Aktualny rozkład zajęć w Kujawsko-Pomorskiej szkole

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać opowiadanie? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową.


Wczorajsze spotkanie z naszą e-Szkołą rozpoczęliśmy lekcją języka polskiego, której tematem były moralne rozterki bohaterów literackich i filmowych. Uczniom mającym problemy z gramatyką rodzimego języka polecaliśmy zajęcia powtórkowe, które były okazją, by opanować umiejętność rozbioru gramatycznego zdania. W planie także lekcja wiedzy o społeczeństwie poświęcona organizacjach pozarządowych i ich działalności. Miłośnikom historii proponowaliśmy opowieść o imperializmie na przełomie XIX i XX wieku.

Jak mówić w języku angielskim o problemach w szkole i zawodach sportowych uczniowie nauczą się dziś (24 listopada). Zapraszamy na zajęcia z historii poświęcone kulturze polskiej w okresie romantyzmu. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia lekcji powtórkowej z matematyki. Uczniowie dowiedzą się, czym są algorytmy i jak rozwiązywać zadania, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym.

Środowe popołudnie (25 listopada) rozpoczniemy lekcją fizyki dla licealistów. Tematem będzie energia mechaniczna. Humanistom polecamy lekcję języka polskiego. Będzie to spotkanie z poezją wieszcza narodowego Adama Mickiewicza („Stepy akermańskie” i „Śmierć Pułkownika”). Tego popołudnia odbędą się również warsztaty z pisania opowiadań. W planie także zajęcia z geografii, których tematem będzie działalność erozyjna i akumulacyjna wód płynących, oraz lekcja biologii poświęcona dziedziczeniu cech.

Podczas czwartkowego (26 listopada) spotkania ksiądz Dawid Wasilewski mówić będzie o niełatwej umiejętności przebaczania i sztuce pojednania. Polecamy także lekcję matematyki, której tematem będą działania na procentach i wyrażenia algebraiczne. Tego popołudnia zapraszamy na zajęcia z biologii  poświęcone mechanizmom ewolucji i lekcję chemii, która będzie okazją by poćwiczyć zapis równań reakcji otrzymywania soli.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (27 listopada) proponujemy zajęcia z fizyki (temat: pole magnetyczne). Zapraszamy też na zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i języka angielskiego. Uczniowie dowiedzą się również, jak Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości i Święto Dziękczynienia.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu (kliknij)


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..