Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Włocławka

Dziś na placu Wolności z mieszkańcami Włocławka spotkał się kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Włocławianie powitali kandydata brawami. W spotkaniu wziął udział, także marszałek województwa Piotr Całbecki i prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.


W piątek o godzinie 10:00 na placu Wolności z mieszkańcami Włocławka spotkał się kandydat na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób. Podczas swojego przemówienia prezydent Warszawy podkreślał, jak ważna w kraju jest rola samorządu, dziękując jednocześnie mieszkańcom za wysiłek, który włożyli, aby zmniejszyć bezrobocie we Włocławku.

Praca jest wartością nadrzędną i przede wszystkim szacunek dla pracy, to jest coś, co dzisiaj nas najbardziej zajmuje. Szanowni Państwo obserwowaliście debatę w telewizji publicznej i zamiast rozmawiać o gospodarce, o ochronie miejsc pracy, no niestety tematy, które były poruszane, tak jak na przykład wprowadzenie euro, to nie jest temat na dziś. Dzisiaj przede wszystkim trzeba walczyć o każde miejsce pracy. Gdzie jak gdzie, ale we Włocławku wszyscy o tym dobrze wiecie. Kiedyś czasy były ciężkie, bezrobocie sięgało nawet do 30%, ale walczyliście wszyscy o to, aby te miejsca pracy odbudować – mówił kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy podkreślał, że w tej chwili z największym kryzysem borykają się małe, rodzinne przedsiębiorstwa, dlatego wątek pracy i bezrobocia jest dla niego niezwykle kluczowy.

Dzisiaj nie padają duże zakłady finansowe, dzisiaj padają małe, rodzinne firmy, dlatego wątek pracy jest dzisiaj najważniejszy. Jaka jest nasza odpowiedź? Przede wszystkim inwestycje, bo dzisiaj w Polsce mamy milion osób bezrobotnych, dlatego musimy walczyć o każde miejsce pracy i pobudzać inwestycje. Te inwestycje tu i teraz, inwestycje regionalne, które są potrzebne takim miastom jak Włocławek. Stąd też mój pomysł na Regionalne Centa Rozwoju, które będziemy budować lokalnie – dodał Rafał Trzaskowski

Kandydat Koalicji Obywatelskiej deklarował, że chce wspierać samorządy, dlatego, że to mieszkańcy i lokalni samorządowcy wiedzą najlepiej, czego tak naprawdę potrzeba do rozwoju ich miast. Jak twierdzi Rafał Trzaskowski, każde miasto w Polsce powinno otrzymać 30 mln złotych na zbudowanie Regionalnego Centrum Rozwoju. Prezydent warszawy poruszył, także temat patriotyzmu gospodarczego.

Tak dużo od obecnej władzy nasłuchaliśmy się na temat patriotyzmy gospodarczego, natomiast jeśli popatrzymy na szczegóły, zadajemy pytanie dlaczego sprowadzane są miliony ton węgla z zagranicy? Dlaczego tak mało sprzętu wojskowego produkowanego jest w Polsce - mówił Rafał Trzaskowski

Jak podkreślał kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, Polska powinna skupić się na rozwoju nowoczesnych technologii i lokalnej produkcji.


15 komentarzy

gość-54509

,, Dlaczego tak mało sprzętu wojskowego produkowanego jest w Polsce - mówił Rafał Trzaskowski''
A kto sprzedawał za bezcen mienie wojskowe , tereny wojskowe, budynki wojskowe ? Kto publicznie twierdził że ,,armia jest Polsce niepotrzebna'' ? Kto likwidował przemysł zbrojeniowy i kooperujący z nim przemysł stoczniowy ? Kto sprzedał ,,Dolmel'' w Elblągu -światowej sławy producenta turbin , Cegielskiego - słynnego na cały świat producenta silników okrętowych ?
Młody chłop a już ma zaniki pamięci ?

10 17
ID:83112

gość-15954

nie, nie i jeszcze raz nie Po już rządziło i już pokazało co potrafi, Nigdy więcej tych ludzi przy władzy. Nie mam zamiaru znowu pracować na śmieciówce za 1500 złotych. Robili dobrze tylko bogatym przedsiębiorcom, pracownika mając za nic. Dziękujemy, nie chcemy powrotu do biedy. Jest dużo lepiej w kraju teraz. Nie uwierzę wam nigdy, nie spełniliście żadnej obietnicy wyborczej przez 8 lat. Żadnej. W bajki po raz kolejny nie uwierzymy.

12 20
ID:83113

gość-95520

Podziwiam mieszkańców tego miasta, SLD wraz z PO doprowadziło je do ruiny, babcie dostawały po 5 zł waloryzacji, a teraz przyszły oklaskiwać tego bandytę. Ludzie co z wami? Macie taką krótką pamięć? PO = rozwój wielkich miast kosztem malych!!!!

