Sesja absolutoryjna sejmiku województwa za nami

fot. Mikołaj Kuras

W poniedziałek odbyła się w trybie zdalnym XXI Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas której radni głosowali w sprawie udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa. To jedna z najważniejszych sesji w ciągu roku.


Podczas sesji radni zapoznali się z raportem o stanie województwa kujawsko-pomorskiego w 2019 r. Po zaprezentowaniu raportu przez marszałka województwa odbyła się debata, a po niej nastąpiło głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Zarządu Województwa.

Następnie radni ocenili pracę zarządu w minionym roku pod względem finansowym. Komisja Rewizyjna po przeprowadzeniu czynności sprawdzająco-kontrolnych i po uwzględnieniu opinii wszystkich komisji stałych sejmiku oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej zaopiniowała pozytywnie sprawozdanie finansowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2019 i zwróciła się do sejmiku z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla zarządu. Na poniedziałkowej sesji Zarząd Województwa otrzymał absolutorium.

Podczas sesji 25 maja radni zapoznali się także ze sprawozdaniem z realizacji rocznego i wieloletniego programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi za rok 2019. Sejmik rozpatrzył również zmianę uchwały podjętej w grudniu ubiegłego roku w sprawie określenia zasad, trybu i harmonogramu opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 r.

Podczas sesji rozpatrzono także projekt uchwały w sprawie przyjęcia projektu uchwały w sprawie Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz projekt uchwały w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” na lata szkolne od 2020/2021 do 2022/2023. Są to stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematycznych i przedsiębiorczości. Mogą się o nie ubiegać uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych zlokalizowanych na terenie naszego województwa. Stypendia są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych. Stanowią dla uczniów nagrodę, ale również motywacją do nauki i rozwoju.

Radni województwa przyjęli również apel w sprawie interwencji Policji wobec mieszkańców Bydgoszczy, w tym radnego województwa Romana Jasiakiewicza, którzy przebywali na ul. Mostowej i ul. Wały Jagiellońskie w Bydgoszczy w dniach 1-3 i 9 maja br.. Sejmik w swym apelu zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego Policji o respektowanie praw człowieka i ochronę godności ludzkiej oraz zaniechanie prób zastraszania osób, które korzystały ze swych konstytucyjnych wolności. Pełny tekst apelu (TUTAJ). Źródło: sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
2 komentarze

gość-68614

I nic na temat doinwestowania włocławskiego szpitala?

0 0
ID:83001

gość-91005

Szpital wloclawski przeksztalcil sie w zaklad pogrzebowy. Zdrowie Polakow dla kasty rzadzacej nie jest wazne.

0 0
ID:83018


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..