Lepsza komunikacja, oświetlenie i media na Pińczacie

Kandydat na prezydenta miasta Sojuszu Lewicy Demokratyczne zorganizował konferencję prasową, podczas której mówił o rozwiązaniu problemów mieszkańców związanych z utrudnieniami występującymi na cmentarzu komunalnym na Pińczacie.


Krzysztof Kukucki wraz z kandydatami do Rady Miasta Piotrem Kowalem i Jakubem Woźnikowskim mówili o problemach zgłaszanych przez mieszkańców, dotyczących cmentarza na Pińczacie. Kandydat na prezydenta z ramienia lewicy deklarował, że chce poprawić funkcjonowanie i pozbyć się niedogodności, które występują na terenie cmentarza. Jednym z problemów jaki zgłaszali mieszkańcy, to problem z dojazdem na groby swoich bliskich.

Aby mówić o kompleksowym rozwiązaniu problemu, najpierw trzeba zadbać o to, aby mieszkańcy mieli jak tutaj dojechać. Pińczata jest w sporej odległości od miasta, w związku z czym trzeba zadbać o komunikację. My mówiliśmy wielokrotnie o potrzebie zwiększenia wydatków na transport zbiorowy. Mieszkańcy nie tylko mówią, że autobusy kursują rzadko, ale też, że w okresie jesienno - zimowym ich po prostu nie ma. Chcemy, to zmienić i zadbać o to, aby mieszkańcy odwiedzający groby swoich bliskich mieli jak tutaj dotrzeć - mówił kandydat na prezydenta miasta  SLD 

Jak mówił Krzysztof Kukucki włocławianie narzekają na brak ścieżek rowerowych, dzięki którym mogliby bezpiecznie dojechać do nekropoli. Kolejną bolączką zgłaszaną przez mieszkańców, to problem z dostępem do mediów, czyli zbyt mała ilość kranów oraz niewystarczające oświetlenie na terenie cmentarza.

Mieszkańcy zwracają się do nas z wieloma problemami i Pińczata jest tym, który często się powtarza. Oprócz sfery komunikacyjnej, infrastrukturalnej, należy pamiętać o samym cmentarzu. Włocławianie zwracają uwagę, że dostępność miejsc w których mogą pobrać wodę jest zbyt mała. Problemem jest, również oświetleniem, chcemy to poprawić ze względu na wygodę i bezpieczeństwo odwiedzających groby swoich bliskich- informował Piotr Kowal

Kolejną sprawą jaką poruszali mieszkańcy na spotkaniach z przedstawicielami SLD, dotyczył drugiej bramy oraz parkingu przy cmentarzu. Jak mówił kandydat do rady Miasta Jakub Woźnikowski, drugie wejście, parking oraz przystanek autobusowy znacznie poprawiłoby dostęp do nekropolii.
1 komentarz

gość-98219

Proponuję też porozmawiać z PKP o utworzeniu tam stacji i peronu. Ludzi tam mieszka coraz więcej, do tego na cmentarz jeździ sporo ludzi z Włocławka i okolic. Wiele nie trzeba, trochę betonu, zadaszenia i parę ławek. Wiele to nie kosztuje, a 1 listopada z pewnością się to zwróci.

2 0
ID:79213


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA