ZUS przelał miliard złotych na wyprawki dla uczniów

Już ponad miliard złotych trafił na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry Start". W województwie kujawsko-pomorskim kwota wypłaconych świadczeń przekroczyła 57 mln zł. Wnioski o 300 plus można składać do końca listopada.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie w ramach programu „Dobry Start” w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Większość uprawnionych osób złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus. Wnioski rozpatrywane są sprawnie, a pieniądze szybko trafiają na konta rodziców i opiekunów. W kujawsko-pomorskim do tej pory wypłacono ponad 191,2 tysięcy świadczeń na kwotę 57 mln 357 tys. zł. Na terenie obsługiwanym przez bydgoski ZUS wypłacono blisko 93,2 tys. świadczeń na kwotę 27 mln 946 tys. zł, zaś na terenie obsługiwanym przez toruński ZUS wypłacono 98 tys. świadczeń na kwotę 29 mln 410 tys. zł – informuje Krystyna Michałek, rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie 300 plus, mogą liczyć na pomoc pracowników ZUS, którzy pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i w wypełnieniu wniosku o świadczenie online. Pomoc naszych ekspertów można także uzyskać podczas licznych dyżurów w lokalnych instytucjach np. w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS. Terminy dyżurów znaleźć można na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce „Dobry Start”.

Na spotkanie z pracownikiem ZUS należy zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20-tego roku życia. Niezbędny jest również  numeru PESEL dziecka, nazwa i adres szkoły, do której dziecko uczęszcza.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA