Anwil dla Włocławka da 600 tys. na wakacje i integrację

Fundacja Anwil dla Włocławka ogłasza nabór wniosków do dwóch programów grantowych. Na wsparcie finansowe mają szanse autorzy najbardziej wartościowych i oryginalnych projektów, które odpowiadają na aktualne potrzeby lokalnej społeczności.


Fundacja wprowadziła kluczowe zmiany w zasadach udzielania organizacjom wsparcia finansowego. W tym roku fundacyjne granty mogą pokryć nawet 90% kosztów projektu  - wnioskodawcy nie są zobowiązani do wniesienia własnego wkładu finansowego. Wprawdzie wymagany jest nadal 10% wkład własny, ale może on mieć formę niefinansową  np. w postaci wolontariatu. Szczególnie premiowane będą projekty skoncentrowane na niwelowaniu skutków epidemii w takich obszarach jak kultura, edukacja oraz wyrównywanie szans grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na realizację projektów w ramach dwóch programów grantowych - „Budujemy Mosty” oraz „Wakacje z Fundacją” - Anwil dla Włocławka przeznaczy aż 600 tys. zł.

Celem projektu „Wakacje z Fundacją” jest organizacja kreatywnych i atrakcyjnych  form wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas wakacji z uwzględnieniem zasad narodowej kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W tym roku letni wypoczynek z pewnością będzie miał odmienną formę niż w latach ubiegłych, kiedy to wśród projektów dominowały cieszące się dużą popularnością półkolonie. Dlatego organizatorzy liczą na nowatorskie pomysły zagospodarowania wolnego czasu najmłodszych mieszkańców miasta i trzech sąsiadujących gmin, leżących w obrębie działania Fundacji (Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek). W konkursie zostaną wybrane najbardziej wartościowe projekty o widocznych walorach edukacyjnych, pobudzające do rozwijania osobistego potencjału, zainteresowań oraz talentów dzieci i młodzieży. Autorzy najbardziej kreatywnych pomysłów na wakacyjny wypoczynek mogą liczyć na wsparcie do 15 tys. zł.  

Drugi z programów - „Budujemy mosty”, to nawiązanie do tegorocznej setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, który był zwolennikiem idei dialogu i budowania mostów między poszczególnymi grupami - nie tylko religijnymi, ale także społecznymi. Stąd główną ideą programu jest promowanie integracji, tolerancji i wzajemnego szacunku pomiędzy różnymi środowiskami. Na wsparcie w postaci grantu mogą więc liczyć zwłaszcza te inicjatywy, które przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu oraz projekty, które sprzyjają rozwojowi świadomości obywatelskiej, a także wzmacniają poczucie przynależności i integracji z lokalną społecznością. W zależności od liczby odbiorców danego projektu, Fundacja przyznaje środki w wysokości od 5 do 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania grantów dostępne są na stronie anwildlawloclawka.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..