Przy ulicy Krzywa Góra powstanie izba wytrzeźwień

W kwietniu 2013 roku została zlikwidowana izba wytrzeźwień. Od tej pory pijani, którzy swoim zachowaniem dają powody do zgorszenia w miejscu publicznym, zagrażają swojemu zdrowiu są przewożeni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.


Sytuacji w których osoby pod wpływem alkoholu trafiają na SOR, uprzykrzają prace lekarzom i pielęgniarkom, oraz stwarzają zagrożenie dla chorych jest bardzo dużo. Ratusz stara się o dofinansowanie na budowę izby wytrzeźwień, która ma powstać przy ulicy Krzywa Góra.

Centrum wsparcia dla osób w kryzysie (Izba Wytrzeźwień). Trzy miesiące temu Pani Domicela Kopaczewska - Zastępca Prezydenta przyszła do mnie z pomysłem budowy takiego obiektu we Włocławku. Od tamtego czasu Wydział Inwestycji zlecił opracowanie dokumentacji projektowej, nadzorował jej wykonanie, uzyskanie niezbędnych zgód, opinii i decyzji, następnie odebrał i przekazał do Wydziału Urbanistyki i Architektury, który wydał pozwolenie na budowę. W tym czasie Wydział Zdrowia przygotował wniosek o dofinansowanie ze środków UE, który dzisiaj przekazał do Instytucji Zarządzającej. Nie byłoby to możliwe bez przychylności i wsparcia Dyrekcji oraz pracowników Wód Polskich Zlewni we Włocławku i w Toruniu za którą bardzo dziękuję. To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. Fakt, że w tak krótkim czasie udało się to wszystko wykonać świadczy o niezwykłym zaangażowaniu i kompetencjach pracowników Urzędu Miasta i Wód Polskich, ale również o tym, że w każdym działaniu umiejętność współpracy i współdziałania jest bardzo ważna. Dwa piony, dwie instytucje, wspólny cel -  poinformował na swoim profilu FB zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki

Ośrodek wsparcia dla osób w kryzysie powstanie w pobliżu torów kolejowych na działce o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej wygrała Pracownia Projektowa „Kwadrat " z Radomska. Dawny budynek w którym znajdowała się izba wytrzeźwień miasto przekazało harcerzom ZHP. Związek Harcerstwa Polskiego, także stara się o dofinansowanie na przebudowę budynku w którym powstanie Baza Przygody - Harcerska Strefa Współpracy.

2 komentarze

gość-52298

no proszę , co to znaczy dogłębna znajomość zagadnienia !

0 0
ID:83027

gość-44838

To nie można wybudować nowej bazy dla harcerzy a stary przystosowany już budynek przekształcić z powrotem w izbę wytrzeźwień? Standardowo "bogate" miasto Włocławek musi wydać kasę dwa razy.

0 0
ID:83028


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..