3 Maja woonerfem? Jest podsumowanie prowadzonej ankiety

Zgodnie z planami, w ciągu najbliższych dwóch lat ulica 3 Maja ma zmienić swój charakter i stać się wizytówką Włocławka. Zakończyło się głosowanie, prowadzone w formie ankiety w ramach konsultacji projektu: „3 Maja woonerfem”.


Przez dwa tygodnie mieszkańcy naszego miasta mogli wskazać, jak ich zdaniem powinna wyglądać ulica 3 Maja. Spośród 783 respondentów więcej głosów oddanych zostało przez kobiety (56,8 %). Najchętniej głosowali mieszkańcy nie będący mieszkańcami 3 Maja bądź ulic przyległych, w wieku pomiędzy 26 a 40 lat (41,6%). Chętniej głosowały osoby z wykształceniem średnim (45%) lub wyższym (41,5%). 

Zgodnie z wynikami ankiety, mieszkańcy Włocławka zdecydowanie nie chcą wprowadzenia ruchu kołowego na odcinku od Placu Wolności do ulicy Piekarskiej ani autobusu komunikacji miejskiej kursującego wzdłuż deptaka. Tradycyjne miejsca parkingowe, których respondenci nie chcą, miałyby zostać zastąpione na całej długości ulicy parkingiem typu Kiss&Ride. Podobnie na całej długości ulicy włocławianie widzieliby parklety oraz elementy spowalniając ruch kołowy. Zdaniem głosujących zdecydowanie za mało jest na ulicy 3 Maja patroli Straży Miejskiej oraz Policji, a także kamer monitoringu. Jako elementy artystyczne mieszkańcy naszego miasta widzieliby te kojarzące się z włocławskim fajansem, rzeźby wodne oraz zegary. Konieczne jest też, zdaniem głosujących, ujednolicenie witryn sklepowych i reklam.

Wyniki głosowania ratusz przekaże studentom Politechniki Poznańskiej, którzy w ramach konkursu opracowują projekt zagospodarowania ulicy 3 Maja. Jego rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do dnia 21 czerwca a zwycięskie prace zostaną upublicznione w formie ogólnodostępnej wystawy.2 komentarze

gość-69712

Co to za ponowne odkrywanie ameryki ? Bicie piany przed wyborami , opowiadanie o 4 czy 5 rewitalizacji czegoś co nie da się zrewitalizować , bo nie ma na to pieniędzy , NIE MA NA TO PIENIĘDZY .

2 0
ID:80971

gość-60276

ankiety i referenda nie obchodza ani prezydenta Wojtkowskiego, ani nikogo z um. Pokazali nam już dobitnie i wyraźnie ile znaczą dla nich głosy włocławian przy okazji referendum w sprawie cyrków.

1 0
ID:80984


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..