Wojtkowski pyta kontrkandydatów ile wydali na kampanię

Prezydent Marek Wojtkowski zorganizował  pod Urzędem Miasta konferencję prasową, podczas której apelował do wszystkich kandydatów  walczących o fotel prezydenta miasta o ujawnienie swoich wydatków na kampanię wyborczą.


Marek Wojtkowski zorganizował konferencję prasową, podczas której apelował do kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Włocławka o ujawnienie swoich wydatków na kampanię wyborczą.

Chciałbym zaapelować do wszystkich kandydatów na prezydenta miasta Włocławka o ujawnienie swoich wydatków na kampanię wyborcza. Robię , to nie tylko jako kandydat, ale idę też za głosem mieszkańców, którzy widzą jak wygląda Włocławek i takie uwagi do mnie zgłaszają. Mam wrażenie, że w przypadku niektórych komitetów, te wydatki kilkakrotnie przerosły limit - mówił prezydent Włocławka

Finansowanie partii politycznych jak i kampanii o charakterze wyborczym jest uregulowane prawem. Marek Wojtkowski mówił, iż odnosi wrażenie, że dozwolone limity zostały w znaczący sposób we Włocławku przekroczone. Prezydent zwrócił się do dziennikarzy z prośbą, aby zadali pytanie jego kontrkandydatom, czy są w stanie udokumentować swoje wydatki i przedstawić limity, którymi dysponowali.

Apeluje do wszystkich kontrkandydatów i bardzo państwa proszę o zapytanie kandydatów, czy rzeczywiście są w stanie udokumentować wszystkie swoje wydatki i przedstawić limity, którymi dysponowali - dodał Marek Wojtkowski

Jak twierdzi włodarz jego kampania nie przekroczyła 60 tysięcy złotych i jest w stanie, to udokumentować. Marek Wojtkowski odniósł się, również do wypowiedzi jednego z kontrkandydatów, która padła podczas debaty wyborczej.

Postawiony został mi zarzut, że nie wykorzystałem przyznanych 19 milionów na badania geotermiczne. Pragnę przedstawić pismo z maja 2018 roku z Ministerstwa Środowiska: Po przeprowadzeniu analizy wniosku oraz załączonego do niego projektu robót geologicznych należy stwierdzić, że pomimo bardzo interesującej i godnej poparcia koncepcji wykonania nowego otworu geotermalnego, który może się przyczynić do wzrostu wykorzystania energii geotermalnej w Polsce nie jest możliwe pozytywne zaopiniowanie przez Ministra Środowiska wniosku ze wskazaniem uznania celowości dofinansowania przedsięwzięcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przeznaczonych na finansowanie potrzeb geologii na rzecz kraju tj. subfunduszu geologicznego. Otwór Włocławek GT1 nie dostarczy nowych, istotnych informacji geologicznych w analizowanym rejonie ze względu na dobre istniejące rozpoznanie geologiczne - odczytał prezydent


Jak twierdzi Marek Wojtkowski stwierdzenie, że nie ratusz nie skorzystał z 19 milionów dotacji na odwierty geotermalne we Włocławku jest kłamliwe. Prezydent dodał również, że kampania wyborcza w mieście jest brudna i niemerytoryczna.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA