Trwa społeczna kampania '1% zostawiam we Włocławku'

Kampania „1% Zostawiam we Włocławku ”, to przedsięwzięcie realizowana przez Miasto Włocławek oraz Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Przekazując 1% z PIT możemy wesprzeć ważne zadania i cele społeczne.


Przekazanie 1% podatku dochodowego to jeden z najprostszych sposobów na wsparcie ważnych społecznie działań. To także świadoma inwestycja w przyszłość i wkład wniesiony w rozwój otoczenia, w którym żyjemy. Pozornie niewielka kwota stanowi każdego roku poważną część środków, jakimi dysponują lokalne fundacje i stowarzyszenia. Pamiętajmy – 1% to nie tylko największe Organizacje Pożytku Publicznego. We Włocławku jest wiele podmiotów, które mogą dużo zrobić i są godne naszego zaufania.

Głównym celem zaplanowanych działań jest zachęcenie mieszkańców Włocławka do przekazania 1 % podatku na lokalne OPP oraz utrzymanie porównywalnej kwoty do uzyskanej w poprzednich edycjach. W tym roku 28 organizacji z Włocławka jest uprawnionych do pozyskiwania środków z 1 % podatku. Przekazując 1% nic nie tracisz. Wspierasz działalność organizacji na rzecz włocławian. Ważne zadania i cele społeczne, akcje charytatywne… Wszystko to dzieje się z pożytkiem dla Włocławka i nas samych.

Pamiętajmy – 1% to nie tylko największe Organizacje Pożytku Publicznego. Te mniejsze działające lokalnie są godne naszego zaufania. To organizacje wspierające osoby niepełnosprawne, seniorów, edukację dzieci i młodzieży, ekologię, zwierzęta. Mamy prawo zdecydować, na co przekazany zostanie nasz 1 % podatku, skorzystajmy z tego! Każdy mieszkaniec Włocławka może mieć wpływ na rozwój swojej dzielnicy i całego miasta.

Informacje z wykazem organizacji pożytku publicznego będą dystrybuowane w miejscach użyteczności publicznej, na słupach ogłoszeniowych oraz w przestrzeni wirtualnej na stronie cop.wloclawek.pl (kliknij) oraz w mediach społecznościowych.
9 komentarzy

gość-76125

chcesz się dorobić i niewiele robić? załóż fundację - tak mówi lud. Popatrzcie na auta prezesów różnych fundacji i organizacji. Krótko mówiąc - nie dawajcie im. jak chcecie dobrze spożytkować swój procent to znajdzie wśród znajomych lub rodziny jakieś chore dziecko i tam skierujcie procencik. Nie karmcie darmozjadów!

4 18
ID:84094

gość-20595

@~gość-76125: To pokaż nam fundację , której prezes wozi się jak Rydzyk. Ty z ludu zrobisz to bez trudu.

17 0
ID:84096

gość-46891

@~gość-76125: masz rację , wystarczy poczytać o fundacji Komorowskich .

0 12
ID:84098

LALA 2O


'' WYTRYCHY '' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , nie potrafiące zamontować sztyftu w ścianie , nie potrafiący zaspokoić swych małżonek ,
ale , potrafiący robić kasę .

0 0
ID:84099

gość-25393

Wolę przekazać na inne cele osobiście niż oddać podatkożercom !

0 4
ID:84102

gość-52307

@~gość-76125: Rydzyk? Rydzyk panie kolego nigdy nie zabrał nikomu ani grosza. Wszyscy mu sami kasę w zębach przynoszą, od prostych ludzi aż do najwyższych szczebli władzy. On nikogo nie okrada jak np. politycy. Rydzyk to jest geniusz biznesu.

1 18
ID:84104

gość-20595

@~gość-52307:Do mnie miałeś chęć napisać ? To moze powoli jeszcze raz bo nie załapałeś . Napisałem do Gość 76125: To pokaż nam fundację , której prezes wozi się jak Rydzyk.Skup się : " Jak Rydzyk " to w/g ciebie chodzi o Rydzyka ?
76125 oskarża ale wskazać kogo nie potrafi i to do niego było napisane.To ,że łojciec derektor robi przekręty z pomocą rządu to już inna sprawa . Twierdzę ,że okrada bo dostaje z moich podatków dzięki władzy i nie ma tu żadnego geniuszu tylko zwykłe złodziejstwo za władzy zezwoleniem . Władza kupuje głosy rydzykowych nawiedzonych i to czyni ją takim samym złodziejem bo robi to za nie swoje . Bezkarność władzy - i to cały geniusz .

19 1
ID:84110

gość-36029

@~gość-20595: Wypada tylko wyrazić ubolewanie dla takich ,,zaKODowanych'' poglądów . Jest wolność słowa więc i takie wypowiedzi mają prawo zaistnieć , tym bardziej że nie ma to wpływu na systematyczny wzrost zwolenników toruńskiej rozgłośni .

0 15
ID:84114

gość-20595

@~gość-36029: Ubolewanie moje dla takich jak ty oszołowów jest zerowe jak Twoja wiedza . Kłamiesz z rozmysłem czy bezmyślność Twoja jest nieograniczona ? To są dane :
" Radio Maryja gwałtownie traci słuchaczy. Fatalne statystyki KRRiT dla rozgłośni ojca Rydzyka"
"Najbardziej jednak zwraca uwagę spadek słuchalności Radia Maryja aż o 0,4 proc. To oznacza, że liczba słuchaczy toruńskiej rozgłośni skurczyła się aż o jedną czwartą. Udział radia ojca Rydzyka w rynku spadł do poziomu zaledwie 1,2 proc. "
https://spidersweb.pl/bizblog/krrit-wyniki-radio-maryja/
OdKODuj swoje szare komórki i poczytaj , pomyśl ( sam , wyłącz na chwilę to radio ) i nie wciskaj tych farmazonów o wolności słowa.

13 0
ID:84115


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA