Rozgrzewka przed walką o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

We wrześniu odbędzie się kolejna edycja rywalizacji miast o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zanim jednak to nastąpi organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w oficjalnym treningu, który potrwa do 16 sierpnia.


Miłośnicy dwóch kółek mogą już odpalać aplikację Rowerowej Stolicy Polski. Na uczestników czeka nowa atrakcja – oficjalny trening miast. Ci, którzy pedałowanie mają we krwi mogą przez kilkanaście tygodni kręcić kilometry dla swoich miast. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Nie pozostaje nic więcej tylko wsiadać na rower i włączyć bezpłatną aplikację.

W 2020 roku rywalizacja z pewnością będzie zacięta. Organizator – miasto Bydgoszcz liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu. Na liczniku rywalizacji rowerzyści z całej Polski wykręcili ponad 1,2 mln kilometrów, a nasze miasto zajęło w tej zabawie dziewiąte miejsce (czytaj więcej). Czy Włocławek stać na więcej niż w ubiegłym roku? Zabawę podkręca fakt, że dołącza do niej kilkanaście nowych lokalizacji. Może właśnie dzięki większej konkurencji bardziej zmobilizujemy się do wywalczenia Pucharu i w tym roku to nasze miasto będzie mogło pochwalić się zdobytym trofeum.

1 czerwca wystartował trening, który potrwa do 16 sierpnia. Każdy kto weźmie w nim udział może automatycznie dołączyć do wrześniowej rywalizacji. Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i są posiadaczami telefonów komórkowych, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Szczegóły są dostępne pod adresem: www.rowerowastolicapolski.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA