Chmielewski złożył deklarację dla włocławskiego sportu

Kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zorganizował w środę konferencje prasową, podczas której przedstawił swoje propozycje dotyczące rozwoju sportu oraz inwestycji w obiekty sportowe we Włocławku.


Jarosław Chmielewski, podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawił swoje pomysły na rozwój sportu i obiektów infrastruktury sportowej we Włocławku. Na spotkaniu obecny był wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, który zapewniał, że rząd chce wspierać samorządy i inwestować w sport i jego infrastrukturę.

Wszyscy jesteśmy dumni z naszej drużyny koszykarskiej Anwil Włocławek, chcemy, aby była to duma naszego miasta, ale Włocławek i sport, to nie tylko koszykówka, ale również inne dziedziny, które muszą się rozwijać. Powinniśmy stworzyć odpowiednie mechanizmy do tego, aby sport we Włocławku był swoistego rodzaju promocją dla naszego miasta - mówił Jarosław Chmielewski

Kandydatowi na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości, podczas spotkania z mediami towarzyszyli prezesi włocławskich klubów sportowych, z którymi wcześniej rozmawiał o problemach z jakimi się zmagają. Jarosław Chmielewski wspomniał między innymi o złych warunkach pomieszczenia w jakim trenują bokserzy włocławskiego klubu Start. Lider włocławskich struktur PiS chce rozbudować już istniejącą infrastrukturę sportową, zmodernizować ją i dokonać nowych inwestycji, takich jak budowa toru kajakarstwa górskiego, hali wschodnich sztuk walki, toru motocrossowego, czy nowego boiska do ćwiczeń.

Mamy do dyspozycji środki, które są w budżecie samorządu wojewódzkiego w budżecie miasta, jak również rządowe, przeznaczone na różnego rodzaju bazę sportową. Chciałbym, aby Włocławek wykorzystał te środki - mówił kandydat na prezydenta PiS

Jarosław Chmielewski wspomniał, również że WKS Włocłavia jest stowarzyszeniem, a musi stać się spółką akcyjną i chce, aby miasto miało w niej część udziałów. Kandydat na prezydenta z ramienia PiS, prezesi włocławskich klubów sportowych, wiceminister Jarosław Stawiarski oraz poseł na Sejm Joanna Borowiak podpisali deklaracje dla włocławskiego sportu, która obejmuje listę inwestycji na najbliższą kadencję.

4 komentarze

gość-50412

prosiłbym tych wszystkich naszych polityków, aby przestali wzorem persona i wojtkowskiego lansować się na sporcie. Jest to tak niskie, że aż głowa boli. Nie potraficie nic dla miasta zrobić, to zostawcie sport w spokoju. Za bezrobocie się weźcie, za stan dróg, za inwestycje. Bardzo łatwo podlizać się klubom, sportowcom i kibicom, tyle że zadaniem polityka nie jest kibicowanie. Zadaniem polityka jest zarządzanie miastem, pilnowanie finansów itp iutd. Od sportu są kluby, trenerzy prezesi itp itd. Wszyscy żenujący politycy lokalni - zostawcie ten nasz sport w spokoju. Ja wiem że nie macie się czym chwalić, ja wiem, że w drodze do koryta obiecacie wszystko i ja wiem, że nie macie pomysłu na siebie i na kampanie. Ja wiem, że próbujecie zyskać głosy miłośników sportu. Ale to wasz problem. Nie mieszajcie szlachetnego sportu z tą żałosna i brudną polityką. To nikomu nie służy.

1 1
ID:79207

gość-67764

jacy oni wszyscy są słąbi, jacy nieprzygotowani do kampanii, jakie mają beznadziejne pomysły, jakie słabe sztaby, jakie słabe propozycje. Wygląda to tak, jakby sami nie wiedzieli jak się pokazać, jak się sprzedać. To wszystko jest po prostu śmieszne. A właśnie - Panie Chmielewski - dlaczego mieszkaniec Wieńca chce być prezyentem Włocławka? Może od razu wystartuj pan w Warszawie, co? Już taki jeden jest, więcej się nie damy nabrać

1 1
ID:79209

gość-68849

Jak się nie ma pomysłu na promocję najłatwiej uderzyć w sport. Ale. Nie wszyscy lubią sport. Wszyscy natomiast chcą lepszego miejsca do życia. Sport w tym nie pomoże. Cieniutko... Wojtkowski bis..

1 1
ID:79212

gość-88332

Ten kraj jest tak beznadziejny, że idziesz głosować aby wybrać mniejsze zło a i tak jest mega źle tu nie ma na kogo głosować nie ma i nie było. Smutny ten kraj pełen kupy bez pomysłu. Już nawet nie mają programów przedwyborczych tylko chlapną co chcą do gazety i już wielcy politycy. Przykro mi, że ten kraj taki jest taki bez żadnych wartości.

1 1
ID:79217


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA