Jarosław Gowin udzielił poparcia Rafałowi Sobolewskiemu

W Centrum Kultury Browar B odbył się briefing prasowy z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina. Lider Porozumienia udzielił pełnego poparcia kandydatom swojego ugrupowania do Rady Miasta oraz Sejmiku Województwa.


Wiceprezes Rady Ministrów, podczas spotkania z mediami udzielił poparcia kandydatom swojego ugrupowania. Liderem na liście do Sejmiku, któremu kibicuje Jarosław Gowin jest przewodniczący Rady Miasta Rafał Sobolewski, jak podkreślał wiceprezes, podczas swojej wcześniejszej wizyty we Włocławku, to bardzo istotne, aby w polskiej polityce w wymiarze ogólnopolskim i samorządowym było jak najwięcej osób o tak wszechstronnym przygotowaniu (więcej tutaj).

W Polsce od trzech lat trwa szereg pozytywnych zmian, młode rodziny wychowujące dzieci, po raz pierwszy od 1989 roku mają realne wsparcie ze strony państwa, jesteśmy najbardziej bezpiecznym krajem w europie, jesteśmy także liderem w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego – mówił Jarosław Gowin

Wiceprezes Rady Ministrów przekonywał, że wszelkie zmiany, które dokonywane są na szczeblu ogólnopolskim mogłyby być szybsze, gdyby rząd miał partnerów po stronie władzy samorządowej.

Tu we Włocławku chciałbym bardzo serdecznie poprzeć Rafała Sobolewskiego znanego mieszkańcom jako przewodniczącego Rady Miasta, to samorządowiec o dużym doświadczeniu, reprezentuje Porozumienie na liście Prawa i Sprawiedliwości – dodał wiceprezes Rady Ministrów 

Rafał Sobolewski kandydat do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego podkreślał, że wizyta wicepremiera Rady Ministrów Jarosława Gowina jest, przede wszystkim wyrazem dobrej współpracy między władzami samorządowymi a rządem.

W nadchodzącej pięcioletniej kadencji uważam, że start w wyborach do Sejmiku Województwa jest bardziej istotny, niż do Rady Miasta, dlatego, że ciężko będzie samemu prezydentowi, radnym wprowadzić nas na nowe tory rozwoju, bez współpracy z samorządem regionu. Nie chodzi tylko o pozyskiwanie funduszy europejskich, ale także promocje województwa przez pozyskiwanie inwestorów- mówił kandydat do Sejmiku Województwa Rafał Sobolewski

Jak twierdzi przewodniczący Rady miasta współpraca na szczeblu wojewódzkim jest bardzo ważna i może pomóc Włocławkowi, stąd też jego decyzja, aby ubiegać się o mandat radnego Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego. 


5 komentarzy

gość-24738

Chorągiewka

1 1
ID:79219

gość-52394

Skompromitowany osobnik bez kręgosłupa, honoru i wstydu. Sobolewski , co sie tak cieszysz, właśnie przekreśliłeś swe szanse. Zdjęcie z Gowinem - ha ha ha...

1 1
ID:79220

gość-22987

woooow, no coś niesamowitego, teraz koryto już pewne :D

1 1
ID:79227

gość-87718

Spacerujących ulicą Łady uprasza sie o ostrożność na 50 metrowym odcinku straszą Dębczyński Lewandowkim, ten drugi do niedawna SLD .

1 1
ID:79229

gość-31616

z metra ciety :D

1 1
ID:79236


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA