Dyrektor szpitala podał powody swojej rezygnacji

Dzisiaj dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, Marek Bruzdowicz zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił powody swojej rezygnacji z pełnionej od czterech lat funkcji.


W czwartek lokalne media obiegła informacja, że dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Marek Bruzdowicz zorganizował dzisiaj konferencję prasową, podczas której przedstawił powody swojej decyzji.

Moja decyzja nie pojawiła się dzisiaj, ona w jakimś stopniu dojrzewała od kilku miesięcy w związku z sytuacją jaka generalnie ma miejsce nie tylko w szpitalu we Włocławku, ale we wszystkich szpitalach w Polsce. Moja rezygnacja to znak protestu na sytuację, która dotyka większość szpitali w kraju. Jest to protest na politykę, która prowadzi w sposób bardzo transparenty do niszczenia polskich szpitali - mówił Marek Bruzdowicz

Jak podkreślał były szef włocławskiej lecznicy, sytuacja szpitali w kraju jest bardzo trudna i nie dotyka tylko szpitala we Włocławku. Zdaniem Marka Bruzdowicza polityka zdrowotna w Polsce jest błędna.

Wyjaśnię na czym polega błędna polityka z której powinno się wyciągnąć wnioski z decyzji takich jak moja i wielu inny, bo znam wielu dyrektorów szpitali, którzy również mają przygotowane wypowiedzenia z pracy na znak protestu. Są dwa podstawowe narzędzia, aby w sposób skuteczny dla dobra pacjenta zarządzać. Pierwszy element to finansowanie placówki służby zdrowia, drugi natomiast to jeszcze bardziej istotny, to kadry. Dzisiaj mamy sytuację krytyczną w polskiej ochronie zdrowia. Błędy w polityce dotyczącej kadr doprowadzają do tego, że szpitalne odziały w sposób niekontrolowany są zamykane i zawieszane. We Włocławku również, po dwóch latach ciężkiej walki został zawieszony oddział chirurgii dziecięcej. Choć bezwzględnie twierdze, że ten oddział powinien być w tym szpitalu, ale przyczyna jest banalnie prosta nie ma lekarzy – powiedział były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku

Marek Bruzdowicz był szefem włocławskiej lecznicy od 2015 roku, podczas dzisiejszego spotkania z mediami podziękował wszystkim pracownikom szpitala za cztery lata wspólnej pracy, a także wszystkim mieszkańcom Włocławka. Były dyrektor mając na uwadze zawieszenie oddziału chirurgii dziecięcej przepraszał także za to za to, czego nie udało się zrobić. Na wtorkowej sesji Rady Miasta, Bruzdowicz powiedział, że zawieszenie tego oddziału traktuje jako osobistą porażkę. Funkcję dyrektora włocławskiego szpitala od dziś będzie pełnić Karolina Welka wcześniej zastępca Marka Bruzdowicza.

3 komentarze

gość-82167

a kto jest katarzyna Wielka ?

0 0
ID:81433

gość-20345

,, Błędy w polityce dotyczącej kadr doprowadzają do tego, że szpitalne odziały w sposób niekontrolowany są zamykane .......''
To jest jawna krytyka tych ktorzy tego pana na stanowisku dyrektora obsadzili ? Czy marszałka i świty ?

1 0
ID:81435

gość-29650

Marszałek i "świta" nie pisze ustaw o ochronie zdrowia ani rozporządzeń ministra. A te właśnie dokumenty regulują działanie szpitala. Trudno uwierzyć, ale są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy nie tylko martwią się o "wodę w miejskich rurach", ale przede wszystkim o to, "aby źródła nie wyschły w górach".

0 1
ID:81446


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..