Centrum Usług Biznesowych w budynku dawnej fabryki

Kandydat na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski wraz z przedstawicielami partii zorganizował briefing prasowy, dotyczący zagospodarowania dawnego budynku po fabryce „Wisła” na Centrum Usług Biznesowych.


Jarosław Chmielewski kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS, podczas krótkiego spotkania z mediami, przedstawił swój pomysł na zagospodarowanie dawnej fabryki urządzeń technicznych Wisła. W budynku dawnego zakładu ma powstać Centrum Usług Biznesowych, które może zapewnić wiele nowych i atrakcyjnych miejsc pracy. 

Dzisiaj stoimy przed dawną fabryką urządzeń technicznych Wisła, chcemy aby Włocławek był dynamiczny i silny w związku z tym musi mieć doskonały biznes. Chcemy, aby ta fabryka była zrewitalizowana, chcemy aby tu tętniło życie. Podjęliśmy działania, które umożliwią powstanie w tym miejscu Centrum Usług Biznesowych, które będzie tworzyło nowe miejsca pracy - powiedział Jarosław Chmielewski.

Obecna na konferencji prasowej kandydatka do Sejmiku Województwa Anna Gembicka, wyjaśniała, że Centrum Usług Biznesowych, to duża szansa dla Włocławka, przede wszystkim na stworzenie nowoczesnych miejsc pracy w elastycznym wymiarze godzin.

Jako Włocławek stoimy przed wielką szansą. Do tej pory Centra Usług Biznesowych, były najczęściej lokowane w dużych miastach w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, ale w tych miastach brakuje już pracowników, dlatego duże firmy zaczynają szukać miejsc w miastach średnich, takich jak Włocławek, ponieważ mamy tutaj potencjał osobowy, mamy pracowników, a także miejsce - dodała Anna Gembicka 

Jarosław Chmielewski oświadczył, że Centrum Usług Biznesowych, to nie tylko pomysł, bowiem wraz z poseł na Sejm Joanną Borowiak poczynili już pierwsze kroki, aby w budynku dawnej fabryki Wisła powstały nowe miejsca pracy.

W tej chwili 270 tysięcy miejsc pracy jest tworzonych w Centrach Usług Biznesowych. Badania pokazują, że do 2020 roku, będzie 340 tysięcy miejsc pracy. To nie tylko pomysł, ale już podjęliśmy realne działania poprzez rozmowy, które prowadzimy z Ministerstwem Agencją Rozwoju Przemysłu. Wystosowaliśmy wraz z poseł na Sejm Joanną Borowiak listy do odpowiednich prezesów rozwoju przemysłu, jak również do minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, aby te działania intensyfikować - oznajmił kandydat na prezydenta PiS Jarosław Chmielewski 

Centrum Usług Biznesowych miałoby powstać w ramach programu Agencji Rozwoju Przemysłu„Fabryka” w budynku dawnego przedsiębiorstwa urządzeń technicznych Wisła przy ulicy Toruńskiej.
3 komentarze

gość-16006

Pan Maciej Maciak (proszę nie skracać do inicjałów )proponował Panu Chmieleskiemu aby ten sprzedał nawet jako swój jego pomysł rządowi celem utworzenia w dawnej Fabryce Ursus przy Al. Kazimierza Wielkiego fabryki produkującej samochody elektryczne. Chmielewski obiecał pomóc angażujac panią posłankę Borowiak. Fabryka taka powstała ale wUrsusie (dzielnica Warszawy) Tyle na temat skuteczności polityków PiS. Jeszcze na zkończsenie- inkubator przedsiębiorczości utworzony kilka lat temu w budynku dawnych szkół przy ul.Toruńskiej 30 - sto metrów od tego miejsca stoi pustawy.

4 1
ID:79272

gość-15208

Bardzo cenny pomysł . Każda inicjatywa się liczy aby zmniejszyć bezrobocie w naszym regionie . Tak trzymać Panie Chmielewski !

0 7
ID:79275

gość-71532

Tak trzymac p. Chmielewski nic nie robic ale trzymac, chłopie ty juz dosyc narobiłes - odpocznij bo ci nie starczy roboty do emerytury i co wtedy.

2 1
ID:79279


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA