Włocławski WOPR wicemistrzem w ratownictwie wodnym

W sobotę nad Jeziorem Czarne odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym. W zmaganiach wzięło udział czternaście drużyn. Włocławski WOPR zdobył tytuł wicemistrza województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym.

W XIII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym wzięło udział 14 drużyn z Lipnowskiego WOPR, Wdeckiego WOPR, Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy, WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wopr Toruń, Włocławskiego WOPR oraz Grupy Prewencyjnej z Brodnicy.

Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe reprezentowały trzy drużyny męskie oraz jedna drużyna żeńska. Woprowcy zmierzyli się z następującymi konkurencjami: 1. bieg (150m)-pływanie (200m)-bieg (150m), 2. rzut kołem ratunkowym/rzutką, 3. akcja ratownicza łodzią (100m), 4. bieg z noszami ratunkowymi, 5. akcja ratownicza kajakiem, 6. akcja ratownicza z deską ratowniczą, 7. akcja ratownicza z kołowrotem ratowniczym – Memoriał Szymka Szymielewicza.

Drużyna Włocławskiego WOPR-u w składzie: Bartoszyński Michał, Biliński Michał, Szymański Mateusz zdobyła II miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając tym samym tytuł wicemistrza województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym.

Włocławskie WOPR może się również pochwalić zajęciem II podium w kategorii kobiet oraz zajęciem II miejsca podczas rywalizacji o Memoriał Szymka Szymielewicza w akcji ratowniczej z kołowrotem ratowniczym. W skład drużyny weszły: Nawlicka Aleksandra, Pawlak Jagoda, Zaborowska Alicja, Siatecka Weronika oraz Ziółkowska Aleksandra.

Rywalizacje o Memoriał Szymka Szymielewicza w akcji ratowniczej z kołowrotem ratowniczym w kategorii mężczyzn wygrała drużyna włocławskiego WOPR-u w składzie: Bartoszyński Michał, Biliński Michał oraz Szymański Mateusz. Natomiast w kategorii mężczyzn drużyna ta zajęła II miejsce. W rywalizacji indywidualnej włocławscy ratownicy zdobyli 3 złote medale, 8 srebrnych oraz 4 brązowe.