Nietrzeźwi na SOR. Lewica proponuje dwa rozwiązania

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali wczoraj konferencję prasową, podczas której odnieśli się do poważnego problemu z jakim zmaga się włocławski szpital. Sytuacja dotyczy osób nietrzeźwych przywożonych na SOR.


W kwietniu 2013 roku, decyzją włocławskich radnych, została zlikwidowana izba wytrzeźwień. Od tej pory pijani, którzy swoim zachowaniem dają powody do zgorszenia w miejscu publicznym, zagrażają swojemu zdrowiu i życiu innych, są przewożeni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jest to duży problem dla placówki i jej pacjentów. Sytuacja nietrzeźwych na włocławskim oddziale ratunkowym poruszana była wielokrotnie nawet w mediach ogólnopolskich.

Działacze lewicy zorganizowali wczoraj konferencję prasową, podczas której odnieśli się do problemu osób nietrzeźwych przywożonych na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Nie lubię mieć racji, miałem ją niestety mówiąc w trakcie debaty co jest odnotowane w protokole sesji rady Miasta, kiedy trwała debata dotycząca likwidacji Izby Wytrzeźwień, mówiłem o tym, że to jest zły pomysł, że na tym stracą prze wszystkim pacjenci i osoby, które będą musiały współdzielić SOR w trakcie oczekiwania na udzielenie pomocy z osobami nietrzeźwymi. Niestety tym razem miałem rację, niestety nie posłuchali mnie inni radni - mówił Krzysztof Kukucki

Kandydat na prezydenta z ramienia SLD Krzysztof Kukucki zaproponował wczoraj dwa rozwiązania problemu, który jest bolączką pacjentów i personelu medycznego. Jedną z propozycji jest przywrócenie izby wytrzeźwień, jako instytucji miejskiej, co jest jednak dużym wydatkiem dla budżetu miasta. Drugim rozwiązaniem proponowanym przez lewicę, to wsparcie szpitala w utworzeniu drugiej przestrzeni, w której obsługiwane będą osoby nietrzeźwe, to wyjście sprawdza się w wielu miastach w kraju.


Na spotkaniu z mediami obecna była również kandydatka SLD do Rady Miasta Aleksandra Wołk, która od wielu lat zajmowała się rozwiązywaniem problemów osób nietrzeźwych.


Byłam dyrektorem izby wytrzeźwień przez 27 lat, więc zdaje sobie sprawę w jaki sposób izba funkcjonuje, jak powinna funkcjonować i jakie pieniądze trzeba wydać, aby to wszystko poukładać i żeby społeczeństwo Włocławka i samorząd byli zadowoleni. W chwili obecnej koszty mogą wynieść nawet około 5 milionów złotych i dodatkowo zorganizowanie takiej izby oraz zorganizowanie odpowiedniego personelu, co nie jest proste. Ja w swoim czasie, aby zatrudnić lekarzy w izbie wytrzeźwień, musiałam wręcz robić „łapanki”. Myślę, że zrobiono wielki błąd likwidując Izbę Wytrzeźwień- mówiła wieloletnia dyrektorka Izby Wytrzeźwień Aleksandra Wołk


Krzysztof Kukucki, podczas briefingu odniósł się również do pomysłu jednego z kandydatów na prezydenta, który proponuje, aby szpital wojewódzki został jednostką miejską. Jak uważa kandydat lewicy Włocławek bardzo stracił na reformie administracyjnej z 1998 roku i dalsze zabieranie instytucji rangi wojewódzkiej jest krokiem w złym kierunku.

7 komentarzy

gość-35797

To ta sama lewica która kilka lat temu likwidowala izbę wytrzeźwien ?
Może tak juz czas przestać ogłupiać mieszkańców sprzecznymi pomysłami ?

1 1
ID:79240

gość-33316

To był idiotyzm żeby zlikwidować "wytrzeźwiałkę".... Radni bezradni sami stworzyli ten problem.

1 1
ID:79241

gość-42753

W tym jest jakaś metoda . Stworzyć problem by potem genialnie go rozwiązać .Przykładem może być nawierzchnia na której panie niszczą sobie obuwie tak jak ja. A kto był pomysłodawcą tego bubla za kilka milionów ? Oczywiście lewica ze ,,specjalistą'' Pałuckim i Kuźniewiczem ,ale ,,grubą kreskę'' ogłosili i nie ma winnych . A gwarancja już minęła !

1 1
ID:79242

gość-41866

Izba wytrzezwien jest niezbedna. Nie mozna umieszczac te osoby razem z innymi pacjentami. Popieram postulat.

1 1
ID:79246

Do działaczy SLD

Wytłumaczcie Państwo swojemu byłemu koledze klubowemu aby nie sponsorował wyborców , albowiem SOR nie jest z gumy , może dojść to tragedii i znowu nie będzie winnych. Nie żartuję , mówię to bardzo poważnie.

1 1
ID:79248

gość-14347

Pani Wołk skoro pani tak dumnie podnosi ten temat to powiem tylko o swojej niechlubnej przygodzie z tym przybytkiem jaki pani broni. Trafiłem tam kiedyś będąc pod wpływem, zabrano mnie z kolegą i za jego zachowanie, bo się zataczał na przystanku, no był bardziej zakręcony, ale nic poza tym złego nie robił. Żaden z nas nie rozrabiał, niczego nie niszczył jedyna wina mojego kolegi to to , że zatoczył się w kierunku jezdni poprzez zatoczkę przystankową. I to wystarczyło, by jakiś kierowca zadzwonił i zgłosił ten fakt. Przyjechała policja polska i go zaczęli pakować na ich wóz. Podszedłem i zapytałem o co chodzi? W odpowiedzi było tylko: jedziesz z nim!! I tak się stało. Na miejscu czyli tym przybytku potraktowano mojego kolegę wręcz podle(lanie zimną wodą itd). Mnie nie , bo byłem opanowany w zachowaniu itp itd pomimo wykazanego wg pomiaru ponad normatywnego spożycia alkoholu. Jednak świadomości i logicznego myślenia mi nie odebrało. Zostałem zwolniony ok godz piątej rano. Sprawdziłem swój portfel zaraz po wyjściu i co? Zostałem okradziony!!! Ten mój kolega zresztą także o czym dowiedziałem się na drugi dzień, bo mi o tym wspomniał. Tam tak było, po przywiezieniu rozbierano delikwenta na części czyli z ubrań wg uznania obsługi i zawartości kieszeni. Ja po swojej przygodzie zawróciłem do tego SPA i powiedziałem o wszystkim nie wiem czy można tak go nazwać recepcjoniście. Wylałem swoje żale o braku zawartości portfela i uzyskałem odpowiedź, że te pretensje to tylko do policji, bo oni tu rządzą po przywiezieniu.
I jak się pani, Pani Wołk odniesie do mojej niechlubnej przygody, której co prawda się wstydzę, ale nie miałem wpływu na jej przebieg. i nie złamałem w żadnej chwili prawa polskiego. Czuję się poszkodowany i muszę to napisać, że to mogło by spotkać każdego kto spożył alkohol przy jakiej szczególnej okazji. Czy tacy ludzie od razu muszą być wykluczani? Tak robiono w starym systemie! Toż to większości się zdarza, bo tak jest i nie da się tego usprawiedliwić. Nie da!
To temat dyskusyjny bardzo. Bo kurka jak w święta jakiekolwiek zadzwonię na policję o hałasie itp.że jest impreza sąsiada to co?!?!? Przecież prawie w całej Polsce dzieci są w tym czasie pod opieką osób pod wpływem. EHM

1 1
ID:79251

Dziadek 33

Zaraz, zaraz. Jak to właściwie jest ? Czyżby SLD wystawiało dwóch kandydatów na stanowisko Prezydenta miasta ?
No więc kto właściwie startuje do tego stanowiska ?

Wiecie ? Tak na prawdę obserwując te "kabarety" wyborcze dochodzę do wniosku, że należy jak najszybciej zlikwidować te "partiokracje".
Zastanawiam się czemu członkowie PiS - u pozwalają na krajoznawcze wycieczki ? Do kosztów tych wycieczek trzeba doliczyć czas pracy tych wycieczkowiczów

1 1
ID:79255


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA