Kolejne porozumienie ANWILU z uczelnią wyższą

ANWIL S.A. oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu podpisały porozumienie, którego celem jest podjęcie dalszej współpracy, obejmującej działalność edukacyjno-naukową.


Dokument podpisano 25 września w siedzibie uczelni. Strony zobowiązały się do współpracy i wymiany doświadczeń, a ich współdziałanie w szczególności będzie dotyczyć organizacji praktyk i staży studenckich oraz realizacji prac licencjackich i magisterskich.

To nie pierwsze takie porozumienie ANWILU z uczelnią wyższą. Chemiczna spółka z Grupy ORLEN od lat współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi. Podobne dokumenty podpisane zostały m.in. z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej, Politechniką Poznańską czy w tym roku z Politechniką Warszawską.

Połączenie biznesu i nauki zawsze daje wymierne korzyści dla obu stron - poczynając od wymiany doświadczeń, poprzez budowanie wiedzy eksperckiej, aż wreszcie po wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Energia, zapał i zaangażowanie studentów, którzy realizują swoje pierwsze kroki zawodowe w ANWILU to dla nas powód do satysfakcji, ale i odpowiedzialność. Naszym zadaniem jest zapewnienie młodym ludziom jak najbardziej efektywnego wykorzystania zdobytej na uczelni wiedzy teoretycznej i umożliwienie przekucia jej w konkretne doświadczenia - wyjaśnia Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Podpisane porozumienie to już kolejna wspólna inicjatywa ANWILU i WSZiB. Podmioty współpracują ze sobą od ponad roku w zakresie realizacji dedykowanego programu edukacyjnego dla pracowników ANWIL S.A. „Akademia Projektowa”. Jest to program szkoleniowy rozwijający specjalistyczne kompetencje z obszaru zarządzania projektami. Pracownicy, którzy kończą cykl zajęć w ramach „Akademii Projektowej” otrzymują Certyfikat PMI R.E.P wydany przez MT&DC, lidera edukacji z zakresu zarządzania projektami i analizy biznesowej w Polsce oraz Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych wydane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu jest najstarszą prywatną uczelnią w Wielkopolsce. Jej dyplomem może pochwalić się ponad 38 000 absolwentów.
Źródło: ANWIL S.A
3 komentarze

gość-45278

a kogo to we Włocławku obchodzi? Jakaś poznańska uczelnia? A może lepiej jakby zainwestowali w NASZE uczelnie? I jeszcze się tym chcwalą w lokalnych mediach? Kpina normalnie.

2 0
ID:83641

gość-58624

@~gość-45278:We Włocławku są jakieś ,,uczelnie'' ? Uczelnia to obiekt z zapleczem naukowym i laboratoryjnym , z pracowniami odpowiednio wyposażonymi a przede wszystkim z kadrą posiadającą stopnie naukowe . A gdzie takie są we Włocławku ?
Przecież tu kadra ciągle się zmienia i dojeżdża .

1 1
ID:83642

gość-30903

@~gość-58624: i włąśnie dlatego taka firma powinna inwestować tu, aby było zaplecze naukowe, kadra i wszystko co wymieniłeś plus tysiąc innych. wtedy miałoby to sens - wsparcie i rozwój uczelni Z WŁASNEGO REGIONU. tak robi każda porządna firma (jak np. orlen w Płocku). ale po co rozwijać własny region i Włocławek, prawda? przeciez mozna dawac kasę tam gdzie juz wszystko mają!. To jest włąśnie to! buahahahahah, co za żenada. Takie akcje to kpina i strzał w stopę. Jak to jest, że firma, w której pracują w wiekszosci włocławianie, firma która zanieczyszcza Włocławek, inwestuje w bogatej wielkopolsce? Gdzie mają setki firm i zerowe bezrobocie? Co za bezsens. Kto tam rządzi do cholery? I za to zarząd bierze po 50 kołą na miecha? brawo

3 0
ID:83650


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..