Jacek Kuźniewicz „Mamy realny pomysł na rewitalizację"

Jacek Kuźniewicz kandydat na prezydenta miasta z ramienia Komitetu „Postaw na Włocławek”, zorganizował dzisiaj briefing prasowy, którego tematem była rewitalizacja śródmieścia i stworzenia tam spójnej i przyjaznej przestrzeni publicznej.


Kandydat na prezydenta miasta Jacek Kuźniewicz przedstawił swój pomysł na rewitalizację śródmieścia. Lider KWW Postaw na Włocławek nie krył swojego niezadowolenia, co do działań rewitalizacyjnych ratusza, który jego zdaniem, nie zrobił nic mimo, że miał do tego stosowne warunki, choćby finansowe.

W tym rejonie miasta nic się nie wydarzyło pomimo sprzyjających okoliczności. Były pieniądze, były projekty oraz działki, które są do dyspozycji. Nic się nie zadziało. Nie powstał nawet m² nowej powierzchni, która mogłaby być nazwana zrewitalizowaną - mówił Jacek Kuźniewicz

Lider KWW Postaw na Włocławek przypominał także, że obecne władze miasta nie skorzystały ze środków europejskich na pracę w zakresie rewitalizacji ścisłego centrum miasta.

Nie wydano ze środków europejskich, ani złotówki w zakresie rewitalizacji ścisłego centrum miasta, kompletnie nic się nie zmieniło, są to cztery zmarnowane lata, a ogromne pieniądze europejskie leżą w Urzędzie Marszałkowskim, Regionalnym Programie Operacyjnym, jednak władze Włocławka po te pieniądze nie sięgają - dodał kandydat na prezydenta KWW Postaw na Włocławek

Miejsce dzisiejszego briefingu prasowego nie był przypadkowe. Spotkanie z mediami Jacek Kuźniewicz zorganizował  w podwórzu jednej z włocławskich kamienic przy ulicy Kościuszki, które z pewnością mogłoby służyć jako dobry przykład rewitalizacji.

Tego dokonał prywatny przedsiębiorca nie oglądając się na działania miasta, tutaj mamy pięknie odrestaurowane obiekty, zagospodarowany dziedziniec, mieszkają tutaj włocławianie, mieszczą się tutaj również instytucje komercyjne, można tutaj spokojnie mieszkać i prowadzić działalność gospodarczą, wystarczy chcieć, wystarczy robić, a nie opowiadać - powiedział Jacek Kuźniewicz

Kandydat na prezydenta proponuje, utworzenie funduszu rewitalizacji, czyli specjalnie wyodrębnionej części finansów w budżecie miasta na inicjatywy, które pozwolą stworzyć spójną i uporządkowaną przestrzeń publiczną w centrum Włocławka. 

Lider KWW Postaw na Włocławek mówił, również że najpoważniejszym wyzwaniem będzie ulica 3 Maja, którą trzeba w sposób błyskawiczny zacząć rewitalizować, natomiast gotowa na zmiany jest ulica Tumska, na którą kandydat ma już pomysł (więcej tutaj). Kolejną propozycją KWW Postaw na Włocławek jest współfinansowanie przyłączania budynków w centrum do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jacek Kuźniewicz mówił jednak, że najważniejszą rzeczą jest przebudowa placu Wolności i przyległych ulic, aby stworzyć nowe centrum miasta.
3 komentarze

gość-93400

Za to na Zielonym rynku ,,zadziało się '' że hoho i do dziś się dzieje .Widać to szczególnie po tzw ,,latajacej '' kostce brukowej za kilka milionów złotych z naszych podatkow którą podobno zatwierdził (jak mówią urzędnicy z UM ) w ramach rewitalizacji jego święto......ść pan ,,kandydat ''. A może zapomniał ?

5 0
ID:79257

gość-61977

realny pomysł to macie zapewne na obsadzenie wszelkich stołków swoimi ludźmi.

6 0
ID:79266

gość-86202

@~gość-61977: otóz to. bo skoro nie koryto to co? ech ci politycy... żal mi ich wszystkich, są tacy nieżyciowi, tacy nieudaczni, tylko "rządzić" potrafią.

0 0
ID:79292


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA