Przedsiębiorcy zainwestują we Włocławku 105 milionów

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorcy zainwestują we Włocławku, ponad 105 milionów złotych.


Do grona inwestorów PSSE dołączył Run Polsko-Amerykańska sp. z o. o. , zajmująca się przetwarzaniem kolb kukurydzy. Firma zainwestuje 15 mln zł w nowy zakład produkcyjny we Włocławku. Inwestycja pozwoli firmie zwiększyć moce przetwarzania, tym samym umacniając jej pozycję na rynku. Ponadto pozyskane ze wsparcia środki pozwolą przedsiębiorstwu na rozbudowę i modernizację linii technologicznych oraz zrobotyzowanie procesów selekcji i pakowania asortymentu. Run to strategiczny dostawca amerykańskiego przedsiębiorstwa YUM! na rynkach Europy Zachodniej, Centralnej oraz Wschodniej. Firma zajmuje dominującą pozycję w zakresie dostaw do sieci KFC w Europie.

Wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała także firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących. Przedsiębiorstwo przeznaczy ponad 11 mln zł w budowę hali produkcyjnej z częścią biurowo – techniczną. Inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnej poprzez zakup urządzeń do produkcji maszyn i linii pakujących, a także na utworzenie działu montażu wraz z działem badawczo – rozwojowym. W nowym budynku zostanie wyodrębnione pomieszczenie służące do obsługi klientów i prezentacji linii produkcyjnych oraz prowadzenia prac z zakresu robotyki.

Z kolei mikroprzedsiębiorstwo pn. Produkcja Handel Usługi Glinkowski Tadeusz, Glinkowski Dominik, Glinkowski Ireneusz Spółka Cywilna, zainwestuje 865 tys. zł w zakup nowej linii technologicznej.

Salamander Window & Door Systems S.A. to kolejna firma z decyzją o wsparciu, która zainwestuje we Włocławku ponad 78,5 mln zł. Inwestycja polegać będzie na budowie hali produkcyjnej, zakupie nowych maszyn i narzędzi, budowie placu składowego oraz hali magazynowej, a także przebudowie istniejącej hali z budową łącznika. Całość przedsięwzięcia uwzględnia wykorzystanie dostępnych na rynku nowoczesnych technologii, najlepszych jak dotąd rozwiązań produkcyjnych i projektowych. Celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych kompatybilnych z dotychczasowym stanem rozbudowy firmy, idące w kierunku optymalizacji produkcji, przy równoczesnym nacisku na energooszczędność, względy chroniące środowisko i bezpieczeństwo pracowników oraz najbliższego otoczenia.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.
1 komentarz

gość-54016

Brakuje tu wystąpienia opiekuna duchowego za 30 tysięcy miesięcznie .Chyba zajęty jest spartolonym mostem akademickim w Bydgoszczu ?

0 0
ID:84360


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA