Komitet „Postaw na Włocławek” wyruszył po zwycięstwo

Wczoraj odbyła się konwencja wyborcza komitetu „Postaw na Włocławek”, podczas której zaprezentowano program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miasta. Jacek Kuźniewicz zdradził, również powody dla których zdecydował się kandydować.


Podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej komitetu „Postaw na Włocławek” kandydat na prezydenta miasta Jacek Kuźniewicz, powiedział co skłoniło go do startu w wyborach oraz przedstawił główne założenia swojego programu.

Obecna władza zawiodła na każdej linii, w każdym obszarze życia naszego pięknego Włocławka. Przyznam się do błędu, cztery lata temu poparłem obecnego prezydenta w nadziei na to, że dokona zmian w naszym mieście, których wszyscy oczekiwaliśmy. Co dostaliśmy w zamian? Puste obietnice, niezrealizowane projekty i ciągłe, piękne uśmiechy. Włocławek stanął w miejscu, a na to nie może być naszej zgody. Dlatego zdecydowałem się kandydować – mówił Jacek Kuźniewicz

Kandydat na prezydenta, mówił o swoich dokonaniach w samorządzie oraz o pozyskanych środkach dla miasta z dotacji unijnych. Lider komitetu „Postaw na Włocławek” powiedział, że nie można dać zgody na marnowanie potencjału miasta proponując realny, skuteczny i konkretny program dla jego rozwoju.

Kiedy pracowałem dla Włocławka udało nam się pozyskać 350 milionów złotych z dotacji unijnych dla budżetu miasta, obecny prezydent pozyskał siedemdziesiąt kilka. Teraz nie dzieje się nic - dodał lider komitetu Postaw na Włocławek

Jak mówił Jacek Kuźniewicz, Komitet Wyborczy Wyborców „Postaw na Włocławek” proponuje realny program dla miasta, który koncentruje się na trzech obszarach, mieszkańcach, gospodarce i bezpieczeństwie. Jedna z propozycji dotyczy Śródmieścia i skupia się w rejonie ulicy Tumskiej i Łęgskiej, na której mają powstać mieszkania (więcej tutaj). Komitet „Postaw na Włocławek” proponuje, również przedłużenie bulwarów do ulicy Barskiej.

Musimy dokończyć, to co zostało zaprzepaszczone przez obecną władzę, wszystko było gotowe, były pieniądze, ale nie zrobiono nic. W tej kadencji, co jest ewenementem nie powstał nawet 1 m² mieszkania gminnego, a czeka na nie 800 osób. Miasto jest od zaspokajania podstawowych potrzeb mieszkańców i realizować swoje zadania – powiedział Jacek Kuźniewicz

Kandydat na prezydenta deklarował przebudowę starego dworca na nowoczesne centrum komunikacyjne łączące transport kolejowy, samochodowy i komunikację miejską. Kolejną propozycją jest budowa alternatywnej drogi dojazdowej na osiedlu Michelin oraz przebudowa ronda Falbanka, które ze względu na ruch autostradowy wymaga modernizacji. 

Pozytywne zmiany mają nastąpić, także na Zazamczu w planach komitetu „Postaw na Włocławek” jest między innymi przebudowa ulicy Energetyków, budowa tunelu pod torami, montaż ekranów akustycznych wzdłuż torowiska oraz modernizacja starego dworca. Jacek Kuźniewicz wspomniał, również o całorocznych kawiarenkach na bulwarach, przebudowie ulicy Kilińskiego, P.O.W i Kościuszki.

Podczas konwencji Jacek Kuźniewicz poinformował, że jeśli zostanie prezydentem miasta, pierwszą wiceprezydent będzie Agnieszka Sierakowska-Wojciechowska, z którą wiele lat współpracował w samorządzie. Jak mówił lider jest ona specem od trudnych spraw, a podczas wspólnych działań udało im się wiele zrealizować.24 komentarze

gość-73390

Pan Jacek Kuźniewicz ma kłopoty , dajcie mu spokój

10 6
ID:79089

gość-59976

Boże uchowaj te miasto przed nim i jemu podobnymi...

