Mazda na wysepce ronda, pasażer zatrzymany z amfetaminą

Gwałtowne hamowanie i utrata panowania nad pojazdem była powodem zatrzymania się mazdy na wysepce ronda na ulicy Budowlanych. 18-letni kierowca został ukarany mandatem, a jego 22-letni pasażer odpowie za posiadanie amfetaminy.


Do zdarzenia doszło wczoraj  po godzinie 23.00. Policjanci z patrolówki zauważyli przy maździe dwóch mężczyzn, z których jeden zachowywał się dość nerwowo na widok mundurowych. Mocno zaciskał rękę, w której funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. 22-latek będący pasażerem auta został zatrzymany i przewieziony do komendy wraz z zawiniątkiem, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Badanie białego proszku wykazało, że jest to amfetamina o wadze dwóch gramów. Za posiadanie środków odurzających odpowie on przed sądem i może mu grozić do trzech lat pozbawienia wolności.  

Natomiast drugi z nich w wieku 18 lat był kierowcą mazdy. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że powodem wjechania na wysepkę ronda i uszkodzenia roślinności był wykonany przez kierowcę gwałtowny manewr hamowania. To spowodowało, że utracił on panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Za spowodowanie zdarzenia drogowego 18-letni mieszkaniec Włocławka został ukarany mandatem karnym. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.
3 komentarze

gość-96566

To chyba Palikot nazywał amfetaminę ,,miękkim narkotykiem'' który powinien być ogólnie dostępny ?

1 1
ID:84015

gość-80336

@~gość-96566: chyba nie wiesz co mówisz. Palikot mówił tylko i wyłącznie o trawce, która nie jest narkotykiem, tylko lekiem, co ostatnio nawet w usa zauważyli i zalegalizowali w większości stanów. Proponuje najpierw poczytać i nie robić z siebie półgłówka.

1 1
ID:84021

gość-89705

@~gość-96566: czyli uważasz, że za POSIADANIE dwóch gramów świetnie przebadanej substancji, którą stosunkowo łatwo wykryć w organizmie i której efekty uboczne są znane ( a była sprzedawana jako lek na zatoki i odchudzanie do lat 70tych bodajże w stanach ) - trzeba 22 latkowi nasrać w papiery i traktować jak kryminalistę?

A potem wielkie oburzenie, że dzieciaki ćpają dopalacze z niewiadomego pochodzenia a to samo PAŃSTWO się do tego przyczynia, delegalizując coraz to nowsze substancje i zmuszając wytwórców do uciekania we WCALE nie przebadane substancje, o których efektach ubocznych i leczeniu przedawkowań lekarze nie wiedzą NIC.

Wystarczy zalegalizować choćby i marihuanę i zdecydowana większość tych ludzi nie sięgnie po nic innego. Ja uważam że legalna powinna być również kokaina, lsd, ecstasy i amfetamina. Zakazać prowadzenia pod wpływem, opodatkować tak samo jak alkohol i dochód przeznaczyć na EDUKACJĘ i leczenie uzależnień zamiast niszczyć młodym ludziom z potencjałem życie srając im w akta zbrodnią jaką jest "posiadanie" - czyli przestępstwo bez poszkodowanych.

1 1
ID:84027


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA