W święta zabraknie lekarzy? Część złożyła wypowiedzenia

Dzisiaj przedstawiciele struktur Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, dotyczącą sytuacji szpitala oraz wypowiedzeń złożonych przez lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej we Włocławku.


Od pierwszego kwietnia na pół roku została zawieszona działalność oddziału chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu. Przyczyną takiego działania jest brak specjalistów. Młodzi pacjenci będą leczeni w oparciu o SOR i oddział pediatrii, jednak dzieci wymagające specjalistycznej pomocy i dłuższej hospitalizacji opiekę otrzymają dopiero w Bydgoszczy, Toruniu, Płocku lub Łodzi. Wczoraj opinie publiczną obiegła informacja, że lekarze nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej we Włocławku złożyli wypowiedzenia. Dyrektor Marek Bruzdowicz potwierdził informację, jednak uspokaja, że nie będzie to miało konsekwencji dla pacjentów.

Wczoraj część lekarzy złożyła rezygnacje. W związku z tym sytuacja jest dość trudna, jednak jesteśmy w stanie nad tym zapanować tak, aby po pierwszym maja opieka była nadal sprawowana i włocławianie czuli się bezpiecznie. Będziemy działali tak, aby zapewnić dalsze sprawne funkcjonowanie opieki medycznej – mówił dyrektor włocławskiego Szpitala Marek Bruzdowicz

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Janusz Dębczyński oraz wiceprzewodniczący sejmiku kujawsko- pomorskiego Wojciech Jaranowski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej odnieśli się do sytuacji włocławskiego szpitala oraz wypowiedzeń złożonych przez lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Dzisiaj na jednym z portali społecznościowych wyczytaliśmy, że wszyscy lekarze całodobowej opieki świątecznej i nocnej złożyli wypowiedzenia na ręce dyrektora szpitala Marka Bruzdowicza, a powodem ma być zła organizacja i zarządzanie szpitalem. My od lat domagaliśmy się, aby zarząd województwa zmienił dyrekcję tego szpitala. Mieliśmy wiele zastrzeżeń na przestrzeni ostatnich lat zarządzania szpitalem. Zarząd jednak popiera dyrektora w działaniach - powiedział Wojciech Jaranowski

Wiceprzewodniczący sejmiku apelował dziś do marszałka, aby zajął się pilnie problemem włocławskiego szpitala. Przedstawiciele PiS zaproponowali, aby w sprawę zaangażować, także wojewodę kujawsko-pomorskiego i NFZ, który pomógłby w znalezieniu specjalistów. Wojciech Jaranowski mówił również, że od wielu lat postuluje, by włocławska lecznica stała się szpitalem klinicznym, pod patronatem Collegium Medicum UMK, co mogłoby poprawić sytuację szpitala i uzupełnić kadrowe braki.5 komentarzy

gość-92571

Jaran, nisko upadłeś !

0 1
ID:80841

gość-51233

w...ał bym z roboty bez mrugnięcia okiem. Prawda jest taka, że właśnie lekarze, nauczyciele i cała ta żenująca budżetówka robi co chce. W całym kraju wprowadzić obostrzenia dla tych zbuntowanych, ciekawe jak długo na bezrobociu posiedzą. A kto będzie leczył? U nas pełno brązowych już w przychodniach, Ukraińców itp. Mała strata. DO ROBOTY NIEROBY! Po trzy etaty macie i wam ciągle mało? To do łopaty! Doły kopać jak nie pasuje... Pokażcie co macie w szafkach, pokażcie fanty hahahah (sam dawąłem jak ojciec leżał, widziałem szafę jak wręczałem łiskacza...)

3 2
ID:80842

gość-16794

Trzeba bylo nie wręczać dowodow wdzięcznosci

0 0
ID:80843

gość-60268

@~gość-16794: jakbyś nie dał, nie byłoby należytej opieki, życia nie znasz? facet wie co robi. takie czasy

0 0
ID:80845

gość-68627

Pan radny rady parafialnej w ramach pomocy poprosi księży ze swojej parafii o modlitwy o uzdrowienie chorych, którzy zachorują w święta.

0 0
ID:80881


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..