2 miliony na nowe obiekty sportowe i sale gimnastyczne

Dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na dofinansowanie zadań inwestycyjnych polegających na budowie boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych i sal gimnastycznych.


Dwa miliony złotych - to kwota, którą samorząd województwa przeznaczy w tym roku na dofinansowanie zadań inwestycyjnych polegających na budowie boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także budowie przyszkolnych sal gimnastycznych. O wsparcie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego. Wnioski w dwóch aktualnych naborach można składać do 8 maja.

Ogłaszając nowe nabory wniosków Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom społeczności lokalnych. Chcemy, by szczególnie mieszkańcy małych miejscowości, którym miejsc do uprawiania spotu i zwykłej aktywności fizycznej, mogli korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w swoim najbliższym sąsiedztwie.  Przeznaczamy też środki na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej, a uczniowie muszą odbywać zajęcia w klasach czy na szkolnych korytarzach - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszy z naborów dotyczy kolejnej, trzeciej już edycji marszałkowskiego programu "Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa". Wsparcie posłuży budowie boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych miejsc sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycjom przy istniejących obiektach sportowych, np. dobudowie szatni, budowie ogrodzenia boisk, montażu oświetlenia. Wartość zadania nie może przekroczyć 150 tysięcy złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50% wartości inwestycji. Priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich oraz inicjatywy oddolnej, popartej listą z podpisami mieszkańców. Na realizację zadań samorząd województwa przeznaczy 500 tysięcy złotych.
Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty (kliknij)

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia szkolnych sal gimnastycznych. Całkowita wartość zadania nie może przekroczyć 5 milionów złotych, z wyjątkiem projektów dotyczących budowy pierwszej w gminie, pełnowymiarowej sali sportowej. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej 50% wartości robót do realizacji w 2020 roku oraz 33% wartości całego zadania. Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznaczy 1,5 miliona złotych. Priorytetowo traktowane będą inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty (kliknij).

2 komentarze

gość-62999

Hmmmm ..na remont hali po remoncie też są te pieniądze ?

0 0
ID:82886

gość-24426

W tej chwili te 2 miliony powinny byc przekazanie na walke z epidemia, ktora dopiero nasila sie w Polsce. Wyposazenie szpitali, produkcja zelow i masek, testow, aparatow reanimacyjnch, lekow, ktore powinny byc produkowane w kraju a nie wylacznie sprowadzane. Aktualny system jest chory i dopiero teraz wyszla na jaw kulejaca ekonomia i nedza sanitarna.

1 0
ID:82895


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA