Płaca minimalna w górę. Rada Ministrów podjęła decyzję

2800 złotych wyniesie w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę – wynika z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów. W przyszłym roku wzrośnie również wysokość stawki godzinowej do poziomu 18,3 złotych.


Przyjęte właśnie przez Radę Ministrów rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę zakłada, że minimalne pensje w przyszłym roku wzrosną o 200 zł, do poziomu 2800 złotych. Oznacza to wzrost o 7,7% rok do roku. Minimalne pensje – w relacji do prognozowanego na 2021 roku przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (5 259 zł) – osiągną w przyszłym roku poziom 53,2%.

W przyszłym roku wzrośnie również minimalna stawka godzinowa, której wysokość powiązana jest z wysokością minimalnego wynagrodzenia za prace. W bieżącym roku minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł, w przyszłym wzrośnie do poziomu 18,3 zł.
Dzięki tym podwyżkom dochody gospodarstw domowych wzrosną w przyszłym roku o blisko 3 miliardy złotych – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg - Zależy nam na tym, żeby dochody Polaków wzrastały, dlatego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy tak dużą wagę przywiązujemy do znacznego wzrostu płacy minimalnej. Wprowadziliśmy też minimalną stawkę godzinową, która wcześniej w ogóle nie obowiązywała – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister wylicza, że przyszłoroczny wzrost minimalnego wynagrodzenia do poziomu 2800 złotych przełoży się na wzrost dochodów gospodarstw domowych o blisko 3 mld złotych. Płacę minimalną otrzymuje ok. 1,75 mln pracowników.
5 komentarzy

gość-82791

brawo PiS! jedyny rzad po 89 roku, który dba o zwykłego człowieka, których jest w kraju zdecydowana większość. Dosyć dziadostwa, wyzysku i wykorzystywania pracownika. Dzięi temu, pensję muszą podnieść tak naprawdę wszyscy i to jest świetna wiadomość.
że co? że przedsiębiorców nie stać? że gospodarka straci? - taaaa, bla bla bla, ten farmazon powtarzają od 20 lat usprawiedliwiając wyzysk, a jak pokazały ostatnie lata to g... prawda,
że co? że rozdawnictwo? - a dlaczego mamy miec kolejne lata najniższe wynagrodzenie spośród krajów unii? co my, murzyny europy? wszędzie zarabiają, więc pracowity i wydajny naród też powinien godnie zarabiać, najwyzsza pora zrównać powoli pensje z resztą Europy, podatki i ceny już mamy europejskie, czas na pensje
że co? że ceny rosną? że infalcja? a co wy myślicie? że za donalda nie było podwyżek (były większe), że to wina 500 plus i wyższych pensji? Nie, to wina chciwych przedsiębiorców, którzy bez powodu podnoszą ceny widząć, że Polak ma lepsze auto i więcej w kieszeni
że co? że dług rośnie narodowy? - no i co z tego? zobacz jeden z drugim jaki dług mają stany, Francja, Niemcy. Wyimaginowany dług u banksterów będzie zawsze i będzie zawsze róśł. Wszak oni jako prywatne przedsiębiorstwo np. emitują amerykańskiego dolara za co biorą kasę od rządu. A bankructwo Grecji? Argentyny? Nic się tam nie zmieniło w tych krajach, ludzie żyją jak żyli i zarabiają jak zarabiali. Proste.
Ciemny lud nadal nie może pojąć, że im też się należy, że czas niewolnictwa się kończy, że my też mamy godność i chcemy życ jak ludzie i być odpowiednio opłacani, żyć na odpowiednim poziomie. Elyty dosyć się nażarły przez te 30 lat. Jak jeden z drugim nie chcesz więcej zarabiać - oddaj na cele charytatywne czy coś, tylko nie ujadaj mi tu, że to źle że jest lepiej. Czas skończyć z mentalnością niewolnika.

4 0
ID:83579

LALA 20

@~gość-82791:

Do q..wy nędzy ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , urwałeś się ze studia T.V. '' Trwam '' na papierosa ?????????????? - pier...isz kocopoły .

P.S.
Naród polski , będzie cierpiał , ale przez PiS. - uary , szamanom w czarnych sukienkach , nadal będzie żyło się dobrze .
P.S.
Obecnie , cała Polska , to Galicja - Jezu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , jak ja nienawidzę chamstwa i góralskiej muzyki .
P.S.
Musi to przejść .

0 2
ID:83580

gość-91792

@~LALA 20 : Jedna budka z piwem to twoje miejsce i twoje środowisko , tam możesz ,,urwać i ,,je...ć '' przy aplauzie takich jak ty .Ciekawe połączenie - historyk z rynsztoka ... z lewackim zacięciem .

0 0
ID:83583

gość-91792

Za co dokończyć tą willę w Karwii i w Cisnej ? Za co ? Jak tu żyć ?

0 0
ID:83584

LALA 20

@~gość-91792:

Kocham książki , i od czasu do czasu , dobrą '' Whisky '' z Kentucky .

0 0
ID:83588


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..