9 19
ID:83114

gość-94772

@~gość-54509: Ty niby młody a tyle bredni w 5 ciu linijkach !

11 8
ID:83116

gość-97005

@~gość-15954: zgadzam się w 100 procentach. Nikt inteligentny nie chce powrotu do rządów platformy. To tylko mylne wrażenie kreowane przez polskojęzyczne media (głównie niemieckie). Bo jest problem teraz. Nie ma kto Niemcom szparagów zbierać, nie ma kto podmywać niemieckich emerytów, nie ma po prostu najtańszej siły roboczej która w tamtych czasach jeździła od nas. I Niemcy mają problem, bo nie ma kto pracować za grosze

7 15
ID:83117

gość-16568

@~gość-97005: Przecież totalna opozycja to V kolumna działająca pd dyktando agend Sorosa i Brukseli .Podobnie było na Węgrzech do czasu wyrzucenia tych płatnych zadymiarzy przez Orbana .
Trzaskowski to kolejne wcielenie agenta V kolumny po Plikocie i Petru . On obieca wszystko bo nikt go z tych obiecanek nie rozliczy ! Polscy emeryci którym groziła orka do 67 roku życia doskonale o tym wiedzą .

5 11
ID:83119

gość-42397

@~gość-97005: Człowiek inteligentny czyta książki , myśli i wyciąga wnioski. Polecam polską książkę , polskich dziennikarek pod tytułem " Prezes i spółki " . Przeczytaj inteligencie z boży łaski i wyciąnij wnioski . Oczywiście , jeżeli jest w niej choć jedna nieprawda to prezes popędzi do sądu ale już dawno o niej wiadomo i co w niej jest a prezesik cichutki jak myszka . Inteligencie , do czytania ! Jeżeli Ty znajdziesz tam kłamstwo to też możesz iść do sądu ale jakoś nikt tego nie robi. Jaki z tego wniosek wyciąga Twoja inteligencja ?

11 2
ID:83121

gość-40420

Tylko kandydat lewicy - Waldemar Witkowski

0 2
ID:83122

gość-40420

Poniektórych wpisach się zastanawiam, czy popieranie PiS to wybór polityczny, czy też stan umysłu?

13 3
ID:83123

gość-79642

@~gość-40420: To realna ocena wiarygodności rządu PiS przez wyborców - albo orka do 67 lat jak zaplanował kłamca Tusk z Vincentem albo praca do 60 lat tak jak zakładała umowa obywatelki(tela) z ZUS-em . Ci z PO powinni jeszcze oddać Polkom pieniądze z OFE które podstępnie ukradli ! Stan umysłu widać po ,,występach'' Trzaskowskiego który obiecuje Niderlandy a nie pamięta że głosował za podniesieniem wieku emerytalnego . Polki i Polacy to pamiętają !

2 10
ID:83124

gość-66476

@~gość-79642: Polki i Polacy umieją myśleć a nie pleść i kłamać jak Ty. Kasa z OFE jest na subkontach w ZUSie i teraz zyskała jeszcze kupę kasy dla włąścicieli tych subkont . Masz baranku poczytaj sobie , jak nie kumasz to poproś kogoś.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/zus-waloryzacja-skladek-1-czerwca-2020-r/zsryztg
Stan Twojego umysłu ... co ja plotę , jakiego umysłu ?

7 2
ID:83125

gość-30122

@~gość-66476: Obrażanie ludzi o innych poglądach to już norma wyznawców totalnej opozycji . Demokracja demokracją ale koryto musi być po stronie totalnej opozycji . Brawo prawo Kalego we współczesnym wydaniu .

2 8
ID:83127

gość-66476

@~gość-30122: Twoja bezczelność nie zna granic ! To twoje wpisy :
"kłamca Tusk "
" Stan umysłu widać po ,,występach'' Trzaskowskiego"
To nie było obrażanie ? I jeszcze masz czelność wspominać Kalego . To w/g Ciebie Kali też wszystko przepisał na żonę ?
Hipokryzja i bezczelne kłamstwa to obraz współczesnego PISu !

6 4
ID:83128

gość-60604

Słowa które wymieniasz są prawdziwe .Tusk okłamał cały naród kilkakrotnie , a Trzaskowski raczej występuje niż głosi swój program bo go nie ma , jak sam przyznał . Więc insynuacje zostaw na egzekutywę ...

3 7
ID:83130

LALA20

@~gość-16568:

Ty '' pani '' , w dooooooooopę '' wykochana '' mać, Polska, to nie ty śmieciu - w Polsce, są ludzie z dyplomami, z umysłami,
którzy mają dość bajerów z mównicy i z ambony

3 0
ID:83142


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..