Pakiet ekologiczny. Zielona energia i wymiana pieców

Kandydat na prezydenta z Ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował briefing prasowy, dotyczący systemu grzewczego w obszarze rewitalizacji oraz pakietu ekologicznego, który wchodzi w skład programu budowy „Lepszego Włocławka".


Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej u zbiegu ulic Królewieckiej i Żabiej zorganizowali briefing prasowy, dotyczący systemu grzewczego w obszarze rewitalizacji miasta. Kandydat na prezydenta miasta przedstawił założenia pakietu ekologicznego jaki proponuje lewica w programie „Lepszy Włocławek”.

Zbliża się czas, kiedy ogrzewanie zostanie uruchomione, kiedy zwłaszcza w obszarze rewitalizowanym, ale też na Michelinie znowu pojawi się problem smogu. My od dłuższego czasu prezentujemy pakiet ekologiczny i jeśli będziemy mieli już pełną odpowiedzialność za losy naszego miasta zamierzamy go realizować - mówił Krzysztof Kukucki

W pakiecie ekologicznym Sojusz Lewicy Demokratycznej proponuje zmniejszenie kosztów przyłączenia do miejskich sieci ciepłowniczych oraz utworzenia funduszu w ramach, którego właściciele nieruchomości, będą mogli skorzystać z dofinansowania na budowę instalacji wewnętrznych i zakup węzła cieplnego.

Mieszkańcy, podczas spotkań podkreślali, że owszem jest sieć ciepłownicza w obszarze rewitalizowanym, ale możliwości przyłącza i instalacji wewnętrznej, są wydatkami z którymi właściciele nieruchomości nie mogą sobie poradzić - dodał kandydat na prezydenta SLD

Lewica proponuje również rozwiązania jak dofinansowanie, czy wymiana pieców na takie, które spełniają odpowiednie normy i są ekologiczne. Kandydat na prezydenta SLD Krzysztof Kukucki poinformował, że zależy mu również na tym, aby miasto zadbało o oszczędność energii.

Jako miasto musimy zadbać, też o wydatki ze środków zewnętrznych na instalacje fotowoltaiczne. W ubiegłym miesiącu Grudziądz podpisał umowę o dofinansowanie na montaż takich instalacji na szkołach, na obiektach publicznych. Szkoda, że nasze miasto nie korzysta z tych funduszy, ale deklaruję, że w ramach budowy Lepszego Włocławka, będę wykorzystywał wszystkie możliwe środki, tym bardziej, że to są, również środki dostępne dla indywidualnych właścicieli nieruchomości w naszym mieście. Oni również będą mogli dzięki temu zamontować instalacje fotowoltaiczne na swoich obiektach - powiedział Krzysztof Kukucki

Kandydat na prezydenta deklarował, również wymianę autobusów MPK na elektryczne oraz zwolnienie z opłat w strefie płatnego parkowania właścicieli aut hybrydowych i elektrycznych. Jak mówił Krzysztof Kukucki jakość zdrowia mieszkańców nie jest najlepsza, a pakiet ekologiczny dla Włocławka jest kompleksowy i bardzo istotny, aby poprawić jakość powietrza w mieście.
2 komentarze

gość-73254

Instalacje fotowoltaniczne w naszym regionie nie mają racji bytu. Jest za mało dni słonecznych w roku oraz kąt padania promieni jest niedostatecznie optymalny by to się opłacało. Ale dofinansowanie do węzła cieplnego lub przekonanie spółki miejskiej MPEC, że podłączenie pojedynczej zabudowy to nie tylko długoterminowy, wymierny zysk ale także czyste powietrze dla reszty społeczeństwa. Dofinansowanie do ekologicznych piecy jest dobre ale dla osób które będzie stać na ich dalszą eksploatację. Gaz jest dwukrotnie droższy, pelet i ekogroszek o 40 %w porównaniu do węgla. A jeszcze trzeba dostosować instalację. Miasto powinno zweryfikować swój budżet pod kątem dzisiejszych realiów. Ludzie nie palą węglem bo tak jest miło i przyjemnie cztery razy dziennie schodzić do pieca, wstawać w nocy żeby dołożyć do ognia, tylko dlatego że jest to najtańsze paliw, którym przypominam ogrzewane są wszystkie bloki oraz sam Ratusz.

1 1
ID:79274

gość-43471

Panie Kukucki do walki ze smogiem trzeba rozwinac siec transportu zbiorowego rowniez do miejscowosci zza Wisly tak jak to bylo kiedys. Przywrocic linie 7 i 6. Kursuje tylko linia 9 bo tam kasta rzadzaca ma swoje posiadlosci. Te dwa biedne mosty nie wytrzymuja takiej liczby samochodow. Ludzi starsi, mlodziez nie ma czym przyjezdzac do Wloclawka. Niech te autobusy nie kreca sie tylko po centrum miasta i niech wyjada poza miasto tak jak w nowoczesnym regionie.

1 1
ID:79287


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA