Prezydent Duda podpisał ustawę o trzynastej emeryturze

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o trzynastej emeryturze. Oznacza to, że dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury będzie pewne i wypłacane co roku. W tym roku świadczenie ma trafić do 9,8 mln osób.


Trzynasta emerytura, czyli dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, to jeden z elementów mądrej i solidarnej polityki senioralnej. Prezydent Andrzej Duda ustawę podpisał podczas Międzypokoleniowego Dnia Aktywności w Żyrardowie.

Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy – mówił prezydent Andrzej Duda – Chcemy, by każde pokolenie było w należyty sposób zabezpieczone. Żeby dla tych, którzy całe swoje życie przepracowali, którzy zasługują na to, by wreszcie odpocząć, także dla nich było godziwe świadczenie pozwalające im żyć bez zmartwień. To jeden z elementów bardzo ważnych w społecznej gospodarce rynkowej.

Trzynasta emerytura będzie wypłacana w wysokości najniższej emerytury – w 2020 r. będzie to więc 1200 zł (kwota obowiązująca od 1 marca br.). Z kwoty tej nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, a dodatkowe świadczenie, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie wypłacane z urzędu, bez konieczności składania wniosku. W tym roku trzynasta emerytura ma trafić do 9,8 mln osób, a koszt tego świadczenia to ok. 11,75 mld zł.

Prezydent Andrzej Duda, nawiązując do ogłoszonego przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg przyjęcia przez Radę Ministrów projektu ustawy o tzw. czternastej emeryturze, zapowiedział, że podpisze taką ustawę.

Jeżeli ustawa trafi do mnie, w wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam - dla mnie jest bardzo ważne, najważniejsze to, żeby moim rodakom podnosił się poziom życia – zapewnił prezydent Andrzej Duda.

13 komentarzy

gość-83838

A jak wygram wybory to podpiszę jeszcze 15 tą , ....25 tą emeryturę , ale podatku od emerytury nie zniesiemy bo by się Wam w główkach od dobrobytu poprzewracało.

25 0
ID:82540

gość-40566

@~gość-83838: szogun był za to duuużo lepszy. Nie dość, że nikomu poza swoimi nic nie dawał, robił z kraju pośmiewisko, to jeszcze na sam koniec okradł pałac.

3 23
ID:82541

gość-85807

@~gość-40566: Ale za to był.... ,,hrabia'' , siadał zanim kobieta usiadła, jako gospodarz sam sobie nalewał herbatkę przed gościem , opowiadał bajki na konferencjach ,spał w sejmie , śmiał się na pogrzebach , a pisanie bez błędów sprawiało mu ,,bul'' .To takie hrabiowskie obyczaje ... to była prezydencja ... cała Europa się śmiała .

4 22
ID:82543

gość-83838

@~gość-40566@~gość-85807: Powtarzasz idiotyzmy. Nic nie okradł co było wwyjaśnione , po żadnych krzesłach nie latał i zostało to nawet tym z PISu przez samych Japończyków wyjaśnione .
Co do obecnego pRezydenta to polecam ;


To przebój :

A , o spaniu wspomniałeś

A jak na stojaka u Trampa przy biórku podpisywał to świat się śmiał a nie tylko Europa.@~gość-85807:

22 1
ID:82545

gość-79139

@~gość-83838: nie skakał mówisz? haha, a ja widziałem, że skakał. Komu ty te brednie wciskasz.... wyjaśniona kradzież? ach tak, jak się afera zrobiła to kilka dni później wyjaśniali po peowskiemu, jak to było z kradzieżą.

1 20
ID:82552

gość-99521

@~gość-79139: Bo pPOprzednia koalicja chciała żeby wyborcy nie widzieli tego co widzą i słyszą ale żeby widzieli i słyszeli to czego chce POprzednia koalicja .Taki Orwel w partyjnym wydaniu .
Ale na youtubie ,,arystokratyczne występy'' hrabiego Komorowskiego są dostępne i chyba żaden prezydent nie jest im w stanie dorównać .

0 18
ID:82554

gość-64321

@~gość-67328: sobie możesz nawet nogą pokazywać. Widziałem zachowanie godne idioty w tv, słyszałem o szogunie, widziałęm jak to mówił, widziałem jak właził na krzesło, widziałem zażenowanie Japończyków. A teorie propeowskiego tvn są dla takich sterowanych jak ty, więc niech sobie będą. Wierzcie w co chcecie, a cały świat widział co się działo. że tvn? No dziwne, że ich tv miałąby nie prostować i mówić prawdę. Jeszce się nie zdarzyło, by nie manipulowali informacją.

2 20
ID:82557

gość-69664

@~gość-64321: nie dyskutuj z nim, to ten troll od po, szkoda nerwów. Jemu za to płacą. Ostatnio pisał, że znika i nie będzie więcej pisał. Jakoś nie zniknął. W końcu taka robota. Jemu nie wytłumaczysz, on robi co mu każą. A myśleć nie myśli wcale, to widać. Wkleja jakieś brednie z polskojęzycznych zagranicznych mediów i myśli że taka jest rzeczywistość. Biedak, nie wie po co są media...

0 16
ID:82559

gość-67328

@~gość-69664gość-64321: Was to już całkiem pogieło ? Dwóch dyżurnych na Włocławek was wyznaczyli ? Dlaczego wciąż te same teksty wstawiacie ? Wczoraj do południa was nie było bo wiaderka z Castoramy z całymi rodzinami wynosiliście ? Jak coś za darmo dają to tak nauczeni ,że trzeba brać do oporu ? Ile z rodziną udało ci się tych wiaderek zajumać ?
W waszych mediach pewnie was pokażą jakie wy cwaniaki są ! To Ty z rodziną ?
https://www.se.pl/torun/zenada-czy-smiech-na-sali-mieszkancy-wloclawka-rzucili-sie-na-darmowe-wiadra-wideo-aa-xFVe-cf6m-LKeh.html
Szkoda ,że twarze zamazali bo można by było zobaczyć " śmietankę " naszej społeczności. Może tak zrobili żeby tych twarzy nie skażonych myślą nie ujawnić i nie zdradzić awangardy Włocławka.

20 1
ID:82560

gość-58176

Tradycja z czasów PRL-u upodlenia narodu trwa nadal zgodnie z ówczesnymi wytycznymi z Kremla .

2 0
ID:82565

gość-75975

@~gość-83838: Dalej skubaniutki trzyma klasę :
https://demotywatory.pl/4979152/Duda-uspokaja-zdrozal-chleb-i-cukier-ale-za-to-potanial

13 0
ID:82574

gość-75975

Klasa sama w sobie: Pierwszy Błazen Rzeczypospolitej :
https://www.facebook.com/szklokontaktowetvn24/photos/a.380218608782450/1852712421533054/?type=3&theater

8 0
ID:82586


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..