Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz z poparciem PiS

Kandydat na prezydenta Zjednoczonej Prawicy Jarosław Chmielewski, podczas konferencji prasowej poinformował, że wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz ubiegająca się o reelekcję w najbliższych wyborach samorządowych ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości.


Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową, której tematem była współpraca samorządu i ościennych gmin, jednocześnie Jarosław Chmielewski, poinformował że ubiegająca się o reelekcję wójt Gminy Włocławek może liczyć na poparcie ze strony partii.

Chce poinformować, że Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listy kandydatów do Rady Gminy Włocławek. Wójt Gminy Ewa Braszkiewicz zwróciła się do zarządu Prawa i Sprawiedliwości o rekomendacje i ją uzyskała. Popieramy Ewę Braszkiewicz jako kandydata na wójta Gminy Włocławek jako dobrego gospodarza - powiedział Jarosław Chmielewski 

Ewa Braszkiewicz jest wójtem Gminy Włocławek od czterech kadencji. Podsumowując dotychczasową współpracę z włocławskim samorządem ubolewała, że spotkań i rozmów pod koniec tej obecnej obecnej nie było.

Z perspektywy tych czterech kadencji, mogę dokonywać pewnych podsumowań jak mi się pracowało z poprzednikami i muszę powiedzieć, że w przedostatniej kadencji była to współpraca bardzo ścisła. Wójtowie, burmistrzowie  spotykali się z prezydentem na spotkaniach roboczych, w tej kadencji wszystko się rozluźniło - mówiła Ewa Braszkiewicz 

Jak twierdzi wójt Gminy Włocławek prezydent nie znalazł czasu dla gmin ościennych i współpraca nie przebiegała już tak sprawnie, choć miasto i gminę łączą wspólne sprawy, takie jak gospodarka wodno-ściekowa, czy transport publiczny. Pojawił się również problem z przedłużającym się remontem baseny „Delfin” z którego korzystają również mieszkańcy powiatu.

To co widzę w mieście, to niechybnie zmierza w złym kierunku z tego względu, że jako wójt Gminy Włocławek nigdy nie pozwoliłabym sobie , żeby do podpisanych umów na inwestycje robić aneksy za kilkaset, czy kilka milionów złotych w trakcie realizacji zadania – dodała wójt Gminy Włocławek

Jarosław Chmielewski wspomniał o wspólnej koncepcji „ 5+”. Propozycja ma na celu współpracę gminy i samorządu Włocławka, wiąże się z realizacją wspólnych zadań. Dotyczy ona między innymi zagospodarowania terenu zapomnianego kąpieliska nad jeziorem Łuba oraz ścieżek rowerowych prowadzących nad jezioro Wikaryjskie i cmentarz na Pinczacie. Kolejny pomysł dotyczy lotniska w Kruszynie. W związku rozwijającymi się podmiotami gospodarczymi w ościennych gminach mają zostać podjęte działania, które pozwolą w pełni wykorzystać lotnisko i umożliwić lądowanie małym samolotom.
5 komentarzy

gość-28206

A jk też ma poparcie PiS?

1 1
ID:78994

gość-21630

uśmiałem się jak norka. W okresie rządów SLD, Pani Braszkiewicz weszła do gminy jako Komisarz, a odwołano wójta z prawicy. Tak więc PiS staje się zarówno PZPR bis, jak i SLD bis. Zacząć trzeba od lidera PiS Na Południu, czyli członka egzekutywy Komitetu Zakładowego w Manometrach, teraz na tym osiedlu z list startuje wieloletni radny z list SLD, który prawdopodobnie był radnym jeszcze z list PZPR Miejskiej Rady Narodowej- ale to do sprawdzenia. Była w poprzedniej kadencji radna, która startowała wcześniej z listy SLD. Sojusznikiem w Radzie Miasta, co wynika z głosowań są dwaj członkowie klubu radnych SLD, w tym były prezydent, o którym plotkuje się, że w przypadku wygrania wyborów prezydenckich przez Chmielewskiego ma być jego zastępcą, a kandydat na prezydenta z komitetu, z którego startuje Pałucki, będzie przewodniczącym Rady Miejskiej. Czy to jest prawda nie wiem, ale w każdej plotce jest jakieś ziarno prawdy. Zaprzeczenia tutaj nic nie dadzą, bo w okresie kampanii politycy różne rzeczy deklarują.

1 1
ID:79004

gość-87175

Czyli PiS nie ma struktury w tej gminie

1 1
ID:79006

gość-88016

Skąd się takie cfane baby biorą ?

1 1
ID:79010

gość-59084

@~gość-87175: ma ma a Rzadkowolska-odwieczny wróg p.wójt ;) tak na marginesie- nie dsądzę żeby Rzadkowolska udzieliła rekomendacji :))

1 1
ID:79019


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA