Pijani na drogach. Dwóch na rowerach, dwóch w autach

Od piątku do niedzieli policjanci z włocławskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców poruszających się drogami naszego powiatu. Dwóch z nich poruszało się rowerami, a dwóch pozostałych samochodami. 


W piątek rano funkcjonariusze ruchu drogowego zostali skierowani do miejscowości Smólsk, gdzie miało dojść do potrącenia kierującej rowerem. Mundurowi zastali we wskazanym miejscu kobietę leżącą w rowie przy jednośladzie, wobec czego wezwali pogotowie ratunkowe. W rozmowie z 56-letnią cyklistką policjanci ustalili, że nie doszło do żadnego potrącenia. Mieszkanka Włocławka jadąc ulicą nagle straciła panowanie nad kierownicą i sama wjechała do rowu. Okazało się, że miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Przybyła na miejsce załoga karetki nie stwierdziła, by kobieta doznała poważnych obrażeń. W trakcie wykonywania czynności z 56-latką, na miejsce przyjechał rowerem jej 59-letni mąż. Od niego także wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał niecałe dwa promile alkoholu w organizmie. Po badaniach lekarskich małżeństwo trafiło na komendę, gdzie trzeźwiało w policyjnych celach. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi każdemu mandat karny do 500 zł.

Z kolei w niedzielne popołudnie oficer dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie o smarcie, który swoim stylem jazdy ma stwarzać zagrożenie na drodze K-91. Policjanci namierzyli wskazany pojazd wyjeżdżający z parkingu przy jednym z lokali gastronomicznych. Po zatrzymaniu do kontroli wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. 51-letni mieszkaniec gminy Choceń ledwo „trzymał się” na nogach, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, iż mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ze swojego postępowania 51-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Obywatelską postawą wykazał się świadek, który ujawnił nietrzeźwego mężczyznę za kierownicą volkswagena, stojącego w rowie w miejscowości Rzeżewo, gm. Lubień Kujawski, a następnie wezwał na miejsce służby. Policjanci z posterunku w Izbicy Kujawskiej zbadali stan trzeźwości 47-latka i potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi sporządzili niezbędną dokumentację ze zdarzenia i zatrzymali mieszkańcowi  gm. Choceń uprawnienia do kierowania. Za spowodowanie kolizji grozi mu mandat karny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 lat za kratami.

2 komentarze

gość-34184

Według włocławskiego sądu alkohol nie ma wpływu na kierowcę roweru ani na ewentualny wypadek. Można z prawie połową promila jeździć po ulicach i nie przestrzegać żadnych przepisów ruchu drogowego. W razie czego ukarany zostanie kierowca pojazdu, wszak rowerzysta nie musi być trzeźwy ani znać przepisów. To jest właśnie włocławska sprawiedliwość!

5 0
ID:82381

gość-10841

@~gość-34184: hehe true :D

0 0
ID:82384


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..