowali rozwiązania, które mają poprawić układ komunikacyjny w tym rejonie miasta. Propozycje SLD, to między innymi poszerzenie odcinka leśnego od ronda Falbanka do alei Jana Pawła II do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

W czerwcu spotkaliśmy się z mieszkańcami osiedla Michelin, rozmawiając głównie o pomysłach na rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Przedstawiliśmy, wówczas koncepcję w której mówimy o poszerzeniu odcina leśnego od ronda Falbanka do alei Jana Pawła II do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, co ma poprawić przepustowość na tym odcinku drogi oraz oddać przestrzeń pieszym i rowerzystom - mówił kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki

Drugie rozwiązanie, które spodobało się mieszkańcom, polega na rozprowadzeniu ruchu wewnętrznego od strony zachodniej i wschodniej na trzy nurty, co pozwoli na wygodniejszą komunikację. Działacze SLD proponują w tym wypadku przedłużenie ulicy Brzezinowej (za Zakładem Karnym) z ulicą Zachodnią przy ścianie lasu, pozwalające na ominięcie „wąskiego gardła” na odcinku od ul. Smoczej do ul. Letniej. Jak mówił Krzysztof Kukucki mieszkańcy, podczas spotkania zwrócili uwagę, że to rozwiązanie powinno być realizowane zanim dojdzie do przebudowy alei Jana Pawła II, gdyż dzięki temu będzie możliwość objazdu prac drogowych.

Ważne jest to, aby przebudowa Alei Jana Pawła II nie odbywała się wbrew mieszkańcom, abyśmy razem z znaleźli rozwiązanie. Propozycja która aktualnie leży w Urzędzie Miasta na stole nie jest w pełni akceptowana przez mieszkańców tego osiedla. Należałoby się zastanowić, czy jeśli wydajemy pieniądze mieszkańców, czy nie powinniśmy zadbać również o to, żeby mieszkańcy mieli poczucie, że faktycznie ta droga jest wykonana w sposób akceptowalny przez nich - powiedział Krzysztof Kukucki

Jak mówił kandydat SLD na prezydenta miasta, przedstawione przez partię propozycje nie wykluczają przebudowy alei Jana Pawła II, jednak powinna ona zostać przebudowana, tak jak oczekują tego mieszkańcy Włocławka.
11 komentarzy

Koval

Przecież poszerzenie tej ulicy Kukucki proponował min.8 lat temu,gdy kandydował do Rady Miasta.Miał też pomysł zmodernizowania stadionu Przylesie wraz ze "ścieżką zdrowia". Jakie są rezultaty?

6 0
ID:78604

gość-15678

,,Ruszył '' festiwal obiecankocacanek .Ciekawe kto tym razem obieca wyborcom 500 miejsc pracy rocznie ? Kto NAPRAWDĘ obniży cenę ciepła ?

4 0
ID:78605

gość-74366

Trzeba wykorzystać atut lotniska i zrobić połączenia lotnicze Michelina z innymi częściami Włocławka.
:)

9 0
ID:78606

gość-53059

Pomysł jest jak najbardziej dobry. Ale konkretne propozycję to będą wtedy, gdy ktoś choćby wstępnie oszacuje potężne koszty takiego przedsięwzięcia i określi, skąd ewentualnie ta kasa miała by się wziąć. na razie to są zwykłe luźne pomysły, które tak naprawdę pewnie wejdą w życie za jakieś 15 lat. Skoro rondo przy Biedronce (które to właśnie stworzyło korki na jana pawła i które było nie wiedzieć czemu sfinansowane z kasy miejskiej) kosztowało 2,5 miliona złotych, to wyobraźcie sobie ile by kosztowało takie coś jak tu widzimy. Prosimy o realne pomysły, które będzie można zrealizować podczas 4letniej kadencji. Fantazje i marzenia zostawmy z boku. Porozmawiajmy o konkretach.

7 1
ID:78608

gość-75062

Pan Kukucki nie mieszka w Michelinie i chyba nie wie z czego robi się korek między godziną 7.30 a 8.00 i 15.00 a 16.30 . Na pewno nie z powodu jednego pasa ruchu w lesie !!!!!
Kwaśna ta kiełbasa ))!!

4 2
ID:78610

LALA20


O czym mowa, niemieckie autostrady, nie są w stanie pozbyć się korków - najlepsze autostrady Europy.

P.S.
Autostrada Berlin - Monachium - koszmar.
Autostrada Berlin - Benelux - droga przez mękę.

P.S.
Panowie, figlarze, o czym wy mówicie????
Z Waszej strony, to zuchwałość, powiedziałbym - cwaniactwo.

5 2
ID:78611

gość-13788

@~gość-75062: Mieszkam w tej części miasta i obserwuję korki we wskazanych godzinach i niestety wina jest po stronie kierowców. Największe nasilenie ruchu jest w osi drogi JP2 i koreczki powstają gdy do ronda podjeżdża kierowca co tylko patrzy i patrzy w lewo i stoi bo widzi jakiś tam ruch samochodowy w większości na wprost w osi JP2, ale ten cały czas stoi i czeka i nie wie, czy może jechać, albo jest przekonany, że mogę jechać tylko wtedy gdy od lewej nic nie będzie się nawet ruszało. Nie zwalajcie winy za korki, na rondo!!! To nie rondo, lecz kierowcy co chcą na nie wjechać, są przyczyną zatorów.

2 2
ID:78617

gość-68052

@~gość-13788: o zasadzie ograniczonego zaufania słyszał?

1 1
ID:78630

gość-30710

@~gość-68052: Czy tu chodzi o ograniczone zaufanie do tych darmozjadów ?

1 0
ID:78648

gość-55784

@~LALA20: Chyba tylko Polacy pchają się samochodami jeśli są pociągi ICE 300 km/h albo konwencjonalne ale nocne sypialne pociagi.

0 0
ID:78683

LALA20


Gościu, sorry, ale Ty naprawdę, nie wiesz o czym piszesz.

1 0
ID:78693


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..