17 6
ID:79091

gość-84431

Widać z ludzi z potencjałem, zapałem i chęcią do zmiany naszego Miasta

7 10
ID:79093

gość-45152

Profesjonalna konwencja a nie jak u Wesołowskiego. Teatr żywych trupów. Chociaż sam powiedział na koniec "Postaw na Włocławek" I przekonał mnie!

6 11
ID:79095

Agnieszka80

Okej, macie mój głos. Nadzieja umiera ostatnia a żal tego miasta.

7 9
ID:79096

gość-59976

@~gość-84431: nono, ja już znam pare osób z tego komitetu, hahaha, ten jeden faktycznie ma potencjał :D w "bieganiu" hahahaha, co to za zbieranina, jak u W. Dajcie spokój, nikt wam nie uwierzy.

9 6
ID:79097

gość-78392

powiem szczerze, że gdyby nie ten cały Kuźniewicz to bym się zastanowił nad tymi kandydatami. Niestety ten pan skutecznie odpycha mnie od pomysłu głosowania na ten komitet. Nie, nie i jeszcze raz nie. Według mnie takim ludziom nie należy dawać władzy, już pokazali swoją prawdziwą twarz.

11 6
ID:79098

gość-45916

Nie darzę gościa sympatią, ale jest to jedyny kandydat, który może tu ściągnąć jakiś inwestorów. Żeby nasze miasto dźwignąć, trzeba takiego niestety jak Kuźniewicz.

7 11
ID:79099

gość-35290

może ktoś opowie coś więcej o słynnych napadach szału i wizytach karetki? gdzieś czytałem. myślę, że wyborcy powinni takie rzeczy wiedzieć. Takie zachowanie kompletnie dyskwalifikuje człowieka. No bo jak taki ktoś ma nas reprezentować? Raczej niewyobrażalne. Podzieli się z nami jakiś pracownik taką wiedzą? (tylko niech pisze z głową, bo ten honorowy i sprawiedliwy podaje na policje za krytykę w internecie, radzę więc uważać)

12 4
ID:79100

gość-35290

@~gość-45916: chyba na głowę upadłeś hahah, UWAGA - WIDZĘ ZMASOWANY ATAK PRZYDUPASKÓW J NA PORTAL. zakłamują rzeczywistość i wciskają bzdury. ciekawe czy z tego samego IP :D

5 7
ID:79101

gość-53659

,,Uchwała SN z 20 września 1996 r. (III CZP 72/96) rozwiała wątpliwości. Otóż Sąd Najwyższy wyraził pogląd, iż:

Nie jest dopuszczalne dochodzenie na drodze sądowej spełnienia obietnic wyborczych.''''

Tyle warte są obietnice wyborcze !!!

8 1
ID:79105

Dziadek 33

Broń nas panie Boże od członków wszelkiej maści członków partii politycznej !
Gość 85432 ma w swych propozycjach bardzo dużo racji dodał bym jeszcze
że chętnie bym się dowiedział o Jego wiedzy i doświadczeniu zawodowym.

9 1
ID:79108

gość-23260

@~gość-45152: nie interesuje mnie kompletnie jak wyglądała konwencja. To jest całkiem nie istotne. Istotne jest kto startuje i co sobą reprezentuje. A cytując klasyka "kon jaki jest każdy widzi". Dla mnie to mogliby odrzutowcem na placu wylądować A i tak mnie nie przekonają. Interesuje mnie ich program i ich ludzie. A tu lipa

10 4
ID:79109

gość-40428

@~gość-85432: Widzisz, jesteś doskonałym przykładem na to, że w parze z wiekiem nie zawsze idzie wiedza. O domku modelowym na osiedlu Słoneczna Polana można było dawno temu poczytać na stronie inwestora. Sprawa była wielokrotnie badana przez różnego rodzaju służby i nie znaleziono NIC.

