Jak oceniasz nasz Budżet Obywatelski? Wypełnij ankietę

Do 12 października 2021r. na stronie internetowej wloclawek.konsultacjejst.pl będzie dostępna ankieta na temat Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratuszowi zależy nam na tym, by mieszkańcy wyrazili swoje zdanie i podzielili się uwagami i propozycjami.


W ankiecie można wyrazić swoją opinię na temat podziału środków na projekty w poszczególnych kategoriach; pytamy czym mieszkańcy kierowali się przy wyborze projektu, na który oddali swój głos; jesteśmy też ciekawi, z iloma projektami poddanymi pod głosowanie włocławianie zapoznali się bardziej szczegółowo. To oczywiście jedynie część z kilkunastu ankietowych pytań, a udzielenie odpowiedzi zajmuje tylko chwilę.

Mieszkańcy Włocławka w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 roku mieli do dyspozycji 4 miliony złotych. W głosowaniu udział wzięło ponad 8 tysięcy włocławian. Do realizacji zakwalifikowano łącznie sześć projektów. Ponownie można było zagłosować w trzech kategoriach: ogólnomiejskiej, instytucjonalnej i zielonej.

Najwięcej, bo aż 26 projektów do wyboru było w kategorii ogólnomiejskiej. Oddano na nie łącznie 6.429 głosów. Zwyciężył projekt „Micheliński Park Rozrywki”, którego koszt oszacowano na 1 milion złotych. Głosowało na niego 1.485 osób. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Budowa wieży z platformą widokową oraz monitoringiem na punkcie widokowym włocławskiego Zawiśla”, także za kwotę 1 miliona złotych. Projekt wybrały 903 osoby.

W kategorii instytucjonalnej mieszkańcy mogli wybierać spośród dziewięciu projektów. Oddano na nie łącznie 5616 ważnych głosów. Najwięcej ważnych głosów – 1.560 – zebrał projekt „Przyjazne Południe Przyszłości”, którego koszt oszacowano na kwotę 850 tysięcy złotych. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Krasnalowy plac zabaw”, na kwotę 150 tysięcy złotych. Głosowało na niego 357 osób, wszystkie głosy były ważne.

W kategorii zielonej do głosowania zakwalifikowano cztery projekty. Oddano na nie łącznie 4.054 ważne głosy. Zwyciężył projekt „Park Południa”, na kwotę 700 tysięcy złotych. Oddano na niego 1.685 ważnych głosów. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Rewitalizacja skweru przy Placu Staszica”, na kwotę 300 tysięcy złotych, który zdobył 1.480 ważnych głosów.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA