KWW Postaw na Włocławek ma koncepcje na przyjazny urząd

Komitet Wyborczy Wyborców „Postaw na Włocławek” zorganizował konferencję prasową, której tematem były propozycję dotyczące poprawy funkcjonowania Urzędu Miasta. Jacek Kuźniewicz, podczas spotkania z mediami odniósł się, także do zarzutów prezesa MPEC.


Kandydat na prezydenta KKW „Postaw na Włocławek” zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił pomysły na poprawę funkcjonowania ratusza. Zanim jednak Jacek Kuźniewicz podzielił się nowym pomysłem, odniósł się do zarzutów kierowanych przez prezesa MPEC Jarosława Najberga (więcej tutaj).

Chciałbym wrócić do spraw związanych z byłą firmą i oczyścić atmosferę, którą próbuje kreować prezes mitoman. Mam ze sobą dwa opasłe dokumenty oceniające stan finansów i przedsiębiorstwa, którym zarządzałem, są to opinie biegłych rewidentów powołanych przez Radę Nadzorczą. Oceny oczywiście, tutaj są bardzo dobre i to jest miarodajne źródło informacji na temat zarządzania spółką przeze mnie w ostatnich latach. Prezes Najberg był łaskaw użyć słów, podczas ostatniej konferencji prasowej, których w perspektywie czasu będzie żałował - powiedział Jacek Kuźniewicz

Lider Komitetu Postaw na Włocławek zapowiedział, że tuż po wyborach skieruje sprawę na drogę sądową. Były szef miejskiej ciepłowni przedstawił, również raport Regionalnej Izby Obrachunkowej z 18 maja tego roku, który jego zdaniem ma być dowodem na uszczuplenie przez prezydenta miasta majątku miejskiego na kwotę 262 mln złotych.

Prezydent, tak zarządza finansami miejskimi i majątkiem miasta, że nie był w stanie rozliczyć i przyjąć na majątek miejski inwestycji zrealizowanych w minionych latach na kwotę 262 mln złotych. To jest kreatywna księgowość prezydenta i umiejętność zarządzania urzędem - mówił kandydat na prezydenta Włocławka KWW Postaw na Włocławek

Po wyjaśnieniach dotyczących zarządzania MPEC-em Jacek Kuźniewicz przeszedł do przedstawienia filaru jaki proponuje Komitet Wyborczy Wyborców „Postaw na Włocławek”.

W koncepcji jaką proponujemy mieszkańcom jest otwarty urząd, który jest dla petentów, a nie dla osób, które sprawują władze - mówił lider Komitetu Jacek Kuźniewicz

Kandydat na prezydenta stawia na rozwój ratusza proponując trzy filary. Pierwszy z nich będzie dotyczył inwestycji i rozwoju, drugi zaś ma być pionem gospodarki. Trzeci element koncepcji, to urząd otwarty na mieszkańców. Jacek Kuźniewicz zapowiedział, że oprócz wtorków, które są przeznaczone na spotkania z mieszkańcami wyznaczy kolejne dni, aby włocławianie mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.
6 komentarzy

gość-24592

no, z tym gościem za sterami będzie na pewno przyjazny, szczególnie dla tych zwykłych mieszkańców. Skoro nie szanuje się ludzi i np. nie potrafi się odpowiedzieć dzień dobry, to doskonale widać, czego można się spodziewać po tych ludziach. nie, dzięki. Jest tylu kandydatów, że tutaj na listę nawet nie spojrzę.

8 2
ID:79192

gość-65152

,,Prawdziwa cnota krytyki się nie boi '' - nie donosi na policję , do prokuratury , nie wypiera się znajomych , potrafi powiedzieć sąsiadom i podwładnym ,,dzien dobry '' , nie załatwia rodzince etatów i fuch , nie pławi się w luksusie kosztem podatników .

7 1
ID:79193

gość-84069

Myślalem że Pan Kuzniewicz jest bardziej powaznym kandydatem a nie dzieckiem ktory w piaskownicy wyzywa kolegow . No szkoda bo kazdy jego atak jest przeciw niemu samemu.
Pogubiles sie Pan Panie w swojej nienawisci i dlatego nawet do drugiej tury nie dojdziesz.
Glosy ludzi to Kukucki i Wojtkowski

6 1
ID:79199

gość-19484

@~gość-84069: to nie nienawisc. to wolanie o koryto, no bo... co dalej? buahaha

6 0
ID:79203

gość-50412

nie no bądźmy poważni - przecież ten koleś nie ma szans. Tak szczerze - czy ktoś go widzi jako prezydenta? Po tym co pokazał ostatnio? Dla mnie jest spalony, nie dałbym mu już żadnej funkcji publicznej. Absolutnie żadnej, tam potrzeba zupełnie innych ludzi. Do roboty bym go pognał, niech zobaczy co to znaczy praca w końcu :)

5 0
ID:79208

gość-43278

Panie Kuzniewicz siedząc na stołku w MPEC przez prawie cztery lata nie widział Pan nieprawidłowości w naszym mieście?!!! A w obecnej chwili po usunieciu Pana że stołka nagle okazało się jak wiele Pań widzi, jaki Pan kompetentny i w ogóle niezastąpiony!!!!! To zakrawa na kpinę, ja na Pana miejscu wstydzilbym się w ogóle wypowiadać na te tematy i mam nadzieję że ludzie z tego miasta widzą jaki z Pana człowiek...który zmienia poglafmdy, ugrupowania i ludzi jak rękawiczki. Dla mnie osobiście jest Pan po prostu śmieszny!!!!!

4 0
ID:79218


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..