3 4
ID:79113

gość-40428

@~gość-35290: Karetka rzeczywiście do MPECu przyjeżdżała, ale nie miało to nic wspólnego z napadami szału (ciekawe gdzie były takie bzdury pisane), a już na pewno nie Jacka.

3 2
ID:79114

gość-76449

Ludzie pełni entuzjazmu energii do działania. Taka ekipa zdziała naprawdę wiele!!! Dajmy szanse Obecni już pokazali na co ich stać!!! Niestety nie za wiele ;(

5 6
ID:79117

gość-33015

hoho....., ale dym tutaj się rozkręcił. To chyba Kuźniewicz kontrowersyjny jest. Jak zostanie Prezydentem to będzie się działo!! Hehe.

3 2
ID:79118

LALA 20


Jutro, 3 pażdziernika, jest święto narodowe - Bundes Republik Deutschland - Dzień Zjednoczenia Niemiec.
Jak dzisiaj, prezentują się zjednoczone Niemcy?????????????????????????????????
Pozwolicie, że cofnę się wstecz.
Za komuny, dla każdego Polaka, trzy literki '' R.F.N. '' - były magiczne - dostać się tam - dzisiaj, rzeczywistość jest inna.
Już nie ma raju, tu trzeba ciężko pracować - pracować muszą wszyscy.
Pamiętam czasy, gdy w rękach szeleściły banknoty o nominale 100 D.M. - '' niebieskie papierki '', to była waluta - Euro, to
fałszywy pieniądz.

P.S.
Powracając do zjednoczenia Niemiec - Wielkich Niemiec, biorąc pod uwagę historię - jak myślicie -
Alzacja i Lotaryngia, na dzień dzisiejszy, należą do Francji,nazwy tych ziem, mówią, co innego.

P.S.
Spacerowałem po Alt Stadt Stuttgart, i widziałem pomniki mówiące o wojnie francusko - pruskiej.

P.S.
Zapraszam do dyskusji w tym temacie.
Dobranoc.

0 2
ID:79119

gość-89266

Nie rozumiem ludzi głosujących na Jacka. Na prawdę. Zapomnieliście 2,5 roku w korkach przez remont ówczesnej krajowej "1"? 10km drogi przez prawie 3 lata? Realizacja tak krytycznej drogi w systemie 8h a nie 24h/7? Te hektolitry spalonego w korkach paliwa? Przecież to jawna kpina jest. To już czerwony Krzyś wypada rozsądniej mimo, że latający potwór spaghetti mi świadkiem - daleko mi do czerwonych.

5 5
ID:79122

gość-13491

"Obecna władza zawiodła na każdej linii, w każdym obszarze życia naszego pięknego Włocławka."
Pan Jacek ma rację. Zapomina tylko wspomnieć, że zawiodła i wtedy gdy sam miał realny wpływ na miasto, a jedyne z czym Włocławianie zostali to z rosnącym długiem.

5 2
ID:79123

gość-73933

@~gość-40428: "nic nie znaleziono" nie równa się "było czysto" :)

3 1
ID:79124

gość-89317

Pamietajcie że on swoich zawiedzionych i krytykujacych go wyborców zgłasza na Policję !!!!

3 3
ID:79130

gość-17973

@~gość-89317: a niech podaje. po 1 nie widze w żadnym wpisie nic co się nadaje do zgłoszenia, a po drugie chyba każdy w miare inteligentny człowiek w dzisiejszych czasach chroni swoje ip i nie pisze ze swojego. Trzeba by było być debilem chyba. Sa programy, dziesiątki, są bramki, są serwery. Także może sobie zgłaszać :) POWODZENIA!

4 2
ID:79131

gość-26582

żenujący wodzirej, któremu się wydaje, że ładnym garniturem i ładnymi słówkami nas nabierze. nie te czasy chłopie. 15 lat temu, może i tak. dzisiaj już się nie uda. ludzie zmądrzeli. ludzie widzą i wiedzą. i nie chcą was

3 1
ID:79151


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA